Open Havendag daverend succes evenement De uitgebreide publiciteitscam pagne rondom de Open Haven dag Vlissingen en Terneuzen 2008 heeft zijn vruchten afgeworpen. Ruim 9500 personen bezochten op 31 mei het havenspektakel in Vlissin- gen-Oost, dik tweemaal zoveel als tijdens de derde editie in 2005. door Loes van der Hoeven VL1SSINGEN-OOST- Al meteen na de opening stroomde het publiek in grote ge tale toe op het terrein van gastheer Schel- depoort Repair Conversion Yard aan de Ritthemsestraat in Vlissingen-Oost. Rond het middaguur was het verwachte aantal van 5000 bezoekers al ruimschoots ge haald. De organisatoren, Zeeland Port Promotion Council en Zeeland Seaports zijn dan ook dik tevreden met dit mooie resultaat. Per bus werden de bezoekers naar een enorme tent op de kade gebracht. Daar konden zij kennis maken met een groot aantal enthousiaste ondernemers, ge meenten en andere overheidsinstellingen die zich verbonden voelen met de bruisen de Zeeuwse havens. In de tent werden niet alleen bedrijfsactiviteiten en ambitieu ze projecten gepresenteerd, ook publiceer den de standhouders er hun vacatures en werden er de nodige kennismakingsge sprekken gevoerd en sollicitatieformulie ren ingevuld. Secretaris van de ZPPC en organisator van de Open Havendag Alex Nelis: "Als organisatie hebben wij een quiz uitgeschreven die leidde langs alle stands. Deze extra aandacht voor het gepresen teerde was een daverend succes voor zo wel de standhouders als de bezoekers. De meeste lieten het fonnulier niet oninge vuld in hun promotietasje zitten. Logisch, want de te winnen prijzen waren niet mis. Onder meer konden zij er een reischeque van maar liefst 500 euro, een spelcomputer en toegangskaartjes voor de openingsgala- avond van Film by the Sea mee winnen." Speeddate Tot 2015 ontstaan er in Zeeland circa 3700 vacatures door uitbreiding van be staande bedrijven, vestiging van nieuwe organisaties, maar ook door de komst van het glastuinbouwcomplex op de Axelse Vlakte. Het betreffen zowel tijdelijke, vas te en banen met uitzicht op vast werk. De 'speeddate' stand tijdens de Open Haven dag was voor werkzoekenden een mooie gelegenheid, zich op een informele wijze te oriënteren op een baan in de haven. Om zoveel mogelijk matches te kunnen bereiken, is vooraf enorm veel informatie verzameld over werkgevers en werkzoe kenden in de regio Vlissingen/Zeeuws- Vlaanderen tot en met Roosendaal. Medio mei zijn al deze personen, totaal tussen 5000 en 7000, nogmaals geattendeerd op de speeddate. Tussen 11.00 en 15.00 uur hebben potentiële werkgevers en werkne mers elkaar persoonlijk ontmoet in de stand. Deze laagdrempelige manier van solliciteren leverde maar liefst negentig matches op. Daarnaast hebben de deelne mers op hun eigen stand ook de nodige 'klikken' kunnen registreren. Rondom de tent waren er voortdurend presentaties. Zo demonstreerden de hon den van de douane hoe zij binnen een mum van tijd alle in een vrachtwagen ver borgen pakketjes drugs te voorschijn tove ren, konden bezoekers het werken vanuit een hoogwerker beleven en kennismaken met het werk van de sleepdiensten, de ma rechaussee en de brandweer of onder het genot van een hapje en een drankje genie ten van de vrolijke klanken van een dweil- Genieten van het uitzicht op de havens. band. Aan de kades en in de dokken lagen allerlei schepen. Enorme belangstelling was er voor de rondvaarten, die elk uur vanaf het evenemententerrein vertrokken. Zij boden een unieke kans om de bedrij vigheid in de havens en op de kades van de andere kant te aanschouwen. Zeeland kon ook vanuit de lucht worden bekeken. Vanaf het aan Scheldepoort grenzende ter rein van The Missions to Seamen maakten helikopters constant rondvluchten. Wagenwijd open Alex Nelis: "Bovendien zetten naast Scheldepoort Reparatiewerf, Zeeland Aluminium Company NV (ZALCO) en Verbrugge Terminals hun normaal geslo ten poorten en deuren op 31 mei wagen wijd open voor het publiek. Vanaf het evenemententerrein reden touringcars af en aan, maar de toestroom was zo enorm dat wij belangstellenden hebben moeten teleurstellen. Hoewel wij voldoende parkeergelegen heid hadden, hebben veel bezoekers geko zen voor de gratis pendeldienst tussen het busstation in Terneuzen, het treinstation in Vlissingen en het evenemententerrein of voor de fiets." De havens van de gemeenten Vlissingen, Borsele en Terneuzen vormen het op twee na grootste havengebied van Nederland. Jaarlijks worden er 33 miljoen ton goede ren via de zeevaart overgeslagen en nog eens 30 miljoen ton via de binnenvaart, en elk jaar stijgt de productiviteit met 3-5%. "Dat en de steeds groeiende belangstelling voor onze marineme bedrijvigheid vanuit Zeeland en de aangrenzende provincies zijn voor ons redenen, de succesvolle tweejaarlijkse Open Havendagen te blij ven organiseren. Scheldepoort heeft we derom het gastheerschap aangeboden. Zij laten dan zelfs hun eigen open dag samen vallen met de Open Havendag 2010. Ons eerste lustrum hopen wij weer grootser te kunnen opzetten om nog meer bezoekers te kunnen laten ervaren, hoe trots wij zijn op onze Zeeuwse havens", aldus de secre taris van de ZPPC. www.zppc.nl Foto's: Willem Mieras Toekomstige ordebewaarder.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 99