PZC Donderdag 3 juli 2008 1 1 LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 31 4460 AA Goes 0113-315660 lezersredacteur@pzc.nl (max. 150 woorden) HKPD 11 Wim Dijkstra belooft de veiligheid in het oog te houden. 'Ik zal er bo venop moeten zitten' (PZC, 27 juli). Laat hem dan maar bewijzen een echte burgervader te zijn en in 1 van de vele net verbouwde appar tementen te gaan wonen, die voor lopig verder toch wel leeg zullen blijven staan. Men (wethouder Piet Frans) speelt nu de zwarte piet naar Emergis alleen. Niet te recht, want achteraf gezien kan de gemeente niets meer doen. Mis schien moeten ze een keer over de gevolgen gaan nadenken, voordat iets toegezegd wordt? Maar dat zal wel utopie zijn. Communicatie, geen schoonheidsprijs. Communi catie is er überhaupt nooit ge weest, want wie gaat er anders nieuwe appartementen bouwen (laat staan kopen), een bed and breakfast beginnen of een praktijk renoveren? Als je dat met die voor kennis zou doen, dan zou het mis schien verstandiger zijn jezelf aan te melden bij Emergis? Blijkbaar zitten er nog niet genoeg mensen geestelijk en financieel aan de grond gezien deze actie van de ge meente en een 'hulp'-organisatie. Wie dit verzonnen heeft zal er zelf wel heeel ver vandaan wonen. LP. Hoebeke Roerstraat 30, Oost-Souburg Algemeen belang Raadsleden moeten kritisch zijn als zij stemmen in de raad zo be toogt Maurits Sep in zijn analyse in de PZC van 28 juni 2008. In dui delijke bewoordingen wordt één lid van de WD en drie leden van het CDA die een hotel of een (mi- ni-)camping exploiteren bekriti seerd. Het raadsvoorstel ging over de Recron campings in Veere en hun landelijke inpassing. Een be staande camping zou volgens de nieuwe regels bij elke uitbreiding van hun grondgebied verplicht worden om een groengordel van ongeveer 10 meter om de gehele camping aan te brengen. Dit kon betekenen dat een campinghouder door die nieuwe groengordel veel standplaatsen kwijtraakte bij een uitbreiding van letterlijk één vier kante meter. In de raad van Veere vonden vier van de vijf fracties dat deze ondernemers bij een gewenst beleid, waarbij verruiming van on der andere standplaatsen aan de orde was, niet extra bestraft moes ten worden. De twee raadsleden met een minicamping en het raadslid met het hotel hebben hun concurrent (de Recron campings) deze ruimte bij gewenst beleid ge gund. Het is van groot belang dat ondernemers gestimuleerd en uit gedaagd worden tot goed onderne merschap. Dat één raadslid (eige naar Recroncamping) voor de mo tie stemde maakt bij een uitslag van 13 voor en 4 tegen geen inhou delijk verschil. Mijn conclusie is dat het algemeen belang door de Veerse raad goed is gediend. Wim Bartels Fractievz. DTV, Kerkring 16, Crijpskerke EU Frankrijk is niet blij met de Ierse uitslag. Vraag nu eens op de man. af wie blij is met de EU. Ik denk dat heel West-Europa totaal van de EU af wil. Waarom? Het oost- blok profiteert en het westen be taalt hiervoor de prijs. 1 juli weer verhoogde accijns etcetera. Zo ook het geld dat naar ontwikkelingssa menwerking en defensie gaat. Dicht die kraan en stop het bij voorbeeld in de AWBZ. De gemeenten zoeken altijd naar de goedkoopste oplossing. Alles heeft zijn prijs en als iets goedko per kan gaat dit af van de kwalli- teit. En juist voor de groep die wei nig of niks kan zeggen is dit ideaal want zij houden toch hun bek. Ik wil een stelling op de voorpagi na van onze PZC met: Nederland uit EU o ja o nee. Ik denk dat poli tiek Den Haag zich rotschrikt over de uitkomst. Worden ze een keer wakker. R. Brasser