Zeeland PZCIZS Studie naar gedrag ex-gevangenen m WALCHEREN 31 Zeiljacht vertrekt tijdens te laag water www.onderdetoren.com 15% korting bij Decorette Woonatelier Terneuzen voert imagocampagne Eigenaar van Checkpoint langer vast Baby Zusjes Williams naar finale Wimbledon Vrijdag 4 juli 2008 Onderzoek moet visserij perspectief brengen Tip? redwalch@pzc.nl Stichting Door gaat meten hoe succesvol begeleide opvang is. door Maurits Sep MIDDELBURG - Stichting Door, die ex-gedetineerden helpt een nieuw leven op te bouwen, gaat onder zoeken hoe succesvol haar aanpak is. De stichting heeft een crimino loge aangenomen die moet uitzoe ken hoeveel ex-gevangenen na be geleiding door Door niet meer in oude gedrag zijn vervallen. Uit landelijke cijfers blijkt dat bege leiding van ex-gevangenen een be langrijk middel is om recidive te voorkomen. Van de mensen die uit de gevangenis komen, valt ze ventig procent terug in het oude, criminele gedrag, als ze zonder be geleiding op straat komen te staan. Krijgen ze wel hulp bij wonen en werken, dan daalt dat percentage tot onder de vijftig procent. Na zeven jaar moet het mogelijk zijn het succes van de begeleiding door Door in beeld te brengen, vindt de stichting. Directeur Johan Swart kondigde het onderzoek gis teravond aan tijdens een bijeen komst in Middelburg, waar het plan werd toegelicht om in een boerderij zestien ex-gedetineerden onder te brengen. In de buurt heeft dat onrust veroorzaakt. Op de bijeenkomst bleek ander maal dat buurtbewoners vooral willen weten wat voor mensen er op de boerderij aan de Golsteinse- weg komen wonen. Dat er geen ze dendelinquenten komen, nam al wat zorgen weg. Maar worden het dan inbrekers, dieven, geweldple- fWI Het begeleiden van ex-gedeti- neerden voorkomt dat zij terug vallen in hun oude gedrag. Stich ting Door wil weten hoe succes vol die aanpak werkelijk is. gers? „Dat kan ik zo niet zeggen", reageerde Swart. „Het zijn mensen met allerlei achtergronden. Vooral sociaal kwetsbare mensen die we niet in de stad willen huisvesten vanwege de prikkels van kroegen en coffeeshops. Ze worden zwaar gescreend en moeten zelf zeer ge motiveerd zijn om in aanmerking te komen." Het antwoord was te vaag om zor gen weg te nemen. „Snapt u dat de onrust groot blijft als u niet spe cifieker kunt zijn", verduidelijkte een buurtbewoner. Swart snapte het, maar kon de gewenste duide lijkheid niet geven. „Ik wil wel dui delijk maken dat wij goede buren willen zijn." Dat geloofden de aan wezigen best, maar, zo vroegen zij zich opnieuw af: buren, van wie? Om de verhoudingen met de buurt goed te houden, worden zeer strenge huisregels opgelegd, stelde Swart. Overdag werken, 's avonds en in de weekeinden ge organiseerde activiteiten, van 23 tot 06 uur binnen, urinecontroles tegen gebruik van drank en drugs, en rondhangen wordt tegenge gaan. Vorig jaar zijn zeven van de ruim vijftig cliënten uit het pro gramma gezet omdat ze zich niet aan de huisregels hielden. VLISSINGEN - Een zeiljacht uit Oslo heeft giste rochtend vier uur lang de jachthaven in Vlissin- gen geblokkeerd. De eigenaar had zich vergist in de diepgang van zijn nieuwe schip en was tijdens te laag water vertrokken uit de haven. Dat ge beurde rond half zeven gisterochtend. Volgens de havenmeester komt het gemiddeld eens in de acht jaar voor dat een dergelijke vergissing door een schipper wordt gemaakt. Andere schepen in of buiten de jachthaven hebben van het incident geen hinder gehad, meent de havenmeester. De schade aan het schip was klein, foto Ruben Oreel Bezoek dé woonwinkel van Middelburg Horren voor alle ramen en deuren Nieuwe Kerkgang 1 4331 BE Middelburg Gratis meten en advies TERNEUZEN - De woonstichting Clavis in Terneuzen begint direct na de zomervakantie een promo tiecampagne voor de verkoop en verhuur van enkele tientallen hui zen en appartementen in de Korte Kerkstraat en directe omgeving. Binnenkort gaat de eerste paal voor de nieuwbouw in het oude centrum de grond in. Maar de be langstelling valt tegen. Het imago van de binnenstad is daar debet aan. De campagne moet dat imago helpen veranderen. Accu's Accueaders Generators Future Batterie Daniëlsweg 23 4451 HP Heinkenszand Tel. (0113)56 70 96. 06 21 64 06 33 l ax (0113)21 32 20 mail info@future-batterie.com Dins-/donderdag 9.00-14.00 op afspraak door Wout Bareman TERNEUZEN - Het Openbaar Minis terie in Middelburg heeft de hech tenis van de 56-jarige eigenaar en twee medewerkers van coffeeshop Checkpoint in Terneuzen gisteren met dertig dagen verlengd. Dat ge beurde begin juni ook al. De drie werden aangehouden bij de inval len, die politie en justitie op dins dag 20 mei deden in veertien pan den in Zeeuws-Vlaanderen, op Walcheren en in Gelderland, waar onder Checkpoint in Terneuzen. Bij de invallen werd in totaal 160 kilogram aan softdrugs in beslag genomen. Het was de tweede in val in ruim een jaar tijd bij de cof feeshop, die sindsdien op last van Justitie gesloten blijft. Ruim een week geleden gaf het Openbaar Mi nisterie wel toestemming om het café en het restaurant weer te ope nen. Uit economisch oogpunt opende alleen het café de deuren, zij het onder een andere naam: de Engel, naar het café dat de eige naar van Checkpoint ooit elders in het stadscentrum exploiteerde. Uit de opbrengst kan een klein deel van het achterstallig salaris van het personeel worden betaald. zeeU)$S®E0S23MI Tip? redactie@pzc.nlTip? redactie@pzc.nl Dimitri van twee jaar is met zijn moeder in de plaatselijk super markt als ze een hoogzwangere dorpsgenote tegenkomen. De kleine man staat met grote ogen naar de enorme buik te kij ken. Je ziet hem denken: hier moet iets bijzonders aan de hand zijn. Vragend kijk hij vervolgens zijn moeder aan. „Kijk Dimitri", legt moeder ge duldig uit aan haar zoontje. „Die mevrouw heeft zo'n dikke buik omdat er een baby in zit." Die verklaring maakt het myste rie voor het jonge ventje alleen nog maar groter. „Baby in de buik? Mevrouw ba by opgegeten?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 27