Raad Veere akkoord met hogere lasten Festival voor kleine koren maakt rentree in Goes Kamers en garages blank na wolkbreuk q£L>^ zeelond 26augt/m6sept2008 VOORVERKOOP GESTART! nQzomerfestivQl.nl 26 I Vrijdag 4 juli 2008 PZC Annemarie Lecomte haalt met een trekker het water van de vloer van het dorpshuis in Oosterland. foto Marijke Folkertsma Vooral Nieuwerkerk en Oosterland zwaar getroffen door water. door David Duijnmayer OOSTERLAND - Rinus en Cato Bra- ber staan donderdagochtend nog de laatste restjes water op te dwei len in hun woning in Oosterland. Na de korte, maar zeer heftige re genbui in de nacht van woensdag op donderdag kwam hun huiska mer onder water te staan. „Het kwam gewoon van de straat naar binnen stromen", zegt Cato. Ook bij buren Peter en Marga Lee mans stond het water centimeters hoog in de huiskamer. In de gara ge, waar twee motors staan, kwam het nog hoger. „Het motorblok heeft onder water gestaan", zegt Peter. „Iets hoger en de uitlaat was volgelopen. Wat de schade is, moeten we nog maar af wachten. Er staat hier ook veel elektronica. En in de huiskamer hebben we net een nieuwe parket vloer en nieuwe banken." 'Ik heb al zo vaak gebeld om te vragen of ze de riolering niet kunnen aanpassen' Leemans en Braber zijn het meer dan zat. Hun woningen, die tame lijk laag in het dorp liggen, zijn al vaker getroffen door wateroverlast. „Ik denk dat ik een handtekenin genactie begin", zegt Leemans. „Ze moeten nu maar eens wat aan die riolering doen." „Ik roep het al twintig jaar", mop pert Braber. „Ik heb al zo vaak ge beld met de gemeente om te vra gen of ze de riolering kunnen aan passen. Eerst hadden we hier ach ter nog een overstort voor overtol lig regenwater. Toen kwam er nieuwbouw, en het eerste wat ze deden was die overstort wegha len." „Dit is wel een zeer uitzonderlijke regenbui geweest", reageert wet houder Wijnand Renden. „Een fik se bui kan de riolering best heb ben, maar als er zoals nu 43 milli meter valt in zeer korte tijd, kan het gebeuren dat de riolering dat niet aankan. Als wij klachten ont vangen, kijken we ter plekke of we er wat aan kunnen doen. In Oos terland hebben we al veel riolering vervangen en afgekoppeld. Dat be tekent dat regenwater op een ande re manier afgevoerd wordt en niet in de riolering terecht komt. Door de lage ligging is het gebiedje waar de heren Braber en Leemans wo nen wel een uitzondering. We zul len kijken of er wat gedaan kan worden, maar ik kan het niet ga randeren." Volgens Michel Coolbergen van verzekeraar Bijdevaate in Zierikzee waren gistermiddag al rond de veertig schademeldingen binnenge komen. „Toen we vanochtend net opengingen, stond de telefoon wel even roodgloeiend. Vooral Nieu werkerk is zwaar getroffen, daar is op verschillende plaatsen de blik sem ingeslagen. Op veel plekken is waterschade. Over de omvang valt op dit moment nog niet zoveel te zeggen, maar de schade zal zeker in de tienduizenden euro's lopen." In Bruinisse stond na het nood weer de parkeergarage van een ap partementencomplex in de Dokter de Kockstraat blank. Ook daar kon de riolering het regenwater niet snel genoeg afvoeren en liep het water van de straat het pand in. De brandweer had enkele uren no dig om het water weg te pompen. WD slaagt er niet in de verhoging van de belastingen te beperken. door Henk Postma domburg - De belastingverhogin gen in de gemeente Veere gaan ko mend jaar gewoon door. Pogingen van de WD om er nog wat van af te schaven, leden schipbreuk toen de gemeenteraad gisteravond de voorjaarsnota behandelde. Het betekent dat de inwoners ko mend jaar 12 procent meer rioolbe lasting gaan betalen, dat de onroe- rendezaakbelasting 5 procent om hoog gaat, en dat toeristen de ko mende jaren per overnachting een euro gaan betalen. Alle fracties hikten tegen de lasten verzwaringen aan, maar behalve de WD lieten ze zich uiteindelijk allemaal overtuigen. Het enige waarop ze zich niet wilden vastleg gen, was het voorstel om de toeris tenbelasting in 2012 nog eens met Wandelen over duinen en strand VLISSINGEN - De duin- en strand- tochten van wandelsportvereni ging De Vrolijke Tippelaars in Vlis- singen zijn deze zomer op 5 en 19 juli en 2 en 16 augustus. Er kan ge wandeld worden over 5, 10, 15, 20 en 30 kilometer. De start is tussen 9.00 en 11.00 uur bij de Kanovijver in Vlissingen. De routes gaan rich ting Valkenisse en Westkapelle. ■Fjj Meer informatie is te krijgen via wsvdvt@zeelandnet.nl. Pasar Malam op camping de Pekelinge OOSTKAPELLE - Op camping De Pe- kelinge in Oostkapelle is vanaf van daag een Indische markt. Er zijn kleding, muziek, snuisterijen en hapjes uit zowel Azië als Zeeland. Ook zijn er tal van optredens van onder andere Danny Vera en een Indonesische danseres. Het Ooster se feest duurt tot en met zondag, ■"ij Meer informatie is te vinden