Steengrachtstr 39, Vlissingen Hezbollah 2 Onder de kop 'Israëlische bevol king verdeeld over ruil Libanees te gen soldaten'(PZC 30-06) lezen we, dat Hezbollah jubelt over de ruil van de stoffelijke resten van de twee Israëlische soldaten Ehud Goldwasser en Eldad Regev, in 2006 ontvoerd en in gevangen schap vermoord, tegen de bijna 30 jaar nog in leven gehouden Hez- bollah-Libanees Samir Kantar. De ze Samir vermoordde in 1979 op wrede wijze een onschuldige va der met 4-jarig dochtertje in Noord-Israël. Met dit (feest)vieren toont Hezbollah haar oeverloze ge wetenloosheid en lafhartigheid, wat zij 'een teken van kracht' durft noemen. Dan is er ook nog de jonge Israëli sche soldaat Gilad Schalit, die eveneens twee jaar geleden in het grensgebied met Gaza is ontvoerd en gevangen gehouden door Ha rnas (PZC 28-06). Het is onvoorstelbaar, dat anderen zielige verhalen durven op te han gen over Gaza en de daarvoor ver antwoordelijke Harnas nog een rustig geweten toeschrijven. Jan de Vaan Hattingalaan 2, Hulst Hezbollah 3 In de PZC van 30 juni worden de feiten wat betreft de uitlokking van de oorlog juli 2006 omge draaid. Niet Hezbollah lokte de oorlog uit, maar Israël. De Israëli sche luchtmacht voerde sinds Is raël zich in 2000 teruggetrokken had uit Libanon nog dagelijks ver kenningsvluchten uit boven Liba non. De twee Israëlische militai ren bevonden zich op Libanees grondgebied. Israël begon met het bombarderen van het vliegveld in Beiroet, elektriciteits centrales, bruggen e..d. Tijdens deze 34 dagen durende oorlog zijn er meer dan 1000 on schuldige burgerslachtoffers geval len aan Libanese kant. ro duizen den mensen zijn op de vlucht ge slagen vanwege beschietingen van uit Israël. Tot op de dag van van daag vallen er nog steeds burger slachtoffers, vanwege de vele land mijnen die Israël heeft achtergela ten. Aan Israëlische kant zijn er on geveer 45 slachtoffers gevallen, meer dan de helft daarvan solda ten. Waarom? Omdat 2 Israëlische militairen zich bevonden in een gebied waar ze niets te zoeken had den. C. van der Hart Vronesteijn 46, Oostkapelle WV Zeeland VW Zeeland als makelaar. Afgelo pen zaterdag trokken we in beste stemming onze fraaie vakantiewo ning in (zie onderstaand adres), die we via de VW hadden ge huurd (1343 euro voor 2 weken, in- cl 57 euro schoonmaakkkosten). Maar na binnenkomst zakte de stemming snel. Waar was de be loofde wasmachine? En wat was het huis vuil en vies! Ook pech - mede in verband met het EK - dat de toegezegde TV het niet doet. Om niet te spreken van proble men met het hang- en sluitwerk en nog wat andere gebreken. Maandagmorgen snel, via de WV Kamperland, met de WV Vakan- tiereserveringscentrale contact op genomen. Conform de aanwijzin gen daar ten spoedigste proble men etc. te melden. Prompt ver scheen een keurige jongeman die sterk gemotiveerd aan de slag ging. Mooi zo! Maar met de andere klachten gebeurde (gebeurt) niets. Daarom die centrale zélf ook eens gebeld: 'Ja, we hebben het doorge geven en nee, ze hadden het huis niet gecontroleerd'. Wanneer kon den we de sleutelmaker en de TV-man verwachten? Was niet te zeggen. Konden we dan zelf con tact met hen opnemen om een af spraak te maken? 'Nee dat is niet mogelijk'. En die wasmachine? 