BOOST- winnaar 'eind op weg' Nieuw Ballen in de lucht msRnncT 2007 Kandidaten melden zich BOOST Hampshire Hampshire Hotel - Churchill Terneuzen Hampshire Inn - City Terneuzen U bent bij de Hampshire Hotels Terneuzen: "More than Welcome...!" www.hampshire-hotels.com Jean Pierre van Wesemael is inmid dels lid van de Junior Kamer Zeeuwsch-Vlaanderen, de trainings organisatie van ondernemende jonge mensen. "Toen ik gevraagd werd door de JK kon ik het niet maken om nee te zeggen'", lacht hij. door Henk van de Voorde OOSTBURG - De 26-jange inwoner van Emmadorp legde eind vorig jaar beslag op de BOOST-investeringspremie van 50.000 euro. Het publiek in de Brugse Vaart te Oost burg vond dat de boerenzoon met zijn BV in oprichting Saeftinghe Zilt het meest in aanmerking kwam voor de aanmoedi gingspremie. Zijn bedrijf zit na de 'ideevorming' van eind 2006 nog midden in de procedurele fase. Na de benodigde bouw- en milieu vergunningen zal Saeftinghe Zilt pas begin 2009 operationeel zijn. En vervolgens gaan er nog eens 500 dagen overheen voor de eerste tarbot geoogst kan worden. Duurzame kweek van zilte vis en zee groenten is namelijk het ultieme doel van Jean-Pierre. Enkele maanden na zijn BOOST-overwinning blikt hij nog even met genoegen terug. De ontlading was groot op die vrijdag de 23ste november 2007. "Ik had het niet verwacht, maar het is toch gebeurd. Het was een bevestiging van de goede ideeën van mijn bedrijf in oprichting. Tegelijkertijd moetje ook een goede inhoudelijke presentatie houden, want zeker voor een publiek van bijna 500 De eerste kandidaten voor de jaarlijkse BOOST- prijs, een in vesteringspremie van 50.000 euro, hebben zich al aangemeld bij de or ganisatoren. Zeven (potentiële) on dernemers hebben inmiddels hun businessplan ingediend. door Ron Gregoor Paul Bouman, commissievoorzitter van JK BOOST, denkt dat er nog wel meer on dernemers zullen volgen. "We hopen op zo'n vijftien inschrijvingen, zodat de jury flink aan het werk kan om de drie of vier genomineerden aan te wijzen", zegt hij. Aspirant- deelnemers hebben de mogelijk heid om zich in te schrijven tot en met 31 juli. Naast hun inschrijving moeten zij dan ook hun businessplan indienen. Wie meer wil weten over de BOOST 2008, kan te recht op de site van de Junior Kamer: www.jkboost.nl Naast deelnemers zijn ook sponsors van harte welkom bij de Junior Kamer. Spon sors van het evenement zijn verzekerd van veel publiciteit. Naast vermelding op de website krijgen de sponsors de nodige aan- Ondernemers dromen. Vaak zit dat er al vroeg in. Ze focussen op iets wat ze soms zelf niet kunnen definiëren. Maar altijd heeft het met succes te maken. Wij kijken door de ogen van die o zo realistische dromers en zien hun toekomstige kansen. Wij maken uw droom zichtbaar voor anderen. Door professionele vormgeving van al uw communicatie-uitingen, door uw droom, hoe bescheiden ook, een goede uitstraling te geven. Zodat anderen er deel vanuit willen maken. t0114 36 2214 I Inspiratie: www.dewildezeeuw.nl man kun je niet een of ander kulverhaal ophangen. Gelukkig waren we alle drie goed voorbereid, met onder andere pre sentatietrainingen bij het ROC, een info- bijeenkomst met JK en sponsors en een 'elevator pitch' tijdens het BOOST-mid dagprogramma. Toch was het 's avonds een 'stresserige' bedoening. Je kunt je nog zo goed voorbereiden, je staat er wel met klamme handjes." Welkom De investeringspremie is een welkome op steker voor de vele 'beren op de weg' bij het opstarten van zijn eigen onderneming. Van Wesemael ontving 30.000 euro in de vorm van een achtergestelde renteloze le ning en 20.000 euro in natura. "Die 20.000 in facilitaire dienstverlening zijn mij meer waard dan die 30.000. De (gratis) adviezen zijn goud waard bij het opstarten van mijn bedrijf. Als Saeftinghe Zilt een maal goed draait, dien ik 30.000 euro te rug te betalen aan de Stichting BOOST, ten gunste van toekomstige innovatieve ondernemers. Het uitgangspunt van de JK is namelijk om blijvend een 'boost' aan ondernemend Zeeuws-Vlaanderen te geven. Dat onder- schrijfik van harte", aldus Jean-Pierre van Wesemael. Dit jaar