Contacta blijft verrassen contacta k ii Van 7 tot en met 9 oktober vindt in de Zeelandhallen in Goes de tweeëntwintigste editie van Contacta plaats. Hét Meeting Point voor on dernemend Zuidwest-Nederland en België biedt ook dit jaar weer diver se, verrassende noviteiten. door Loes van der Hoeven GOES - Projectmanager Jeanet Menheere is zeer tevreden over de belangstelling: "Veel organisaties uit Nederland en België hebben inmiddels positief gereageerd op onze uitnodiging om deel te nemen aan de grootste vakbeurs van Zuidwest-Neder land, die wij in april hebben gezonden aan 2300 potentiële deelnemers Daaronder be vinden zich diverse nieuwe standhouders. Contacta biedt ook in 2008 een aantal ver rassende noviteiten. Ons eerste jubileum met onze exclusieve mediapartner 'de On dernemer' geeft de beurs bovendien een extra feestelijk tintje." Het overgrote deel van de gemeenten in Zeeland presenteert zich weer, al dan niet in de vorm van een plein. De grootste op pervlakte bestrijkt het Zeeuws-Vlaams pa viljoen. "Op 1161 m2 presenteren de ge meenten Hulst, Sluis en Temeuzen zich samen met een twintigtal ondernemers uit heel Zeeuws-Vlaanderen. Dit jaar doen wij dat voor het eerst als echte eenheid: met één logo voor het hele paviljoen." Aan het woord is Nicole Jansen-Gee- rinckx, de nieuwe contactpersoon van de werkgroep Zeeuws-Vlaams Paviljoen. Deze taak heeft zij onlangs overgenomen van Dick Stam van H4A Groep, die zich tal van jaren voor het Zeeuws-Vlaams pa viljoen heeft ingezet. "We hebben weer gekozen voor een opstelling, waarbij het horecaplein een centrale plaats inneemt. Daar kunnen de standhouders in alle rust met belangstellenden van gedachten wisse len." Succesformule De succesformule van Vlissingen Boule vard, wordt gecontinueerd met een vloer oppervlak van 700 m2, bijna de helft meer dan in 2007. Projectleider Jéan van Oor schot: "Bijzonder is onze gezamenlijke presentatie van de gemeente Vlissingen en de Vlissingse Bedrijven Club. Wethouder Rob van Dooren van Economische Zaken juicht Vlissingen Boulevard zeer toe. Hij vindt het een prima gelegenheid om sa men met de VBC de tien concrete pro jectvoorstellen te promoten, waarmee hij de economische positie van Vlissingen wil verstevigen". De gemeenten Goes, Noord-Beveland, Kapelle, Borsele en Reimerswaal presente ren zich dit jaar gezamenlijk als 'De Beve- landen'. "Centraal op de stand staat ons gevarieerde aanbod aan wonen, werken en recreëren," vertelt Albert Boonman, coör dinator van deze gezamenlijke presentatie. "Het zou mooi zijn als dit Contacta-con- Drukte in de Zeelandhallen. cept zou uitgroeien tot het hart van onder nemend Beveland, dus met de onderne mers eromheen gegroepeerd. Ons open huis aansluitend aan de tweede beursdag biedt de standhouders een prima gelegen heid tot netwerken." "Het Reimerswaalplein, het plein Schou- wen-Duiveland en Middelburg Plaza zijn ook dit jaar met aansprekende stands ver tegenwoordigd", aldus Jeanet Menheere. Grensoverschrijdend Werd in 2007 het grensoverschrijdend werken zonder economische barrières al tijdens Contacta gepresenteerd door de Kamer van Oost-Vlaanderen en de Kamer van Koophandel Zuidwest-Nederland, tij dens de 2008 editie wordt de samenwer king tussen beide buurlanden in een bre der verband belicht door Eures (European Employment Services) Scheldemond. Bin nen dit grensoverschrijdende samenwer kingsverband werken openbare bemidde lingsdiensten, vakbonden, werkgeversor ganisaties en lokale overheden samen om de arbeidsmobiliteit in de grensregio te be vorderen. Tom Schiettecat verzorgt na mens UN1ZO (Unie van Zelfstandige Ondernemers) de promotie en