Diepgaan op vijf Zeeuwse eilanden P7f Donderdag 3 Zeelandbuitenland biedt sportieve activiteiten aan. door Kim van Zweeden BROUWERSDAM - Op een zonnige woensdagmiddag rijd ik richting het Grevelingenmeer om een dag programma te volgen bij Zeeland buitenland. Een mooi 'buitenspeel- gebied' aan de Brouwersdam. Bij aankomst vertelt eigenaar en oprichter Pieter de Haas (49) -van oorsprong Hagenaar- vol trots over dit 'onbekende' stukje Zeeland. I Pieter: „Ik hoor wel vaker van I Zeeuwen dat ze helemaal niet wis- ten dat dit bestaat, terwijl het een prachtig gebied is. Er zijn vijf eilan- den met daartussen ondiepe kre ken. We organiseren hier activitei ten voor zowel jong als oud. Ie kunt er bijvoorbeeld onder begelei ding klimmen, abseilen en tokke len. Het gebied trekt verschillende groepen mensen aan. Daar stem men we de activiteiten op af Giste ren hadden we onder andere een medisch team van de landmacht voor een intensieve training, maar ook basisschoolleerlingen, ambte naren van de provincie Utrecht en toeristen uit de hele Benelux. We beginnen met het beklimmen de hoge toren. Begleider van de ac tiviteiten Andries Minderhoud (24) geeft uitleg aan de klimmers: „Klimmen doe je met je voeten. Je handen zijn bedoeld om dichtbij de muur te blijven. Vind een ge schikte plek voor je voeten, zodat je je vanaf daar kunt afzetten naar de volgende plek." Aan de begelei dende ouders legt hij uit hoe zij het touw, waar de kinderen aan vast zitten, vastmaken en strak houden. Na mijn eerste en laatste poging raak ik in gesprek met twee Ant werpse dames. De vriendinnen Monique Vanderlinde en Helana Mijnendonckx zijn met hun man nen, kind en kleinkind op vakan tie in Zeeland. Op de achtergrond roept zoon Bob (9): „Dat kan toch niet papa. Ik sta al op een superho ge hoogte." En kleindochter Aissa (9): „Laat me alsjeblieft niet vallen opa!" Het is niet de eerste keer dat ze klimmen. Toch blijft het span nend. Na het klimmen haal ik sa men met Andries stagair Tim Fre- driks (23) en de deelnemers op om te beginnen aan de zwerftocht. Het is een gezellige bende bij el kaar. Duitsers, Belgen, Fransen en Nederlanders. Allemaal hebben we zin in avontuur. Er is tussen de eilanden een spannende route uit gezet. Het blijkt een hele kunst 'Dat kan toch niet papa. Ik sta al op een superhoge hoogte' om de overkant van het water te bereiken zonder natte voeten en kleren. We maakten maakten van palen een brug, slingerden aan touwen het water over en ook fierljeppen stond op het programma. Dit zorg de uiteraard voor hilarische mo menten. Na de middag kon ik dan ook eerst naar huis voor een douche en droge kleren, maar dat was het absoluut waard. Niets moet, alles mag. Pieter de Haas: „Dat is ook precies wat we willen meegeven. Beleving is bewe ging. Je kunt zelf alles ontdekken op een manier die jij leuk vindt." Een Duits meisje komt tijdens het fierljeppen in het water terecht. Instructeur Andries Minderhoud geeft uitleg bij de klimtoren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 37