met gratis schoolboeken snel aan' krijgt, is meegenomen' Boxsprings! Onthutsend PZC Vrijdag 4 juli 2008 3 Al in september moeten middelbare scholen kiezen welke lesmethode ze voor het jaar 2009/2010 willen bestellen foto Ton van de Meulenhof/CPD De strijd om gratis schoolboeken CDA, PvdA, SP en ChristenUnie namen eind 2006 de wens voor gratis schoolboeken op in hun verkiezingsprogramma. Eerder hadden de Consumentenbond en Ouders&Coo al gepleit voor gratis boeken. Ze denken dat de kosten voor lesprogramma's en leermid delen omlaag gaan wanneer scholen hiervoor verantwoordelijk zijn. De coalitiepartijen CDA, PvdA en ChristenUnie bereikten begin 2007 een akkoord over de invoering van gratis schoolboeken. Begin 2008 besloot het kabinet de gratis schoolboeken een jaar uit te stellen. Vanwege tijdrovende Europese aanbestedingsregels, die verplicht moeten worden gevolgd bij zulke hoge bedragen, zouden de scholen niet voor het jaar 2008/2009 de zaken op orde kunnen heb ben. Omdat het kabinet tóch gratis boeken wilde verstrekken, krijgen ouders per middelbare scholier in december 318 euro overgemaakt. Pas vanaf 2009/2010 gaat de regeling echt in. Dan zijn de scholen geheel verantwoordelijk voor het -gratis- verstrekken van benodigde boeken. van een kluisje en oriënterende be zoeken voor vervolgopleidingen. De uiteindelijke kosten voor één havo-leerling zijn voor ons dan 681,45. Dat kun je in twee keer be talen, maar meer termijnen zou beter zijn." Onnodig te zeggen dat hij blij is met de nieuwe schoolboe kenregeling. „Alles wat je krijgt, is meegenomen." Bolijn heeft zijn kinderen wel eens gevraagd of ze hun lesstof niet liever digitaal zou den krijgen. „Nee, dus. Dat ant woord verbaasde me wel, van een generatie die zo computerminded is. Maar ze vonden het toch niet zo handig, lagen liever lekker op de bank met het boek en hadden geen zin in slepen met de laptop. Ik denk wel dat er geld bespaard zou kunnen worden door wat be ter na te denken. Bijvoorbeeld over die cd's die bij elk boek zitten en waar soms niks mee gedaan wordt. Wat me nou weer wel goed lijkt, is dat uitgevers zorgen dat je aanvullend les- en oefenmateriaal kunt downloaden. Voor kinderen die wat meer oefenstof nodig heb ben of juist een extra uitdaging." vincies en waterschappen dit- en komende twee jaar elk 1,5 miljoen euro reserveren voor werkzaamhe den. Daarnaast moet er geld ko men uit het fonds economische structuurversterking. De partij beklemtoont dat met aan pak van de zieke deltawateren niet alleen de natuur gediend is. Econo mische nadelen voor visserij en landbouw verdwijnen, en ook wo ningprijzen en recreatie hebben baat bij gezondmaking. Ook de vei ligheid verbetert. Er ligt al vijfjaar een visie voor aanpak van de delta wateren. GroenLinks constateert dat er weliswaar een Deltaraad is, maar die komt traag op gang. Het succes van het doorlaatmiddel Veerse Meer is een voorbeeld van hoe het zou moeten. COMMENTAAR Uitgerekend op de dag dat minister Ab Klink het licht op groen zet voor de fusie tussen de ziekenhuizen in Goes en Vlissingen, peilt de vakbond de stemming onder het personeel. Die verkenning levert een onthutsend beeld op. Het gros van de geraadpleegde medewerkers heeft geen enkel vertrouwen meer in de ziekenhuisdirecteuren Hans Simons (Goes) en Rob Zomer (Vlissingen). Even na de presentatie van de plannen voor concentratie van de zorg in Goes, in april dit jaar, constateerde Zomer al dat er wat schort aan zijn communicatie. Inmiddels neemt de druk op de raad van toezicht toe om het vertrouwen in de directeuren op te zeggen. Als Simons en Zomer op heel korte termijn er niet in slagen om het personeel te overtuigen van de juistheid van hun beleid en een afdoende verklaring te geven voor de financiële tegenvallers, dan kan de raad van toezicht de roep van personeel en vakbond bezwaarlijk langer negeren. OM zet provincie voor schut bij bedrijfsleven MIDDELBURG - De provincie is ten onrechte in een kwaad daglicht ko men te staan bij de Zeeuwse indus trie na de inval van het Openbaar Ministerie vorige maand bij Dow. Volgens commissaris van de konin gin Karla Peijs heeft het OM de in druk gewekt te zijn opgetreden na aansporing door de provincie. „Niet waar", zei Peijs gisteren, „we hebben alleen een overtreding bij het OM gemeld. Die hebben er mee gedaan wat ze vonden dat ze moesten doen." Op zoek naar een I aanhang wagen! bij de grootste boxspring-specialist van Nederland www.swisssense.nl Middelburg: Woonboulevard de Mortiere 18a, telefoon (0118) 60 65 94 Swiss Sens e BOXSPRINGS MATRASSEN Andere maten leverbaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 3