Stapel en Telussa zitten zonder club Bernice van de Velde wil altijd maar tennissen 42 Donderdag 3 juli 2008 PZC Tumcombinatie Zuid-West Nederland is opgeheven. door Roeland van Vliet GOES - Turntrainer Harry Stapel en Jeffrey Telussa, zijn talentvolle pupil, staan op straat. De Tum combinatie Zuid-West Nederland (TcZWN) is afgelopen week na ze ven jaar ter ziele gegaan. „Zondag was de laatste training", vertelt de Goese coach. „We moeten nu alle bei op zoek naar iets anders." TcZWN is in 2001 opgezet door de stamverenigingen GV Koudekerke, Martinus (Bergen op Zoom) en Sa- mensprong (Prinsenbeek) en was bedoeld om de wedstrijdsporters uit Zeeland en West-Brabant op een hoger niveau te brengen. Sa men stonden ze sterker. GV Kou dekerke leverde onder meer een bekwame trainer - Stapel was zelfs technisch manager - en Martinus en Samensprong beschikten over goede trainingsaccommodaties. „Het was dus een heel mooi plan", stelt Stapel. Maar hij merkte vanaf het begin dat de stichting TcZWN moeite had de broek op te hou den. De stichting haalde te weinig sponsorgeld binnen en kreeg niet de gehoopte financiële steun van de turnbond. Daardoor werd het uiteindelijk voor Martinus en Sa mensprong te duur. Deze twee clubs trokken zich afgelopen week terug en besloten voor de breedte sport te kiezen, terwijl Koudeker ke door wilde gaan. „Martinus en Samensprong zagen uiteindelijk niet meer de meer waarde van TcZWN in", vertelt El- ly van Geel, die in de afgelopen drie jaar de penningmeester van de stichting was. „De laatste jaren had ik steeds een sluitende begro ting ingeleverd, maar dat ging zon der die twee clubs niet meer luk ken. Toen heeft het bestuur ge zegd: dan stoppen we. We hebben nog bij de gemeente Breda aange klopt voor een doorstart, maar zijn er niet uitgekomen." Zowel Stapel als Van Geel vindt dat de twee Brabantse clubs geen goed intern beleid hebben ge voerd. Stapel legt uit: „Martinus en Samensprong deden iets waar ik van begin af aan voor gewaar schuwd had. Nadat ze hun top- Trainer Harry Stapel en turner Jeffrey Telussa zoeken naar een nieuwe club na het opheffen van TcZWN. Een einde van de onder linge samenwerking dreigt. talenten hadden ondergebracht bij TcZWN hielden ze er ook nog een eigen selectie op na, voor de tur ners van één niveau lager. Daar mee ondermijnden ze de samen werking en maakten ze het te duur voor zichzelf" De vijftien topsporters bij TcZWN én de trainer zijn nu clubloos. Mid delburger Jeffrey Telussa, in mei nog deelnemer aan het jeugd-EK, beraadt zich op zijn toekomst. Of dat er eentje mét Harry Stapel is, is maar de vraag. „Er zijn maar twee echte opties voor mij: Den Bosch of Heerenveen", zegt de ze ventienjarige Walchenaar, die na de zomer voor het eerst bij de se nioren zit. „Maar of Harry dan meegaat, weet ik niet." Stapel zegt in de komende weken hard te gaan nadenken. De Goese- naar laat weten dat hij 'in elk geval niet meer zomaar ergens in stapt'. „Misschien is er wel een ambitieu ze club die me wil hebben, maar dan zal er wel een heel goed plan achter moeten zitten. In de turn- wereld moet je namelijk jaren kun nen investeren om ergens toe te komen..." Later deze maand gaan Stapel en Telussa naar Malta, waar ze gast- trainingen gaan geven. Het tripje wordt nog bekostigd door de stich ting. Telussa noemt de reis veelzeg gend een 'afsluiting van de samen werking met Harry'. Telussa zal Stapel op het eiland in de Middellandse Zee assisteren. Hij kan echter geen oefeningen voordoen: een polsblessure houdt hem aan de kant. Hij zal binnen kort een operatie ondergaan, waar bij een botsplinter