Geen lelijk woord over de de olympische kleding Kerkhove strandt Wind speelt met zeilers Deltaweek Feyenoord presenteert nieuwelingen PZC Donderdag 3 juli 2008 43 ROTTERDAM - Feyenoord heeft gistermiddag Jon Dahl Tomasson (rechts) in De Kuip gepresenteerd. De 31-jari ge Deen ondertekende bij zijn oude club een driejarig contract. „Ik ga mijn stinkende best doen", beloofde de 99-voudige international aan het legioen. Tomasson, die transfervrij overstapt, wordt bij Feye noord herenigd met trainer Gertjan Verbeek (midden). Beiden kennen elkaar nog van hun gezamenlijke perio de bij SC Heerenveen. Verbeek was destijds assis tent-coach onder Foppe de Haan. „Ik ben er trots op dat ik weer een speler van Feye noord ben", zei Tomasson. „Het is een hartstikke mooie club. Het is ook fijn om weer terug in Nederland te zijn. Ik voel me hier op mijn gemak. Het is net Denemarken. De mensen zijn hier open en aardig. En de taal gaat me ook makkelijk af." Tomasson speelde van 1998 tot 2002 in De Kuip. Hij won in zijn vierde en laatste seizoen met Feyenoord de Uefa Cup. Daarna speelde hij bij AC Milan en VfB Stutt gart voordat hij twee jaar geleden naar Spanje verhuis de. „Aan het einde van de rit gaat het natuurlijk om de prijzen. Feyenoord wil graag prijzen winnen, de fans wil len dat en ik ook. Daar gaan we voor." Feyenoord stelde ook Karim El Ahmadi (links) voor. De 23-jarige midden velder van FC Twente werd eerder dit jaar al gecontrac teerd. foto Ed Oudenaarden/ANP Zierikzeese tennisster geeft in beide sets voorsprong uit handen. LONDEN - Tennisster Lesley Kerkho ve is gisteren uitgeschakeld in het jeugdtoernooi van Wimbledon. De zestienjarige Zierikzeese werd de voet dwarsgezet door de Engel se Laura Robson, die bijna tweeën half jaar jonger is. De setstanden waren 7-6 7-5. Kerkhove speelde goed en kwam in de eerste set zelfs op een 5-3-voorsprong, maar werd in de tiende game weer teruggebroken. In de tiebreak was de Engelse net iets fortuinlijker, waardoor ze hem met 8-6 won. In de tweede set deed de Zeeuwse wederom niet onder voor haar te genstandster. Bij 5-4 kreeg Kerkho ve zelfs twee setpunten, maar Rob son werkte die vakkundig weg. Vervolgens liet Kerkhove zich wel breken en werd het 7-5. Samen met Arantxa Rus, die giste ren wel de achtste finales van het enkelspel haalde, zit de Zierikzee se nog in het dubbelspel. Voor van daag staat de partij tegen het Marokkaans/Italiaanse duo Lalami/Grymalska op het program ma. Kerkhove en Rus zijn in Lon den als vijfde geplaatst. Tijdens het laatste Grand Slamtoernooi, Roland Garros, haalden ze samen de finale. De Schuimer wint race van Wemeldinge naar Yerseke. YERSEKE - De organisatoren van de Slam Deltaweek hadden hun voor zorgsmaatregelen getroffen. Ge zien de slechte weersvooruitzich ten besloten ze gisteren de race van Wemeldinge naar Yerseke in te korten. Op die manier zouden de boten tijdig de haven kunnen bereiken. Het bleek een goede zet van de or ganisatie, al waren de voorspelde onweersbuien niet de reden. Na een uur zeilen viel plots de wind weg, waardoor de boten stil kwa men te liggen. Met een heel zwakke wind voeren de boten na enige tijd nog wel het parkoers verder af. Om te voorko men dat het nachtwerk zou wor den, besloot wedstrijdleider Hugo de Werd echter de baan in te kor ten. Op dat moment wakkerde de wind net weer aan. De grotere bo ten konden daardoor finishen, maar de kleinere kajuitboten en de rond-en platbodems werden op de ingekorte baan afgevlagd. Het volhouden van de schipper van de Schuimer in de race van gis teren werd beloond. Zijn tegen stander hield het voor gezien en gaf op. De Schuimer finishte ten slotte rond 19.00 uur en won hier mee de race. Vandaag varen de boten een wed strijd van Yerseke naar de Val. NOCNSF legt sporters volop verplichtingen voor Spelen op. door Robert-Jan Friele AMSTERDAM - Ze mogen geen kri tiek leveren op het verstrekte kle- dingpakket en hun vakantie be gint nog niet op de laatste dag van de Olympische Spelen. Een olym- piaganger heeft de nodige plich ten, zo blijkt uit de overeenkomst die getekend wordt met sportkoe pel NOCNSF. Wie betaalt, bepaalt, luidt het ge zegde. NOCNSF - dat vanmiddag in Almere officieel de verantwoor delijkheid voor de olympische ploeg op zich neemt - denkt er ook zo over en laat olympische sporters de 'Overeenkomst Olym pische Spelen Beijing 2008' teke nen. Er staat in dat NOCNSF zorg draagt voor trainingsfaciliteiten, vliegtickets naar Peking (economy class) en transport ter plaatse. De overeenkomst bevat echter vooral verplichtingen voor sporters en is bedoeld om gedrags- en dopingre- gels en commerciële zaken vast te leggen. Tegenwoordig zijn commerciële be langen op de Spelen minstens zo belangrijk als sportieve belangen. De NOCNSF-overeenkomst is ge richt op het voorkomen van con flicten tussen sponsors, het uitdra gen van een positief imago en het uitbaten daarvan. De olympische ploeg moet optreden als één blije, ambitieuze en beschaafde familie. Zo dienen atleten minimaal drie Medailles in Peking Een gouden