Van smeerpoets naar voorbeeldonderneming deÖndernemerm Journalisten stellen ultimatum in ik geld uitsparen op mijn inkopen? Adidas opent winkel in Peking pzc Vrijdag 4 juli 2008 21 kei van Thermphos uitdoen, giste ren werd de het bedrijf gepresen teerd als eerste dat zelf de naleving van milieuregels mag controleren en intussen geldt de fosforprodu- cent als voorbeeldbedrijf op het ge bied van maatschappelijk verant woord inkopen. De ZMF is zeer in haar schik met de manier waarop Thermphos de zaakjes aanpakt. „Tja, vroeger was er sprake van een confrontatie met de overheid en milieuorganisaties", zegt direc teur Rob de Ruiter. „Dat is hele maal verdwenen. We zijn er ons van bewust geworden dat we ge meenschappelijke doelen hebben. Services Inkoopvoordeel, speciale aanbiedingen en méér. deöndernemer.nl is hét business-to-business platform van Nederland. Een piek waar u zich kunt profileren en presenteren, waar u kunt zoeken en gevonden kunt worden en waar u in contact komt met collega ondernemers. En via ons inkoopvoordeel- programma profiteert u van vele kortingen. Meid u dus nu gratis aan bij de grootste regionale kennisbron voor ondernemers. Gericht op succes Fosforproducent Thermphos let meer op mens en maatschappij. door Ben Jansen vlissingen-oost - Maatschappe lijk verantwoord ondernemen is niet alleen goed voor mens en maatschappij; het levert uiteinde lijk ook meer winst op. Rob de Ruiter, directeur van fosforprodu cent Thermphos is ervan over tuigd dat zijn bedrijf dankzij dit uitgangspunt een steviger funda ment heeft. Eind jaren zestig van de vorige eeuw werd Hoechst, zoals de fos- forfabriek dertig jaar lang heette, met veel gejuich binnengehaald. De industrialisatie in Midden-Zee land kwam eindelijk van de grond. Dat gejuich verstomde al snel toen bleek dat Hoechst behalve werkge legenheid ook vervuiling met zich meebracht. Koeien, schapen en gla diolen in de omgeving ondervon den de gevolgen van fluoruitstoot, Hoechst braakte zwavelwolken uit en produceerde hinderlijk geluid. De Vereniging Milieuhygiëne Zee land, de voorloper van de Zeeuw se Milieu Federatie, had er de han den aan vol. Inmiddels wordt de fosforprodu cent met complimenten overla den. Vorige maand kwam minister Jacqueline Cramer van Vrom met veel vriendelijke woorden de fak- Verkoop e-fietsen blijft explosief groeien bunnik - De verkoop van elektri sche fietsen blijft explosief groeien. In het eerste kwartaal van dit jaar werden er 25.000 verkocht, tegen 14.000 in dezelfde periode vorig jaar. De e-fietsen worden de laatste jaren steeds populairder. In 2006 stokte de teller nog op 45.000 verkochte fietsen met trap- bekrachtiging, vorig jaar verdubbel de dat aantal bijna naar 89.000. De Bovag verwacht dat de groei dit jaar doorzet, naar 121.000 stuks. Inflatie loopt verder op naar 2,6 procent voorburg - De inflatie is in juni uitgekomen op 2,6 procent. Dat is 0,3 procentpunt hoger dan in mei. De inflatie ligt nu op het hoogste niveau sinds december 2002. De stijging van de inflatie komt vooral door de prijsontwikkeling van benzine. De prijzen van vlieg tickets stegen met twintig procent. Voedsel werd bijna zeven procent duurder. In de eurolanden lag de inflatie in juni gemiddeld op 4,0 procent. Printerfabrikant Océ schrapt 600 banen den haag - Printerfabrikant Océ heeft het afgelopen kwartaal harde klappen gekregen door de econo mische tegenwind in de Verenigde Staten en de zwakke dollar. Het be drijf zal nog meer kosten besparen en schrapt zeshonderd banen. De nettowinst van het concern daalde in de periode maart tot en met mei met bijna 70 procent tot 5,5 miljoen euro. De omzet daalde met 9 procent. 