zal Boost net weer even anders worden, zegt Paul Bouman, commis sie voorzitter van JK BOOST. Het middagprogramma wordt ingedeeld in een lagerhuis setting, zodat plenair met elkaar gediscussieerd kan worden rondom de gepresenteerde bedrijfs plannen. Tevens wordt het publiek tijdens de middag en avond meegetrokken in een interactieve stembepaling die me de bepaalt wie de winnaar wordt. Hieraan koppelen we een zogenaamde stem segmentatie wat in grafieken bij zondere uitkomsten weergeeft op de individuele ondernemersgedachte in de regio. Prima redenen om dit groot ste Zeeuws-Vlaamse b2b evenement niet te willen missen. Al met al belooft Boost weer een waar interactief spek takel op 21 november in de Brugse Vaart! I 'oor informatie overJK Boost kunt u contact opnemen met: Paul Bouman 06-13842606 of via de website, www. jkboost. nl dacht in de Ondernemer, mediapartner van BOOST. Naast Scottadvocaten en Verhaegen en Verhaegen notarissen. Multraship, Smit Promotions, Schipper OAZ als hoofdsponsor is dat ook de Ra bobank. In het najaar zal in het blad van de bank, dat toegestuurd wordt aan alle leden van de Rabobank in Zeeuws- Vlaanderen, een uitgebreid artikel staan over het BOOST evenement op 21 november. Sponsors kunnen zich melden bij commis sievoorzitter Paul Bouman, 06- 13842606. Spektakel tijdens BOOST-feest i 2007 Meerdere ballen tegelijk in de lucht houden, met als onderti tel aan de bal blijven is het thema van BOOST 2008. Het thema heeft niets te maken met het EK voetbal, dat nu bezig is. "Een ondernemer moet, als hij wil slagen, aan de bal zien te ko men. En aan de bal zien te blijven. En hoe meer ballen je in de lucht kunt houden, hoe beter het je gaat als ondernemer", legt commissievoor zitter Paul Bouman uit. door Ron Gregoor Het thema komt volop terug in liet pro gramma van BOOST. Het avondpro gramma staat geheel in het teken van 'Mo re balls than most'. Het is een interactief programma, waarbij de aanwezigen na drukkelijk worden betrokken. Op die mooie avond van 21 november treedt in de Brugse Vaart de groep More Balls Than Most op. De groep is sinds 1992 pionier in Nederland op het gebied van entertainment. More Balls... is vooral bekend geworden door jongleershows en trainingen onder de noemer 'de Kunst van het Loslaten'. De groep bestaat uit creatie ve professionals, die al tien jaar in diverse combinaties met elkaar samenwerken, zor gen voor een continue stroom nieuwe ideeën en combinaties van kwalitatief hoogstaande acts, workshops en, zoals ze dat zelf noemen 'ontsuffende intermezzo's More Balls biedt toegespitste acts waarbij de kracht en humor van de metafoor en 'learning by doing' centraal staan. Binnen het entertainmentconcept werkt de groep naast jongleren ook met schilderen, mu ziek, dans, theater, bruggenbouw en acro batiek. Cuido Thys Een andere belangrijke gast op BOOST 2008 is Guido Thys, de bedrijfsverloskun- dige. Thys helpt, zo zegt hij zelf, klanten waarde ter wereld brengen. Als auteur en een van Nederlands meest motiverende sprekers legt hij zich vooral toe op het sti muleren en vergroten van het klantbe- wustzijn. Thys werd geboren in Antwer pen. Hij studeerde Theoretische Taalkun de, Taalfilosofie, Pedagogische Weten schappen, Taalpsychologie en Taalneuro- logie en werd Assistant Theoretische Taal kunde aan de Universiteit van Antwerpen. Vervolgens schakelde hij over naar de commercie en werd hoofd van de promo tie- en marketingafdelingen van twee krantenuitgevers. In 1984 richtte hij het eerste telemarketmgbureau van Belgié op. Thys woont alweer enige tijd in Neder land. Hij is onder meer docent Strategie Marketing Management bij de Business School Nederland heeft daar ruim 400 managers opgeleid. In 1999 richtte hij Speaking Matters op. een internationale keten van bedrijven die sprekers vertegen woordigen, boeken, cd's en e- boeken uit geven en organisaties coachen. Als profes sioneel spreker heeft hij door de jaren heen 1600 presentaties, workshops en seminars verzorgd in vier talen en 12 landen. Jean Pierre van Wesemael winnaar BOOST 200'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 83