Zeeland Goes verwelkomt gehandicapten deÜRVKKERY BEVELANDEN-THOLEN 31 25 39 De Poel II rukt op Noodgebouw Ostrea Lyceum aangestoken Beschermheilige Hennepkwekerij Minimaal met zes brandweermannen naar de brand Donderdag 3 juli 2008 Roger Federer zonder moeite naar halve finale Tip? redgoes@pzc.nl Stad moet voorbeeld worden voor rest van Nederland. door Lilian Dominicus GOES - Goes wil de toegankelijkste stad van het land worden. Ieder een moet het centrum makkelijk kunnen bereiken: mensen met een functiebeperking, ouderen en verder elke bewoner en bezoeker. Gistermiddag vond in het stads kantoor de officiële start plaats van het project Drempelloos Sa menleven. „Rekening houden met toeganke lijkheid levert uiteindelijk iets op", zo beargumenteerde voormalig hoogleraar toegankelijkheid en gastspreker Maarten Wijk bij de start van het project. „En doe je er niets aan, dan raken de zaken van zelf in verval." Hij noemde het voorbeeld van de koopgoot in Rotterdam, een tun nel onder de Coolsingel die de ene winkelzone met de andere moet verbinden. „Miljoenen heeft dat ge kost. Zoveel hebben we ervoor over om te zorgen dat mensen blij ven besteden. Maar de trappen zijn zo gemaakt dat mensen erover struikelen. En de lift is veel te goed verborgen." Ook verwees hij naar de beroemde kubuswoningen in de Rotterdamse binnenstad. „Daar zitten winkeltjes onder. Maar er is er geen een die het langer dan een maand volhoudt. Omdat niemand ze weet te vinden." Goes moet zich bewust worden van toegankelijkheid in de breed ste zin van het woord, is de conclu sie van de eerste bijeenkomst. Zorgen voor toegankelijkheid in de breedste zin van het woord, levert een stad uiteindelijk geld op, zegt voormalig hoogleraar toegankelijkheid Maarten Wijk. „Toegankelijkheid is een kwestie van beschaving. Beschaving kost niets. Een stad die investeert in de toegankelijkheid is een stad van de toekomst", aldus Wijk. Wethouder Joost Adriaanse (SGP/CU, WMO) becijferde dat van de 37.000 inwoners van Goes er 7000 ouder zijn dan 65 jaar. „Dat is 20 procent van onze bevol king." Ook is bekend dat 12 pro cent van de Nederlanders een ma tige of ernstig fysiek-zintuiglijke handicap heeft. „Een economisch belangrijke groep, dus", concludeerde Jaap van Velzen, directeur van Brain Management, die samen met Kla verblad Zeeland en de gemeente Goes het project Drempelloos Sa menleven trekt. „Het economische belang is ook ons primaire belang. We willen na drukkelijk de marktpartijen als ho reca, winkeliers en ondernemers bij het project betrekken. Het op merkelijkste voorbeeld vind ik nog altijd die meneer in een rolstoel die belde naar een hotel voor een reservering en vroeg naar de toe gankelijkheid. 'Geen punt', zei de hotelmanager. Maar toen hij bin nenreed, bleef hij steken in het hoogpolig tapijt. door Lilian Dominicus GOES - De brand die begin juni een noodlokalengebouw achter het Ostrea Lyceum in Goes ver woestte, was aangestoken. Dat is gebleken na onderzoek van de technische recherche. Er zijn nog geen verdachten aangehouden, meldt de politie. Het gebouw wordt vervangen, meldt rector Jos Brand van het Ostrea Lyceum. Voor het nieuwe schooljaar begint, staat er een nieu we barak. „We kunnen niet anders. De spul len staan nu opgeslagen in een paar klaslokalen. Dat kan, omdat volgende week de vakantie begint. Het meeste hebben we alweer op nieuw aangeschaft. Schoonmaak spullen, extra tafels en stoelen heb je toch nodig. De fietsen voor leer lingen die voor gymles naar de sporthal in De Poel moeten, kun nen nog wel even wachten. Geluk kig is dat wat is afgebrand verze kerd tegen herbouwwaarde." De restanten van het gebouw zijn inmiddels opgeruimd. Brand: „Dat was binnen een week gebeurd. Dat was ook wel nodig, vanwege de hygiëne." ZEEUWSE EOlQSl'SI Tip? redactie@pzc.nl Een groter geluk kon hen niet overkomen. Een dochter! De mooiste van de wereld. Moeder gelukkig, vader gelukkig. En be zorgd. Meteen al. Vader wist ze ker: die gaat voor haar dertigste het huis niet uit. En jongens ko men er voor die tijd niet in. Acht jaar later had ze een feestje, met een vriendinnetje een nacht je logeren op een camping. En ja, daar waren jongens bij. Hij streek over zijn hart en liet haar gaan. Toch speelt vader nog vaak de beschermheilige. Tot on genoegen van zijn meisje. „Grr", mopperde ze laatst, toen hij haar weer zat te plagen, „ik ga nog eens een boek schrijven: hoe over leef ik mijn irritante vader." Markt 51 Middelburg T0118886886 BAARLAND - In een woning in de Burgemeester Vogelaarstraat in Baarland is gisterochtend een hen nepkwekerij met 227 planten ge ruimd. De 34-jarige bewoner van het pand werd aangehouden. Hij is na het afleggen van een verkla ring weer in vrijheid gesteld. De gemeente Borsele vernietigt de GOES - Machines graven grond af voor de aanleg van de uitbreiding van bedrijventerrein De Poel II, langs de A58. Er komen nog vier a vijf schierei landen van ieder twee a drie hectare groot bij. De gemeente Goes is in gesprek met een aantal kan- didaatbedrijven, die zich op het bedrijventerrein zouden willen vestigen. Eind van het jaar zijn de eilanden klaar en kun nen de kavels worden toegewezen. Het 'bassin' langs de eilanden wordt gebruikt als extra ber- gingsgebied voor overtollig water. foto Willem Mieras vanavond vanaf 17.30 uur voor iedereen die met vakantie gaat: Brasseriemenu met I °nsad™s Griekse dadelsalade, kabeljauwmedaillons of voldoende boeken in de koffer luisterhoeken voor onderweg gevulde vleestomaat en citroenkwarktaart j een goeie reisgids bij de handcd's voor ,n de auto 15,00 en 12,50 (vegetarisch) j prettige vakantie! Reserveren? bel 0118 - 886 866 j kijk ook op: www.drukkerijmiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 53