'De confrontatie met milieuorganisaties en overheid is verdwenen' En als bedrijf hebben we zelf ge merkt dat het zeker ook winst op levert als je maatschappelijk ver antwoord bezig bent." Bij Hoechst/Thermphos begon de verandering toen in de tweede helft van de jaren negentig bleek dat het bedrijf te veel cadmium uit stootte. De Ruiter: „Dan kun je weer een paar gaswassers plaatsen, maar dat is symptoombestrijding die weer meer energie kost. We zijn toen aan het productieproces zelf gaan knutselen en dat gaf het gewenste resultaat." ECB verhoogt rente met kwart procentpunt frankfurt - De Europese Centra le Bank (ECB) heeft de rente in de eurozone verhoogd met 0,25 pro centpunt. Op de maandelijkse ver gadering over de rentestand be sloot het bestuur van de ECB het belangrijkste tarief op te trekken van 4 naar 4,25 procent. De verhoging werd alom ver wacht. De ECB stelt zich tot be langrijkste taak om de inflatie in de landen die de euro hebben inge voerd in toom te houden. 'Bedrijven bieden hbo'ers te hoge lonen' groningen - Bedrijven bieden werkzoekende hbo'ers vaak meer salaris dan nodig is. Dat büjkt uit onderzoek van vacaturesite Natio nale Vacaturebank. Een op de drie bedrijven biedt werkzoekende hbo'ers een brutosalaris van 3500 euro per maand. Van de hbo'ers die via Vacaturebank zoeken naar een baan, neemt 62 procent genoe gen met een salaris van 2500 euro. 15 procent van de hbo'ers zou al aan de slag gaan voor 1750 euro. ProRail krijgt boete van 826.000 euro den haag - Spoorbeheerder Pro- Rail moet 826.000 euro boete beta len wegens overtredingen van de Spoorwegwet. Dat maakte de Ne derlandse Mededingingsautoriteit (NMa) bekend. ProRail heeft zich volgens de NMa niet gehouden aan regels die moeten waarborgen dat spoorwegondernemingen op een goede en eerlijke manier ge bruik kunnen maken van de hoofdspoorweginfrastructuur. door Peter Leunissen APELDOORN - Alle zeven regionale dagbladen van Wegener voeren volgende week waarschijnlijk actie tegen het ingrijpende reorganisatie plan van de uitgeverij. De redac ties van de PZC, TC Tubantia, BN/DeStem en Eindhovens Dag blad sloten zich gisteren aan bij hun collega's van De Stentor, De Gelderlander en het Brabants Dag blad. Wegener wil het komende anderhalf jaar een grote bezuini gingsoperatie doorvoeren waarbij circa 450 banen verdwijnen. De re dacties eisen dat het plan voor maandagmiddag van tafel gaat. De kranten krijgen steun van journa listenvakbond NV). Diverse titels brengen volgende week waar schijnlijk één dag geen krant uit. Bestuursvoorzitter Joop Munster man stuurde gisteren een brief aan alle medewerkers. Daaruit kan worden opgemaakt dat Wegener vasthoudt aan het doel van de be zuiniging - 35 miljoen euro bespa ringen - maar dat nog bekeken wordt hoe dat moet worden be reikt. De redacties beschouwen de brief als een afwijzing van hun eis. De raad van bestuur wilde giste ren geen commentaar geven op de uitbreiding van het conflict. De kranten kregen gisteren steun van enkele gemeentes. Zwolle moet in navolging van Apeldoorn snel een brief schrijven aan uitge verij Wegener. Dit vindt de Zwol se fractie Groenlinks/De Groenen, die zich zorgen maakt over het dreigende verlies aan banen bij de regionale krant De Stentor. De vijf koppige gemeenteraadsfractie wil de kwaliteit van de regionale en lo kale nieuwsvoorziening waarbor gen. „Kwaliteit van de regionale pers is onder meer voor de lokale democratie belangrijk en mag niet door financiële overwegingen van Mecom worden beknot", schrijft fractievoorzitter Michiel van Har ten van de coalitiepartij aan het Zwolse college van B en W. Hoofdredacteur Alex Engbers van De Stentor zei in een reactie erg blij te zijn met de oproep van GroenLinks/De Groenen. „Het is bijval uit onverdachte hoek. Wij zijn hun criticasters en deson danks steunen ze ons. Dat stellen we zeer op prijs", aldus Engbers gisteren. PEKING - Een medewerker maakt de ruiten schoon van Diverse concerns zijn met voorbereidingen bezig om de nieuwe flagship store van Adidas in het centrum van hun winkels te openen voorafgaand aan de Olympische Peking. Half juli opent de winkel van het Duitse concern Spelen in Peking. De Spelen in de Chinese hoofdstad be- in sportspullen de deuren in het zaken- en entertain- ginnen 8 augustus. mentcentrum Sanlitun. foto Adrian Bradshaw/EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 21