'U kunt uw klachten schriftelijk indie nen'. Klein leed allemaal? Mis schien, maar gaat VW Zeeland zó met haar gasten om? Alfred Feberwee Waterhoenlaan 4, Kamperland Mosselsector 'Einde mosselsector dreigt', kopt de PZC r juli en daarmee wordt be doeld dat natuurorganisaties naar de Raad van State zijn gestapt om niet alleen het zaadvissen te verbie den, maar ook het vervoer van mosselen naar Zeeland te bemoei lijken, want anders zouden de ei- dereenden honger kunnen krij gen. Onlangs is er een bemidde laar aangesteld met als doel dat na tuurorganisaties en mosselbranche nader tot elkaar zouden komen en wat doet deze organisatie onder tussen? Niet alleen met de mossel branche praten, maar achter hun rug ook hun advocaat opdracht ge ven het de mosselbranche zo moei lijk mogelijk te maken. Wat zouden ze in hun handen wrijven als de mosselbranche (te recht) zou zeggen dat ze zich verra den voelen en er zodoende geen bassis meer is voor onderhandelin gen! De mosselbranche moet be wijzen dat ze geen schade aan de natuur toebrengt, de omgekeerde wereld: een eeuw vissen op het wad heeft aangetoond dat dit niet het geval is! Premier Balkenende en minister Verhagen hebben ver manende woorden gericht aan pre sident Mugabe: maar weten beide heren wel wat voor drama zich in eigen land afspeelt? Dat een na tuurorganisatie kost wat kost de mosselbranche wil vernietigen en dat ze al veel -mentale- schade hebben aangericht? Huib Stevense Nieuwstraat 22, Bruinisse WCT/VCT In de PZC van 2 juli wordt duide lijk dat Martin Verbrugge zijn ini tiatief voor de VCT doorzet, on danks de tegenwerking van Zee land Seaports. Het gaat Zeeland Seaports kennelijk uitsluitend om de inning van havengelden, gezien het feit dat ze er op dat punt nog niet uit zijn met Martin Verbrug ge. Dat is danook de enige reden om alsnog de WCT te willen reali seren ook al wordt de groei van de containerisatie aangegeven als mo tief Wat Zeeland Seaports niet in de gaten heeft is, dat de groei van het aantal containers uit China de komende jaren zal afnemen om dat: 1 - De economische groei van China invloed zal hebben op de lo nen, met als consequenties dat de producten uit China duurder wor den, en 2 - De prijs van olie steeds sterker stijgt, hetgeen zeker conse quenties zal hebben voor de kos ten van het transport van produc ten uit China. De groei die Zee land Seaports voorziet is derhalve gebaseerd op de hype die nog steeds gaande is, maar straks als een zeepbel in elkaar stort. Dus stop met verdere kosten te stop pen in de WCT, want het zijn kos ten op het sterfhuis. Peter H. de Dreu Ruigendijk 10, Driewegen Scheldeverdragen Het veruit belangrijkste Zeeuwse nieuws stond woensdag 2 juli op pagina 27. De Eerste Kamer wei gert de zogeheten Scheldeverdra gen met Vlaanderen te ratificeren als de ontpoldering van de Hedwi- gepolder daar niet uit wordt ge haald. Een ongedachte overwin ning voor de Zeeuwse actievoer- ders(sters) op de publieke tribune en in een achterafzaaltje elders op het Binnenhof die met taaie vol harding handtekeningen hebben ingezameld, spandoeken hebben geschilderd en petities hebben in gediend. Ook voor de parlementai re geschiedschrijving trouwens een opmerkelijk moment. Want als CDA-minister Verburg vanaf nu niet erg goed op haar tellen past mag ze van de Senaat naar de Koningin en met haar misschien wel het hele Kabinet. U mag uw le zers best eens uitleggen waarom u zulk nieuws niet wat prominenter brengt. E.C. Oggel Basiliekstr. 