Doorstart gedupeerde bouwclubs Millenniumprijzen uitgereikt "nriF réi r* Di-RECT Nick Simon Krezip Beef Grote GPS velddemo Voor meer info: www.vervaet.nl IRNEUZEf z PZC Donderdag 3 juli 2008 29 Carnavalsstoeten gered door goedgespekt Brandfonds. door Sheila van Ooorsselaer HULST - De elf door de loodsbrand in Heikant gedupeerde bouwclubs van carnavalswagens kunnen een doorstart maken. Op het rekeningnummer van het Brandfonds Magdalenastraat is door sympathisanten in een half jaar tijd ruim 35.000 euro gestort. Het benefietbal Brandje Blussen le verde bijna tienduizend euro op ten bate van de bouwclubs. Hoe wel vermoedelijk lang niet alle ge leden schade door het ingezamel de geld wordt gedekt, kunnen de wagenbouwers wel weer aan de slag en is carnavalminnend Oost- Zeeuws-Vlaanderen weer van mooie optochten verzekerd tij dens carnaval 2009. Ron van Waterschoot en Oswald de Bleijser, penningmeesters van respectievelijk AHC De Vossen en de bouwvereniging Magdalena straat zijn zeer verguld met al 'die gulle giften, waardoor een formida bel bedrag bijeen is gekomen'. „Een schitterend bedrag, waar we met z'n allen heel blij mee zijn. Een nieuw onderkomen hadden de wagenbouwersclubs al, maar nu is er ook genoeg geld om daadwerkelijk een wagen te bou wen. Carnaval 2009 is gered. We zijn ons terdege bewust dat dit alleen mogelijk is gemaakt door ie dereen die het ons gegund heeft." Roy Bosman, voorzitter van de bouwvereniging Magdalenastraat is met name blij en opgelucht dat de gaten in de optochten tijdens het afgelopen zottenfeest weer worden opgevuld. Eind januari, slechts dagen voor dat carnaval 2008 losbarstte, legde een uitslaande brand de bouw loods aan de Magdalenastraat in Heikant in de as. In de vuurzee gingen elf carnavals wagens verloren, inclusief gereed schappen, geluidsinstallaties en de kiel van de 'Grootste Boer van Hulst' (de toren van het Hulster stadhuis). Het nieuws van de brand schokte carnavalsliefhebbers, ook van (vér) buiten de provincie en langs alle kanten werd hulp (carnavalspak- ken, carnavalswagens, geluidsin stallaties) en geld aangeboden. De bouwclubs moesten echter wel even wachten op hun grootste red ding: een andere bouwloods. Die is inmiddels voorhanden. De bouwclubs kunnen voor het bou wen van hun leutwagens terecht in de loods van loonbedrijf Ing- hels aan de Tragel in Sint-Jansteen. Het is een tijdelijke oplossing, want die loods wordt volgend jaar gesloopt. De gemeente Hulst zoekt daarom naarstig naar een permanente op lossing. Ruimtegebrek bij Dolle Woensdagen BRESKENS - Vijf jaar was Jaap Sala op 1 juli 2008 burgemeester van de gemeente Sluis en het was deze keer aan hem de eer om de Dolle Woensdagen van Breskens te ope nen. Samen met het comité Dolle Woensdagen maakte hij een gang over de braderie en de kermis, die ook op deze avond begon. Alle deelnemers hadden een beet je moeten opschuiven. Het terrein is nog niet optimaal en maar een derde van de geplande kramen had deze avond een plaats gevon den. De Dolle Woensdagen eindigen dit jaar op 13 augustus, John Deere» VERVAET BIERVLIET Vervaet Biervliet BV organiseert: Wij tonen u: De nieuwste GPS en RTK systemen De nieuwste veldspuiten en tractoren U kunt ZELF rijden met alle demo machines ISOBUS gekoppelde trekkers en werktuigen. Wanneer Vrijdag 4 juli van 9.00 uur tot 17.00 uur Waar Thomaesweg - Eiersgatweg.Viervliet Bij wie Mts P en M Thomaes De heer Langerak van SchoolSupport4Afghanistan, een van de projecten die in de prijzen is gevallen, geeft uitleg over zijn werk in dat land. foto Wim Kooyman door Eugène Verstraten TERNEUZEN - De gemeente Terneuzen heeft voor de eerste keer stimuleringsprijzen gegeven aan zoge noemde Millenniumprojecten, in het kader van de VN- Millenniumcampagne, gericht op ontwikkelings hulp. Tijdens een feestelijke bijeenkomst in het stad huis werd gisteren 55.000 euro over zes projecten uit de gemeente verdeeld. Vijf andere ingediende projec ten vielen buiten de boot, omdat die minder aanslui ten bij de Millenniumdoelen die de gemeente stelt: uitbannen van extreme honger en armoede, alle jon gens en meisjes naar school en afname van kinder sterfte. Na een korte presentatie van de winnende projecten, reikten Arjan Erkel en burgemeester Jan Lonink de prijzen uit. Juryvoorzitter Pim Broekhuysen lichtte de keuze van de jury toe. Stichting Thiru Valagum Farm kreeg 5000 euro voor het project dat hulp biedt aan vrou wen. Eenzelfde bedrag kregen Stichting Imado en Oi- kocredit. Yara Sluiskil kreeg 10.000 euro voor een scholenproject. Schoolsupport4 Afghanistan werd verrast met een cheque van 15.000 euro en eenzelfde bedrag krijgt ook de Stichting Steun aan kinderen overzee. Broekhuysen benadrukte dat de hoogte van de cheques niets zegt over de waardering van de afzon derlijke projecten. Persoonlijk sprak hij liever ook niet over 'winnaars'. „Want als je het over winnaars hebt, dan zijn er ook verliezers. En dat is zeker niet het geval." Terneuzen presenteerde zich vorig jaar als Millen niumgemeente. De gemeenteraad stelt in dat kader een euro per inwoner per jaar beschikbaar om projec ten in de ontwikkelingslanden te steunen. Bouwstop verbouwing stadhuisje Sint Anna SINT-ANNA-TER-MUIDEN - Het Colle ge van burgemeester en wethou ders van de gemeente Sluis heeft de verbouwing van het voormali ge stadhuisje in Sint-Anna-ter-Mui- den onmiddellijk stil laten leggen. Eigenaar G. Flemal was begonnen met breken zonder vergunning. Hij maakt onder meer een door gang tussen het stadhuisje en zijn woning ernaast. De monumenten- aanvraag ligt echter tot half juli ter inzage. Als Flemal geen vergun ning krijgt, moet hij het stadhuisje op eigen kosten herstellen. De zaak was aangekaart door raadslid Chris van de Vijver (WD). i Mason Hans Dulfer Intwine Shameboy(BE) Marco V The Van Jets(BE) VanKatoen Gerard Ekdom Hans Dulfer DJ Sandstorm Wipneus Pim George Baker DJ Silverius VanKatoen Dano Underground Fly(PL) Jeckyll Hyde Marko (La Rocca - BE) Gizmo DJ Wired Dano Tickets Dagkaart 30tgS Combiticket 55,- Tickets verkrijgbaar vla alle losse adressen en via Ticketservice (zie website) Kinderen t/m 12 Jaar gratis toegang (zie website voor voorwaarden Locatie: Axelse Vlakte, Terneuzen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 73