Km-heffing onder vuur PZC^iSI COSTA BRAVA Hardloper op de vlucht voor buizerd Coiombiaans leger bevrijdt Ingrid Betancourt Donderdag 3 juli 2008 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 250e jaargang nr. 155 - los nummer 1,40, zaterdag 2,00 door Wendy van den Hurk RITTHEM - Groot is de schram op zijn arm niet. Maar zijn angst was gigantisch, toen Jacques Blijlevens maandagavond door een roofvogel werd geraakt in de polder van Rit- them. Tot acht keer toe. De Ritthemmer ging maandag avond een rondje hardlopen in de polder, zoals hij wel vaker doet. „Ik denk, ik duik de Scheeweg eens in. Ineens werd ik van achte ren aangevallen. Het beest vloog richting mijn hoofd. Ik sloeg het weg met mijn arm, schreeuwde en rende heel hard vooruit, maar het kwam wel acht keer terug." Het zal een buizerd geweest zijn. „Een valk was het in elk geval niet, want die ken ik wel. Nee, de ze had een spanwijdte van mis schien wel anderhalve meter. De vogel zal wel een nest hebben in de buurt." De hardloper heeft nog nooit zo hard gelopen. Blijlevens: „Echt, ik had adrenali ne van hier tot Tokio. Twee oude re fietsers die ik even later tegen kwam, heb ik gewaarschuwd. Die zijn ook gelijk maar omgedraaid. En als ik weer ga hardlopen, ren ik ook maar de andere kant op." Het is niet de eerste keer dat bui zerds mensen belagen. Ook elders in het land worden regelmatig dit soort aanvallen gemeld. Inhaalverbod vrachtwagens moet in heel Europa gelden Tweede Kamerleden moeten beter op hun taal letten eens !fnièi§£)s 18% aantal reacties: 266 82% Zeeland: 2, 3, 25 t/m 31; Binnen land: 4 t/m 6; Buitenland: 7, 9 en 10; Meningen: 11; Beurs: 14; Econo mie: 15; Cultuur: 18 en 19; Weer: 22; Strips: 23; Agenda: 32 en 33; Zomerkrant: 35 t/m 38; Sport: 39 t/m 45; Televisie: 46 en 47. Kamer ligt dwars uit vrees dat automobilist dubbel moet betalen. den haag - Het kabinet krijgt voorlopig geen groen licht van de Tweede Kamer om door te gaan met de voorbereidingen voor de langverwachte kilometerheffing. Het venijn zat in de staart van een debat gisteren in de Tweede Ka mer met staatssecretaris Jan Kees de Jager (Financiën) en minister Camiel Eurlings (Verkeer). De aan leiding voor de Kamer om dwars te liggen is een nieuwe provinciale belasting die in de maak is. Vooral PvdA-Kamerlid Lia Roefs is er te gen dat de automobilist die belas ting moet betalen bovenop de kilo meterheffing als er straks geen en kele compensatie tegenover staat. CDA-collega Ger Koopmans ('Wij laten de burger niet twee keer be talen') sloot zich aan bij die kri tiek van de PvdA-fractie. Hij gaf staatssecretaris De Jager te kennen dat deze 'een probleem' heeft als hij de huidige provinciale 'opcen ten' zal versleutelen in de kilome terheffing, zoals de bewindsman zei, en dat er ook nog eens een nieuwe provinciale belasting komt. De Jager noch Eurlings, beiden CDA'ers, kon hen geruststellen. Ook de oppositie toonde zich gis teren bezorgd over de plannen. Een groot deel van de provinciebe groting komt via de opcenten uit de wegenbelasting, kortweg MRB. Die MRB verdwijnt met de invoe ring van de kilometerheffing, te beginnen in 2011 voor vrachtwa gens en een jaar later ook voor per sonenauto's. De provincies willen als compensatie voor de gederfde Het kabinet heeft gisteren nog geen toestemming gekregen van de Kamer om door te gaan met de voorbereidingen voor de om streden kilometerheffing. inkomsten (ruim 1 miljard euro) een nieuwe belasting en zijn daar over in gesprek met het kabinet. Het overleg werd gisteren in de Ka mer niet afgerond. De bewindslie den hadden andere verplichtin gen. PvdA en CDA willen het de bat vandaag afmaken, maar de op positie was daar op tegen. Vandaag vergadert de Kamer voor het laatst, voor het zomerreces in gaat. Zo dreigt Eurlings pas na de zomer groen licht te krijgen voor zijn verdere plannen. De minister waarschuwde gisteren dat de plan ning om de kilometerheffing in 2011 in te voeren daardoor even tueel niet kan worden gehaald. BOGOTA - De Frans-Colombiaanse politica Ingrid Betancourt (inzet) is gisteravond bevrijd door het Colombiaanse leger. Dat heeft de Colombiaanse minister van Defensie, Juan Manuel Santos, be kendgemaakt. Het leger zou haar samen met veertien andere gijzelaars hebben gered uit han den van de Revolutionaire Strijdkrachten van Co lombia (Fare). De Franse president Nicolas Sarko- zy bevestigde gisterenavond het bericht van de bevrijding. Betancourt (46) was zes jaar in han den van de terreurorganisatie. Zij werd op 23 fe bruari 2002 ontvoerd, toen zij campagne voerde als presidentskandidaat. Zij zou bevrijd zijn uit een kamp in het oerwoud in het zuidoosten van Colombia, aldus generaal Freddy Padilla de Leon (foto). Betancourt werd gevonden aan de hand van informatie van een politieman die ontsnapte aan Farc-rebellen. foto Guillermo Legaria/EPA Twee echtparen in Wenen vermoord wenen - In een voorstad van de Oostenrijkse hoofdstad Wenen zijn twee echtparen dood aange troffen. De politie zoekt naar een 66-jarige man wiens broer en zus ter tot de slachtoffers behoren. Er is een internationaal arrestatiebe vel tegen de man uitgevaardigd, omdat hij mogelijk naar Slowakije is gevlucht. De man was met zijn broer en zus in een langlopend huurconflict ver wikkeld, zei de politie. Maandag werd hij uit het Weense apparte ment van zijn zus gezet. 'Duits inhaalverbod voor vrachtwagens' berlijn - Ondanks ruim twaalfdui zend kilometer Autobahn lopen steeds meer Duitse snelwegen compleet vast. Minister Wolfgang Tiefensee (SPD) van Verkeer wil nu als eerste het vrachtverkeer aan pakken. Als het aan Tiefensee ligt, komt er in Duitsland een alge meen inhaalverbod voor vrachtwa gens. Daarnaast pleit hij voor hoge toltarieven in de spits en wil hij dat wegwerkzaamheden sneller worden afgerond. pagina 7: Duitsland zint op inhaalver bod Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 -0231 231 11688 555530 Zie www.kras.nl/17646 8-/15-daagse autovakantie Spanje Confortel Caleta Park**** Tegenover het strand!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 1