36, Hulst Bellamypark De eerste bijeenkomst met ge meente, ondernemers en bewo ners over de herinrichting van het Bellamypark in Vlissingen is vol gens ons wel degelijk positief ge weest: vooral na de pauze was er een zeer geanimeerde discussie en was het duidelijk dat iedereen zeer betrokken meedacht en meepraat te. Natuurlijk komt er op zo'n eer ste praatavond nog geen kant-en-klaar ontwerp uit de bus. Maar de opmerking van uw ver slaggeefster, 'dat er als vanouds in Vlissingen meer kritiek dan inspi ratie was' is een té negatieve bena dering van een hoopvolle avond! Daan en Else Sauer Bellamypark 7, Vlissingen Molenwater 8 Blijkens het PZC-verslag van de vergadering van de gemeenteraad van Middelburg op 1 juli heeft de SGP in de stemming over de be stemming van het Molenwater park zichzelf een speciale rol toege dacht: de SGP stemt tegen de bouw van een theater, maar voor de locatie ervan. Als het aan de SGP ligt, krijgen we dus straks in Middelburg een park met een thea- tervormig gat. Principieel was ge weest: tegen een theater, dan ook tegen het locatieplan. Op zijn minst had de SGP zich van stem ming moeten onthouden. Maar in beide gevallen zou het theatervoor- stel geen meerderheid hebben ge kregen. Wat zou de SGP als wissel geld hebben gekregen voor dit gesjoemel? En wie was het ook al weer die de wisselaars de tempel uit dreef? Harmen Eijzenga Molstraat 21, Middelburg Tolheffing Zaterdag werd er door mevrouw van Dijk nogal laatdunkend ge dacht over de Zeeuws-Vlamingen, met betrekking tot de Westerschel- de tunnel tarieven. Wij moesten niet zeuren, want alle Zeeuwen moeten hier toch voor betalen dus waarom de Zeeuws-Vlaming een reductie? Zij heeft volgens mij wel uit het oog verloren dat wij voor een bezoek aan (bijna) alle (se- mi)overheids instellingen gebruik moeten maken van de Wester- schelde tunnel. Dit mede dank zij de overheid door hier alles maar weg te halen, douane, belasting e.d en nu ook weer het water schap, en als ze de kans krijgen ook het ziekenhuis. Zij zit dankzij de Delta werken (waar geen tolhef fing is) gelukkig aan de 'goede' kant van de Westerschelde Tun nel. W. Vogel Stuvesande 368, Terneuzen Zanddijk De nieuw aangelegde rotonde op de Zanddijk is klaar. De veiligheid voor de auto's mag er op vooruit zijn gegaan, die van de zwakkere fietser is erop achteruit gegaan. De fietsers die vanuit de richting Hansweert naar het station Krui- ningen fietsen moesten vroeger na de passage over het viaduct slechts een keer een weg oversteken, na melijk de op/afrit van/naar de A58. Die was niet zo gek druk. Nu moeten zij drie keer een druk kere weg oversteken, driekwart van de rotonde, eer zij weer aan dezelfde kant van de Zanddijk te rug zijn. Had er aan de oostkant van de rotonde geen oversteek plaats voor fietsers kunnen ko men. Of een fietserstunnel? Ruim te zat, maar dat kost natuurlijk weer teveel. A. J. Oele Kanaalstraat 8, Hansweert Westpoortflat ]e zou haast medelijden krijgen met de bewoners van de West poortflat. Ze wonen notabene op het mooiste plekje van Vlissingen en dan wordt een poosje hun uit zicht gedeeltelijk belememmerd. Het is een en al geklaag en onte vredenheid. (PZC, 1 juli). Er zijn mensen die heel hun leven wonen zonder mooi uitzicht, wo nen in een donker straatje, heb ben nooit zonlicht binnen en kij ken ook nog op een blinde muur of hebben hun buren vlakbij. Ze hebben ook niet de middelen om hier verandering in aan te breng en. De vorige gevelstenen kwa men naar beneden vallen. Dat moest gemaakt worden. Nu zitten er weer gevelstenen tegen aan. Mij zie je niet onder die flat lopen, veel te link. Ik begrijp niet dat ze niet voor een veilige oplos sing hebben gekozen, zonder gevel- plaaten. Overal vallen die platen naar beneden. Maar al met al wens ik de bewoners van de West poortflat nog veel woonplezier en kijkgenot. F. K. Schipper sr. Schaepmanstraat 89, Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 11