verwijderd zal worden. Tennisster uit Kapelle favoriete op toernooi in Oost-Souburg. door Sven Bakker OOST-SOUBURG - Terwijl de tuin man de bloemetjes water gaf die op het muurtje tussen het publiek en baan één staan, opende Bernice van de Velde uit Kapelle gistera vond bij het Logus Open Souburg- toernooi haar jacht op de titel. Eén ding is zeker: Van de Velde (16) verkeert in een goede vorm. Afgelopen zondag boekte ze in Utrecht haar eerste zege bij een na tionaal ranglijsttoernooi (NRT). Ze was content over die prestatie. „Het ging heel de week erg goed. In de tweede ronde moest ik tegen m'n zus Frederique en ik won de eerste set met 6-i. Zij vroeg of ik nog wat fouten ging maken, want zo was het voor haar ook niet leuk", vertelt ze. Naast haar schoolopleiding - ze zit in vwo 5 - is Bernice van de Velde volop bezig met tennis. Haar trai ningen volgt zij in Halsteren bij Gillis van de Gruiter. En dat werpt zo langzamerhand zijn vruchten af „Dit jaar speel ik vooral nationa le ranglijsttoernooien en probeer ik in de ITF-jeugdtoernooien en Futures wat wedstrijden te win- nen. Laatst stond ik nog bijna in het hoofdtoernooi van een Future, een tienduizend dollar-toernooi. En ik was een paar weken terug nog in Frankrijk om te spelen." Van de Velde vindt het tennis leuk. „Ik hoor iedereen altijd zeg gen: 'je opleiding is ook belang rijk.' Dat is ook wel zo, maar het liefst ga ik gewoon lekker tennis sen. Ook nadat ik mijn VWO-di- ploma heb gehaald." Het is nog even afwachten hoe zij er dan voorstaat, maar Van de Vel de is er realistisch over. Zeker als de vergelijking met leeftijdsgenote Lesley Kerkhove wordt gemaakt. De Zierikzeese werkt al Grand Slams bij de jeugd af. „Op de we reldranglijst voor de jeugd sta ik erg laag, ergens in de negenhon derd. Eind volgend jaar ben ik 18. Waarschijnlijk haal ik dan ook de Grand Slams bij de jeugd niet. Ook bij de senioren zal het lastig worden erin te komen, zeker in de eerste jaren." In het verlengde hier- van maakt zij een wijze opmer- Bernice van de Velde verkeert in topvorm. foto Ruben Oreel king: „Het is allemaal leuk hoor, die internationale jeugdtoer- nooien. )e doet er veel ervaring op enzo, maar eenmaal bij de senio ren begint het dus allemaal weer opnieuw." En juist op dat moment hoopt Ber nice van de Velde toe te slaan. Hoewel tennisster Bernice van de Velde het hoogste nastreeft, is zij realistisch over de kansen en mogelijkheden om de top te bereiken. Want zij is een relatieve laat bloeier. Op dit moment staat zij in Neder land op de 52e plaats en is zij één van de favorieten om het NRT in Oost-Souburg te winnen. Terwijl de bloemetjes hun water hadden gekregen en nog voordat de tuin man huiswaarts keerde, had Berni ce van de Velde haar eerste ronde alweer gewonnen. Met 6-2 6-2 werd Anne Luijpen verslagen. Niets lijkt een titel in Oost-Sou burg in de weg te staan. Favorieten maken hun status waar De favorieten maakten hun status waar in Logus Open Souburgtoernooi. De als eerste geplaatste André van der Bijl versloeg Björn Borrenbergs: 6-1 6-2. Frank Clausing, als tweede geplaatst, won van Bob Perik: 6-2 6-4. In het vrouwentoernooi bereikte Mandy Wolfert uit Breskens de tweede ronde door met 6-1 6-0 van Kiki Vonck (Hoek) te winnen. Margot Mar tens (Clinge) versloeg Carmen Delsasso met 6-2 6-0 en Caro Schuitema (Vlissingen) werd uitgeschakeld door Melissa Beumer (1-6 0-6). Stepha nie Pauwels (Vogelwaarde) redde het niet tegen Lynn Schönhage: 0-6 0-6 en Kimberly Goudt (Arnemuiden) verloor met 1-6 0-6 van Sylvia Ce- voli.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 60