medaille levert Ne derlandse atleten tijdens de Spelen 27.500 euro op. Goud in teamsporten levert minimaal 10.000 euro per sporter op. Individueel zilver levert 20.000 euro op, brons is goed voor 12.500 euro. In teamspor ten zijn zilver en brons goed voor minimaal zeven- en vier duizend euro per atleet. Voor alle tweede medailles wordt tweederde van de nor male vergoeding uitgekeerd. Derde en vierde medailles worden beloond met eender de van de normale vergoeding. dagdelen beschikbaar te zijn voor bijeenkomsten van NOCNSF of één van de hoofdsponsors. Ze krij gen daarvoor wel een beloning: vijfhonderd euro per dagdeel. En de atleet die denkt dat zijn va kantie begint op 24 augustus, de laatste dag van de Olympische Spe len, zit ernaast. Op 28 augustus or ganiseert NOCNSF de 'Olympi sche Golden Clinic' en daaraan die nen atleten, indien gevraagd, mee te werken. Medaillewinnaars moeten boven dien aanwezig zijn op de perscon ferentie bij aankomst op Schiphol Op de Spelen van Peking wordt waarschijnlijk voor de laatste keer het exclusieve portretrecht van olympische sporters door NOCNSF geclaimd. en de huldiging op 27 augustus. Wie, soms letterlijk, goud in han den heeft, wil dat natuurlijk wel la ten zien aan de buitenwereld. Een aantal incidenten in Sydney (2000) zorgde ervoor dat NOCNSF voorafgaand de Spelen van Athene (2004) voor het eerst een uitgebreid contract opstelde. Destijds leverde dat een hoop ne gatieve publiciteit op, omdat enke le sporters niet wilden tekenen. Volgens Yves Kummer van vak bond NL Sporter waren de meeste artikelen uit het contract van 2004 gebaseerd op de incidenten van 2000 en is dat vier jaar later weder om het geval. Een zinnetje uit het contract van 2008 - atleten dienen 'zorgvuldig' te zijn in hun uitin gen over het kledingpakket van NOCNSF - roept herinneringen op uit 2004. Toen kraakte hock- eyster Fatima Moreira de Melo de olympische kleding, ter beschik king gesteld door een groot sport merk, afin haar column in een lan delijk dagblad. Kummer denkt dat de huidige overeenkomst zijn langste tijd heeft gehad, vooral vanwege de commerciële paragrafen. Steeds meer olympische sporters verdie nen hun inkomen met hun be kendheid, maar juist het gebruik van dat portretrecht wordt exclu sief door NOCNSF geclaimd tij dens de Spelen. Er staat geen ver goeding tegenover. Kummer: „Dit is de laatste keer dat het zo gebeurt. Steeds meer at leten hebben er belang bij hun suc ces zelf te exploiteren." Keen niet als speler naar de Spelen ZOETERMEER - Trinko Keen gaat naar Peking. Maar niet als sporter. De tafeltennisser vertrekt begin au-- gustus naar de Spelen, als voorzit ter van de atletencommissie van NOCNSF. De sportkoepel maakte gisteren echter bekend dat de voor dracht van Keen om als sporter naar Peking te gaan is afgewezen. Keen zal daar niet meer tegen age ren: „Voor mij is het moment geko men om de zaak te laten rusten." Dressuurploeg voorlopig derde AKEN - De Nederlandse dressuur ploeg bezet in de landenwedstrijd van het CDIO van Aken voorlopig de derde plaats, achter Duitsland en Zweden. Individueel scoorde Edward Gal, met zijn paard In- terfloor Next One, gisteren het best in de Grand Prix. De jury waardeerde zijn proef met 67,958. Namens Oranje komen Alex van Silfhout (Nimbly) en Adelinde Cornelissen (Parzival) nog in actie. Springruiter Bost wint Prijs van Europa AKEN - Roger-Yves Bost heeft giste1* ren tijdens het CHIO van Aken de Prijs van Europa gewonnen. De Franse springruiter bleef met de hengst Ideal de la Loge ook in de barrage foutloos. Gerco Schroder haalde, op de rug van Eurocommerce Monaco, als enige Nederlandse deelnemer de extra omloop. Daarin maakte hij een springfout en eindigde als tien de. Toro Rosso ook in 2009 in Formule 1 STUTTGART - De toekomst van het formule i-team Toro Rosso is tot eind 2009 verzekerd. Dat zei team baas Franz Tost na een gesprek met eigenaar Dietrich Mateschitz, die ook 'moederteam' Red Buil be zit. Mateschitz kondigde eerder aan Toro Rosso te willen verko pen. Die plannen heeft hij nog steeds, maar zo lang er geen koper is gevonden zal de Oostenrijker Toro Rosso blijven ondersteunen. Chinese worstelaar levenslang geschorst PEKING - De Chinese worstelaar Luo Meng is gisteren levenslang ge schorst nadat hij door het Chinees antidopingbureau werd betrapt op het gebruik van verboden midde len. Hij is de tweede Chinese spor ter in een week tijd die levenslang geschorst wordt wegens doping. Eerder werd bekend dat de zwem mer Ouyang Peng nooit meer op het hoogste niveau zal uitkomen vanwege anabolengebruik. Discuswerper Riedel zet punt achter carrière BERLIJN - De Duitse discuswerper Lars Riedel heeft gisteren officieel bekendgemaakt dat hij een punt achter zijn sportieve carrière zet. De olympisch kampioen van 1996 had vanwege rugklachten al bijna twee jaar aan geen wedstrijd deel genomen. Riedel was een concur rent van Rutger Smith. Na zijn olympische titel in 1996 veroverdd* hij bij de Spelen van Sydney zilver.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 45