Reizend festival door Zeeland Palomine foto Peter Nicolai Headmode Eva Auad foto Willem Mieras 'Allemaal gaan we mee in caravans. Het lijkt wel een circus' Pop aan Zee zomertour Aanvang dagelijks 16.00 uur www.popaanzee.nl. Eva Auad, Headmode en Palo mine (BE) Vrijdag 4 juli, Bellamypark Vlis- singen (Onderstroom) Zaterdag 5 juli, Strandpaviljoen de Carrousel, Groede Zondag 6 juli, Roompot Beach Resort, Kamperland Bluem, Sense Forward en Die go's Umbrella (VS) Vrijdag 22 augustus, Strandpa viljoen Corazon Renesse (Elle- meet) Zaterdag 23 augustus, Strand paviljoen de 7 Golven, Dom burg Zondag 24 augustus, Strandpa viljoen Panta Rhei, Vlissingen gen voor drie jaar. Hiermee halen ze internationale bands naar Zee land. Deze bands worden gecombi neerd met Zeeuws talent. Zij kun nen de kneepjes van het vak leren van de ervaren artiesten. Uit iede re regio van Zeeland is een band geselecteerd. Imke: „De bands krij gen de fantastische kans om met grote namen te werken. Copar- ck-drummer Marcel van As en Blofmanager Frank van der Meij- den coachten dit jaar de deelne mers. Vaak denken mensen dat we een band totaal overnemen, maar dat is niet zo. Pop aan Zee is een vervolgstap voor beginnende bands die hebben meegedaan aan competities zoals Hooikoorts, 2dn Influenz, Kunstbende en de Zeeuwse Belofte. Wij helpen ze bij deze stap." Komend weekend reist een groep van twintig personen Zeeland rond. Imke: „We zijn echt een groot team samen. Dj's, coördi- Projectleider Pop aan Zee Imke Elstak bij festivallocatie Beach Resort in Kamperland. Pop aan Zee werkt vol passie met jonge Zeeuwse bands. door Kim van Zweeden KAMPERLAND - De organisatie van Pop aan Zee bestaat uit Imke Els- tak, Cor de Jonge en Cindy Wil- lemsen. Met drie man sterk organi seren zij deze zomer voor de eer ste keer het reizende popfestival door Zeeland. Imke Elstak is consulente cultuur en educatie bij de organisatie Scoop en projectleider voor Pop aan Zee. Imke: „We wilden geen standaard zwart podium op een 'gewone' plek. Daarom treden de vier deelnemende bands op in een grote tent met een relatief klein po dium op zes bijzondere locaties in de provincie. We hebben plaatsen gezocht waar al mensen zijn. We brengen het festival naar ze toe." In het eerste weekend van juli tre den Eva Auad, Headmode en het Belgische Palomine op. „Het cultu rele seizoen bij podia stopt in de zomer. Dit gat willen wij opvullen met Pop aan Zee," zegt Imke. De organisatie heeft subsidie ontvan- natoren, bands, een projectgroep en noem maar op. Allemaal gaan we mee in caravans. Het lijkt wel een circus. We verblijven in Kam perland en reizen vanuit daar naar de optredens. We gaan lekker tou- ren." Afgelopen jaar heeft de organisatie gezocht naar bands voor Pop aan Zee. Komend jaar willen ze dat an ders aanpakken. „Bands kunnen zich bij ons aanmelden," vertelt Imke. „Motivatie is heel erg belang rijk. We zoeken bands die weten waar ze aan beginnen. Dit jaar pak te dat goed uit." De vier nieuwe bands beginnen in november met de coaching. De Hobbyisten, win naars van de Zeeuwse Belofte, zul len daar één van zijn. De band Headmode speelt vanavond in Vlissingen. Een fris Zierikzee's rocktrio bestaande uit Sandor Schregardus (zang en gitaar), Tjomme de Vries (bas) en Martin van Rooten (drums en zang). Sandor: „Door Pop aan Zee heb ben we mogelijkheden gekregen om dingen te doen, die anders niet kunnen. Dankzij het budget werken we nu samen producers op een meer professionele manier dan we gewend zijn." De band heeft begeleiding gehad van Mar cel van As. „We kregen coaching op het gebied van presentatie en al les wat daarbij hoort. Hoe we bij voorbeeld onze set het best kon den opstellen. Dankzij de training spelen we veel bewuster." Headmode blijkt een nuchtere Zeeuwse band te zijn. Je wilt spe len, that's it. Wij zien onszelf niet als ware professionals, maar zo mag je ons best noemen hoor," grinnikt de 31-jarige zanger. „Zo lang we dat zelf niet zeggen, is er geen druk. We doen altijd ons best." Af en toe was het jaar be hoorlijk intensief voor de band, zegt Sandor: „Normaal zijn we vrije vogels. We bepaalden alles zelf. Nu worden er afspraken voor je geregeld. Ik vind het gaaf om zo veel mee te maken. Ik ben be nieuwd naar de optredens. We gaan er voor."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 34