op LJ1 www.ardoer.nl. Eén dag wereldmuziek, koren en ensembles in kerken en stadhuis. door Frank Balkenende GOES - Het festival voor kleine ko ren en ensembles keert terug in Goes. De vorm is echter nieuw en deelnemers worden voortaan gese lecteerd op kwaliteit. Ook nieuw is het onderdeel wereldmuziek. Het laatste festival dateert van 2004, toen na twaalf edities de stekker eruit werd getrokken. Vol gens Jan Hut, directeur van de Zeeuwse Muziekschool in Goes en vijf cent te verhogen. Burgemees ter en wethouders hebben het extra geld nodig om wat meer te kunnen investeren in allerlei voor zieningen. WD-fractieleider Peter O vermeen vond dat er nog wel wat rek zat in de meerjarenramingen, en stelde voor iets minder te investeren in welzijn, sport en cultuur. Dan zou de stijging van de onroerendezaak- belasting beperkt kunnen blijven tot 3 procent. De rioolbelasting gaat omhoog om dat B en W toe willen groeien naar een kostendekkende exploita tie van de rioleringen in 2012. Nu lijdt de gemeente daar nog verlies op. WD'er Overmeen stelde voor dan maar wat rioleringswerkzaam heden uit te stellen. De verhoging Op de WD na stemden alle Veer- se fracties gisteren in met de ver hoging van de rioolbelasting de onroerendzaakbelasting en de toeristenbelasting. Op stap met de imker bij Terra Maris OOSTKAPELLE - Kinderen mogen zaterdag 5 juli bij Terra Maris in Oostkapelle op stap met de imker. Verkleed als imker gaan ze met schepnetten en loeppotjes speu ren naar bijen in de tuin. Bij goed weer wordt ook gekeken bij de bij enkast. De kinderen moeten geslo ten kleding dragen met lange mou wen, lange broek en sokken. Mee doen kost vier euro. Vooraf aan melden moet via 0118-582620. Veere's Genoegen geeft zomerconcert VEERE - Muziekvereniging Veere's Genoegen houdt vanavond het jaarlijkse zomerconcert in de Gro te Kerk in Veere. Zoals elk jaar heeft de Veerse mu ziekvereniging ook een gast uitge nodigd. Dit jaar is dat het harmo nieorkest Crescendo uit het Lim burgse Beegden. Het concert be gint om 19.30 uur. De toegang is gratis. lid van de werkgroep die het ver nieuwde festival voorbereidt, liep de kwaliteit te sterk terug. „We hanteerden een open inschrijving. Rijp en groen kon meedoen. Het leidde ertoe dat elk jaar dezelfde koren en ensembles meededen, waardoor het programma zich nau welijks vernieuwde." De Stichting Goese Cultuurprojec ten heeft in opdracht van de Cultu rele Raad de handschoen weer op gepakt. Het is echter niet de bedoe ling een concurrent te worden van het Middelburgse festival Vol-ko- ren, dat met succes de leemte vul de die Goes na 2004 achterliet. zou dan beperkt kunnen blijven tot 8 procent. Dat bracht hem in aanvaring met SGP/CU-fractielei- der René de Visser: „Kan de WD dan wel aan de burgers uitleggen dat ze wat langer met natte voeten moeten blijven zitten." Overmeen vond dat nogal overdreven gesteld. Hij wist wethouder Van Tatenho- ve nog te vermurwen de komende jaren wat geleidelijker naar een kostendekkende exploitatie toe te werken. De andere fracties wisten elk nog wat extra geld los te peuteren. Het CDA haalde 20.000 euro extra bin nen voor het promoten van Veere als aantrekkelijk woon-, werk en recreatiegebied. De SGP wist 25.000 euro extra op tafel te krij gen voor de openbare speelvoorzie- ningen. En de PvdA/GroenLinks kreeg de handen op elkaar voor een bijdrage van 25.000 euro voor ondernemersplannen die zich rich ten op de ontwikkeling van het platteland. Sven Slijkerman is bolleboos in wiskunde TERNEUZEN - Sven Slijkerman, leer ling van Havo 5 van De Rede in Terneuzen, heeft bij de jaarlijkse wiskunde Kangoeroewedstrijd de tweede prijs van Nederland ge wonnen. De leerling van de Terneuzense scholengemeenschap kreeg voor zijn prestatie een zilveren medail le, een MP3-speler en een aantal puzzelboekjes met wiskundige breinbrekers. Openluchtdienst bij kerk Serooskerke SEROOSKERKE - Bij de lohannes- kerk in Serooskerke wordt zondag een openluchtdienst gehouden. Het thema is 'Maar nu ff niet'. Aan die dienst werken ook kinderkoor De Notekrakers en combo Second Chance mee. De voorganger is Aart Slabbekoorn uit Goes. De dienst begint om 19.00 uur. Bij slecht weer wordt de dienst in de kerk gehouden. „We stoppen met de open inschrij ving. Voortaan selecteert een com missie de koren. Het is de bedoe ling alleen professionele en se- mi-professionele koren en ensem- Het festival voor koren en ensembles beleeft een tweede leven in Goes. bles te programmeren." Het festi val speelt zich 4 oktober van 10 tot 17 uur af op drie plaatsen: de Grote Kerk, de katholieke kerk en het Stadhuis aan de Grote Markt. theoter op locotie festivalhart flbdij Middelburg gratis brochure kaarten info nozomerfestival.nl of T 0900 33 000 33 (0,45 p/g)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 28