Economie Thermphos controleert zichzelf Fiets uw bankzaken door... ■BHHHBBHSB 20 Vrijdag 4 juli 2008 PZC Dankzij wederzijds vertrouwen tussen bedrijf en overheid zal fosforproducent Thermphos in Vlissingen-Oost zelf controleren of de onderneming de mi lieuregels op de juiste manier naleeft. foto Willem Mieras Afspraken met overheid over toetsing van milieuregels. door Ben Jansen MIDDELBURG - Fosforproducent Thermphos in Vlissingen-Oost zal zelf de naleving van milieuregels controleren. Inspecteurs van Vrom en de provincie besteden voortaan hoofdzakelijk aandacht aan de ma nagementsystemen waarmee Thermphos toetst of die regels in acht worden genomen. Thermphos is het eerste Zeeuwse bedrijf dat deze vorm van toezicht toepast. Ook de handhaving wordt aangepast. Als Thermphos vol doende maatregelen treft bij over tredingen die het bedrijf zelf con stateert, hoeft de provincie niet meer op te treden. Het streven is, vertelde commissa ris van de koningin Karla Peijs, dat andere industriële ondernemin gen in Vlissingen-Oost en de Zeeuws-Vlaamse kanaalzone deze manier van werken overnemen. Thermphos geldt daarbij als voor beeldbedrijf Peijs - in het dagelijks provinciebe stuur belast met onder meer hand having - onderstreepte gisteren bij de presentatie van het toezicht nieuwe stijl dat vertrouwen het sleutelwoord is. Als Thermphos verwijtbaar nalatig blijkt te zijn, zal het optreden van de provincie niet mals zijn. Zo ver hoeft het evenwel niet te ko men. Bedrijf en provincie hebben in samenspraak met Vrom afspra ken gemaakt over de eisen waar aan de managementsystemen moe ten voldoen en hoe dat wordt ge toetst. Thermphos-directeur Rob de Rui ter en Harry Paul van de Vrom In spectie wezen erop dat veel bedrij ven ver zijn met eigen toezicht op milieuregels. Knelpunt is evenwel dat de systemen waarmee zij dat doen, niet altijd even goed bij de overheid bekend zijn. Daarom zul len bedrijven moeten zorgen voor uniformiteit in de methoden waar mee ze de naleving controleren. Thermphos gaat in 2009 met de nieuwe werkwijze aan de slag Loop eens binnen of neem contact op met uw lokale Rabobank. *Vraag naar de actievoorwaarden. Rabobank

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 20