Vakbond NVJ: Plan Wegener moet van tafel 'Verzekeraars werkten studie naar woekerpolissen tegen' deOndernemerm loerenboer Kan goede reclame voor mijn bedrijf ook gratis zijn? E||ggp voor een sm 7 verschillende designs XXL laminaat Compleet gelegd! PZC Donderdag 3 juli 2008 1 5 Actiebereidheid onder redacties van regionale kranten groeit. amsterdam - De Nederlandse Ver eniging van Journalisten (NVJ) eist van uitgeverij Wegener dat het reorganisatieplan voor haar zeven regionale kranten, waaronder de PZC, voor maandag om 12,00 uur van tafel gaat. Het plan zou aan 395 tot 465 banen kosten, waaron der zo'n 85 journalistieke, „Als dat niet gebeurt, voelen wij ons vanaf dat moment vrij om ac tiemiddelen in te zetten die ook het publiek raken", aldus NVJ-se- cretaris Thomas Bruning. On danks het feit dat nog niet alle re dacties van de Wegener-kranten hebben vergaderd over mogelijke acties, schrijft de NVJ de brief wel namens alle Wegener-journalis- ten. Het feit dat gisteren al de redacties van drie Wegener-kranten (De Gel derlander, De Stentor, Brabants Dagblad) aangaven actiebereid te zijn steunt Bruning in zijn inschat- De vakbond NVJ eist van uitgeve rij Wegener dat het reorganisatie plan voor haar regionale kranten, waaronder de PZC, voor maan dag 12.00 uur van tafel gaat. ring dat hij de brief namens alle Wegener-redacties kan sturen. Vandaag vergadert de redactie van de PZC over de aangekondigde re organisatie. Bij de Twentsche Courant/Tubantia in Enschede, het Eindhovens Dagblad en bij BN/de Stem in Breda zijn soortge lijke bijeenkomsten. Ook vandaag hoopt Bruning met een delegatie van de NVJ een ge sprek te krijgen met de directie van Wegener. Tot dit moment heeft hij nog geen idee of dat gaat lukken. Wegener is sinds vorig jaar groten deels in handen van de Britse on derneming Mecom. Mecom-baas David Montgomery wilde niet rea geren op het verzet van de kran ten tegen de plannen van We gener om banen te schrappen. Montgomery: „Ik kan geen reactie geven op plannen die ik niet zelf gemaakt heb." De hoofdredacteu ren vergaderden gisteren met de beoogde nieuwe voorzitter van raad van bestuur van Wegener, Joop Munsterman. Hij zei tijdens het overleg overigens dat hij het re organisatieplan niet van tafel kan halen, maar dat de voornemens die erin staan 'niet in beton zijn ge goten'. Wel zou hij in beginsel wil len vastgehouden aan de rende mentseis van 20 procent. Onderzoekers IFO krijgen onvolledige informatie. amsterdam - De meeste verzeke raars hebben informatie over beleg gingsverzekeringen onvolledig en niet op tijd geleverd aan onderzoe kers van het Instituut Financieel Onderzoek (IFO). Dat heeft IFO-bestuursvoorzitter Evert Jan Lammers gisteren gezegd. De Kamer eist duidelijkheid voor de 6,5 miljoen polishouders van beleggingsverzekeringen met hoge kosten. Het IFO deed in opdracht van minister Wouter Bos van Fi nanciën onderzoek naar de zoge noemde woekerpolisaffaire. Dat onderzoek liep constant vertraging op. Bos trok de opdracht in, om dat het IFO volgens hem onvol doende kwaliteit leverde. Lammers benadrukt dat het onder zoek niet volledig was, omdat van veel verzekeraars informatie ont brak. Alleen Fortis en Centraal Be heer hadden de voor de onderzoe kers benodigde informatie bijtijds en volledig geleverd. „De overige verzekeraars hadden meer tijd no dig", aldus de voorzitter. „En wij wilden ze die paar weken extra best geven." Het Verbond van Ver zekeraars vindt dat verzekeraars het onderzoek niet hebben tegen gewerkt. „Het IFO had er geen