beursdeel- nanie van Eures Scheldemond. "Vanuit Eures Scheldemond presenteren wij ei genlijk twee zaken. Wij verstrekken infor matie en advies over de grensoverschrij dende arbeidsmobiliteit. Werkgeversorga nisaties informeren er bijvoorbeeld werk zoekenden over het werken in Vlaanderen en Zuidwest-Nederland. Verder is Eures Scheldemond het aanspreekpunt voor alle andere Vlaamse deelnemers aan Contacta. In Vlaanderen zullen alle partners in Eures Scheldemond de deelname aan deze pre stigieuze beurs promoten. Voorts zullen wij over diverse onderwerpen die het grensoverschrijdend werken betreffen, verspreid over de drie beursdagen, terug kerende en vrij toegankelijke seminars or ganiseren. Daarbij valt te denken aan in formatie over de mogelijke wervingskana len voor Nederlandse ondernemers in Vlaanderen, sociale zekerheid en cultuur verschillen tussen Vlaanderen en Neder land. Op de stand zullen wij tevens een ontmoetingsruimte creëren voor onderne mers, die daar in alle rust met elkaar en eventueel met sollicitanten kunnen spre ken. Onze deelname heeft bovenal een business-to-business karakter en is beslist geen banenmarkt." Jeanet Menheere voegt hier aan toe dat aan alle deelnemers aan Contacta de mo gelijkheid wordt geboden, tijdens de beurs binnen het evenementencomplex lezingen en dergelijke te organiseren. Het jaar rond De Zeelandhallen bruisen het hele jaar door! Al voor de elfde maal is het evene mentencomplex van half juni tot half juli hét eldorado voor karting liefhebbers. "Jaarlijks mogen wij zo'n 15.000 liefheb bers begroeten op deze 700 meter lange baan. Er wordt voornamelijk in recreatief verband gereden, maar regelmatig organi seren bedrijven, verenigingen en liefheb bers karting wedstrijden in de Zeelandhal len. Wijzelf organiseren ook elk jaar een wedstrijd voor onze klanten. De kartbaan is dagelijks geopend van 14.00 - 23.00 uur met uitzondering van 31 augustus. Op die dag staan wij onze ruimte graag af aan de Ride for the Roses, het prachtige initiatief van de gemeente Goes", aldus karting ex ploitant Dirk de Bock. "Bij de Zeelandhallen komen onze bezoe kers verder dan alleen een bezoek aan boeiende vak- en consumentenbeurzen, inspirerende evenementen en weergaloze concerten. Onze leisure partners zijn het gehele jaar geopend. Film kijken en kennis maken met de heerlijke Italiaanse keuken Foto: 11 illeni Mieras in de Merral Bioscoop is een bijzondere beleving. Samen eten bij Happy Wok be tekent samen genieten van de mooiste, smaakvolle momenten. Carambowl biedt met 12 bowlingbanen, een biljart- en par tycentrum, bars en restaurant voldoende gelegenheid voor een sportief avondje uit. Bij Fitland ten slotte, kan de gast voor één prijs onbeperkt sporten en relaxen. Een bezoek aan ons leisure center is dus even verrassend als aan Contacta 2008", besluit Jeanet Menheere. unmv.contacta.nl Evenementen in de Zeelandhallen I juli t/m 14 september Indoor Karting (m.u.v. 31 augustus) II t/m 13 juli Staatscircus van Moskou 31 augustus Wielerspektakel Ride for the Roses 7 t/m 9 oktober Contacta 17 t/m 19 oktober Zeeuwse Najaars Beurs dus alle voorkomende werkzaamheden aan zeil- en motorjachten zoals: Osmosebehandelingen Teakdekken Renovaties Schilderwerk Tuigerij Timmer- en polyesterwerk Verkoop, inbouw en onderhoud van motoren Motorenservice op locatie Botenlift tot 40 ton Stalling (verwarmd) Veerhaven 3 4485 PL Kats tel +31 (0)113 600270 fax +31(0)113 600356 mah nautic@vdrest.nl Sluisplateau 31 4424 BK Wemeldinge tel +31 (0)113 622093 fax +31 (0)113 622872 wemeldinge@vdrest.nl nre-v" 4 ,l! KC3 I m <i r i it <i

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 89