rfBHl Meer winkelmeters in Zeeland Handelsregister KvK wordt basisregistratie voor alle organisaties kamer van koophandel» VERPLICHTE INSCHRIJVING VANAF 1 JULI 2008 De nieuwe inschrijver vult de gegevens aan en stuurt het formulier met een kopie van het legitimatiebewijs van de eigenaar, maten of bestuurders terug. Een bezoek aan de Kamer van Koophandel is hier voor niet nodig. Startende ondernemers moeten nog wel langskomen om zich persoonlijk te legitimeren. Voordelen j De inschrijving in het Handelsregister I biedt voordelen voor alle partijen, op korte en lange termijn. Het Handelsregis- I ter gaat namelijk deel uitmaken van het J stelsel van basisregistraties. Dat bespaart I ondernemers uiteindelijk een hoop I rompslomp. Zij hoeven voortaan de ba- sisgegevens van hun onderneming of 01- J ganisatie nog maar één keer op één punt I aan te leveren: bij de Kamer van Koop- I handel. Deze registratie geldt vervolgens I ook voor organisaties als het Kadaster, I Voertuigen (RijksDienst voor Wegver- Kamer van Koophandel Zuidwest-Nederland Kantoor Middelburg Buitenruststraat 225 Postbus 6004 4330 LA Middelburg Tel.: (0118)67 35 00 Fax: (0118)67 35 47 Kantoor Terneuzen Schuttershofweg 1 Postbus 1034 4530 GA Terneuzen Tel.: (0118) 67 35 00 Fax: (0118) 67 35 46 Internet: www.kvk.nl Email: zuidwest@kvk.nl SMBWSattfi» Op 1 juli 2008 gaat de nieuwe Handelsregisterwet in. Daarmee zijn alle ondernemingen en rechtspersonen in Nederland verplicht zich in te schrijven in het Handelsregister van de Kamer van Koophandel. Het Han delsregister wordt hiermee dé basisregistratie van ondernemingen en rechtspersonen in Nederland. De Kamer van Koophandel voert de wet uit in opdracht van het Ministerie van Economische Zaken. In Zuidwest-Nederland gaat het om ruim 18.000 nieuwe inschrijvers, waarvan zo'n 12.000 uit West-Brabant en zo'n 6.000 uit Zeeland. De nieuwe inschrijvers be staan uit eenmanszaken en maatschappen in de land- en tuinbouw en visserij, vrije beroepsgroepen (bijvoorbeeld notarissen en artsen), publiekrechtelijke rechtsperso nen zoals ministeries, gemeenten en an dere overheidsorganisaties, kerkgenoot schappen, straatventers, vestigingen van verenigingen en stichtingen en verenigin gen van eigenaars. In totaal wordt het Handelsregister uitgebreid met zo'n 15 procent aan inschrijvingen. Gemak De inschrijfplicht geldt vanaf 1 juli 2008, met een overgangstermijn tot en met 31 december 2009 om alle nieuwe inschrij vingen gefaseerd en gemakkelijk te laten verlopen. De Kamer van Koophandel be nadert de ondernemers met een brief en een formulier. keer) en Waardering Onroerende Zaken (WOZ). Als deze organisaties gegevens nodig hebben, halen zij deze uit het Han delsregister. Basisgegevens die al zijn geregistreerd, worden binnen de overheid gedeeld en mogen door een andere overheidspartij niet opnieuw aan de ondernemers wor den gevraagd. Het Handelsregister bevordert ook de rechtszekerheid bij het zakendoen. Partij en die met nieuwe inschrijvers zaken doen, kunnen gegevens eenvoudig con troleren in het Handelsregister. Het wordt zo een stuk gemakkelijker om een financiering te sluiten, een auto op naam van de onderneming te zetten of een huurcontract te sluiten. Meer informatie over de nieuwe inschrijvers is Ie vinden op www.kvk.nl/nieuweinsclirijvers Op 1 juli is de nieuwe Handelsregisterwet in werking getreden. Dat betekent dat veel organisaties die eerder niet ver plicht waren om zich in te schrijven zich nu wel moeten laten registreren. Foto: KvK met 30% naar ruim 243 nr gemiddeld per i winkel. De werkgelegenheid in de detail- j handel is in dezelfde periode echter ge daald met in totaal zo'n 2.500 banen, of- 1 wel ruim 12%. De daling van het aantal j banen doet zich in bijna alle branches 1 voor maar het sterkst was deze bij de su- j permarkten en food-speciaalzaken. Winkeloppervlak De gemeenten Goes, Middelburg en Terneuzen hebben ook het grootste vloeroppervlak winkels: allen meer dan 100.000 m2. In een aantal gemeenten is het winkelvloeroppervlak sinds 2000 ex plosief gestegen. Relatief gezien was deze groei het grootst in de gemeenten Tholen (+82%) en Hulst (72%). Wanneer het winkelvloeroppervlak wordt gerelateerd aan het aantal inwoners staat Sluis juist op nummer één met 3.100 m2 per 1.000 in woners. De aanwezigheid van het dag- en verblijfstoerisme is hiervan de reden. Op nummer twee staat Goes (2.910 m2), ge volgd door Hulst (2.534 m2) en Schou- wen-Duiveland (2.220 m2). Gemiddeld in Zeeland is er bijna 2000 m2 winkel aanwezig per 1.000 inwoners tegen ge middeld 1700 m2 in Nederland. Uitgangspunt KvK Uitgangspunt van de KvK is dat nieuwe winkels en/of schaalvergroting ervoor moeten zorgen dat de bestaande winkel- J structuur per saldo sterker wordt. Nieuwe ontwikkelingen die buiten de bestaande structuur vallen moeten aan- I toonbaar iets toevoegen en niet méér van hetzelfde zijn. Sinds 2000 is het winkelvloerop pervlak in Zeeland met 150.000 m2 toegenomen tot 753.000 m2, dit is een groei van 25%. De groei komt voor het leeuwendeel voor rekening van de niet-dagelijkse winkels, zoals woonwinkels, doe- het-zelf centra en tuincentra. Daar naast is een duidelijke tendens tot schaalvergroting zichtbaar, minder winkels met totaal meer oppervlak. Ook de komende jaren zullen am bitieuze Zeeuwse plannen in bij voorbeeld Hulst en Terneuzen voor veel nieuwe winkelmeters zorgen. Deze en andere feiten staan in de Sociaal- Economische Adas van de Kamer van Koophandel Zuidwest-Nederland. De KvK biedt deze Atlas binnenkort aan ge meenten en provincie aan, zodat deze de juiste beleidsbeslissingen kunnen nemen. Ook voor ondernemersverenigingen vormt de Adas een bouwsteen voor ge sprekken met beleidsbepalers. De Kamer van Koophandel geeft aan beide partijen advies. Concentratie winkelfunctie Zeeland telt totaal zo'n 3.500 winkels. Deze winkels hebben met in totaal bijna 17.000 banen een aandeel van 10% in de Zeeuwse werkgelegenheid. De gemeen ten Goes, Middelburg en Terneuzen zijn binnen Zeeland belangrijke winkelcon centraties. Dit uit zich zowel in het aantal winkels, het winkeloppervlak en het aan tal banen. In heel Zeeland is het aantal winkels sinds 2000 met 4% gedaald. Foto: Gemeente Sluis Daarentegen is het totale winkelopper- kent dat de gemiddelde winkelgrootte in vlak met bijna 25% gegroeid. Dit bete- Zeeland in die zelfde periode is gestegen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 85