problemen mee dat verzekeraars hun deadli nes niet haalden", aldus een woordvoerder van de brancheorga nisatie. „Maar door de politieke druk staat iedereen nu onder hoog tijspanning." Bos heeft inmiddels de Autoriteit Financiële Markten (AFM) gevraagd de woekerpolisaf faire te onderzoeken. Een Kamer meerderheid heeft aangegeven dat zij liever wil dat het IFO zijn werk afmaakt. De verwachting is dat er dan sneller resultaat is. De AFM kan op z'n vroegst in oktober met een eerste rapport komen. Vissers krijgen sneller staatssteun brussel - Vissers kunnen voortaan veel sneller staatssteun krijgen. De Europese Commissie heeft gisteren besloten dat ze pro jecten voor de vissers niet meer eerst wil goedkeuren. De visserijsector in Europa lijdt erg onder de dure diesel. De brand stofkosten en de schaarse vis ma ken het amper lonend om nog uit te varen. Wessanen investeert in gezonde voeding utrecht - Wessanen heeft zijn ac tiviteiten op het gebied van gezon de voeding uitgebreid met de over name van het merk So Good. Het bedrijf meldde gisteren overeen stemming te hebben bereikt met een tweetal exploitanten van het merk. Onder de naam So Good worden alternatieven voor zuivel op de markt gebracht. Deutsche Bank rekent op winst frankfurt - Deutsche Bank, de grootste bank van Duitsland, ver wacht in het tweede kwartaal weer winst te boeken. De bank heeft daarnaast geen noodzaak om extra kapitaal op te halen om de kaspositie te versterken. Deutsche Bank probeert daarmee de markt gerust te stellen na de scherpe koersdalingen van de afge lopen tijd. Beleggers zijn boos op Numico den haag - De Vereniging van Ef fectenbezitters (VEB) overweegt naar de rechter te stappen, omdat de club vindt dat beleggers gedu peerd zijn bij de overname van voedingsmiddelenconcern Numi co door het Frans Danone. De Au toriteit Financiële Markten (AFM) startte een onderzoek naar voor kennis. De VEB roept beleggers op zich aan te melden bij de club. Microsoft wil Yahoo! nog steeds overnemen Washington - Softwaregigant Mi crosoft heeft een overname van het internetbedrijf Yahoo! nog niet opgegeven. Volgens de Ameri kaanse zakenkrant The Wall Street Journal zoekt Microsoft partners voor een nieuw bod. Met Time Warner en News Corp zijn al be sprekingen gevoerd, meldde de krant gisteren. Renteverhoging ECB zo goed als zeker frankfurt - De ogen van de we reldeconomie zijn vandaag gericht op het rentebesluit van de Europe se Centrale Bank. Volgens deskun digen staat het vast dat de ECB de rente met een kwart procentpunt zal verhogen tot 4,25 procent. Met de eerste renteverhoging sinds 13 juni vorig jaar doet de ECB een po ging de stijgende inflatie in de eu rolanden in te dammen. Home Mijn Netwerk 1 Services ml «1 1 *»r i Gratis uw bedrijf presenteren en méér. deOndememer.ni is-hét business-to-business platform van Nederland. Een plek waar u zich kunt profileren en presenteren. A-aar u kunt zoeken en gevonden kunt worden en waar u in contact komt met collega-ondernemers. En via ons inkoopvoordeei- arogramma profiteert u van vele kortingen. Meld u dus nu gratis aan bij de grootste regionale kennisbron voor ondernemers. Gericht op succes Eiken multiplank 18 cm breed toplaag 6 mm normaal of geborsteld van Kom naar onze showroom en overtuig uzelf van de kwaliteit! Showroom geopend op telefonische afspraak. Pauluswegeling 17 4361 JH Westkapelle Mobiel: +31 (0)6 383 48 344 Kantoor: +31 (0) 118 563 314 E-mail: info@devloerenboer.nl www.devloerenboer.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 15