Succesformule intact laten Transport via de veiling haringparty 04 Commissaris van de Koningin proeft de eerste haring.. Foto: Beste Maatjes 400.000 kinderen onder de armoedegrens: schap van een sportclub of kunstzinnige veelal schoolgaande kinderen die daardoor vorming zijn vaak niet weggelegd voor Lachende dames op het feestje van de Beste Maatjes. Foto: Beste Maatjes nauwelijks met andere kinderen kunnen deze kinderen. Ook het aanschaffen van meedoen. Schoolkamp, excursie, lidmaat- schoolmaterialen wordt steeds vaker een Mark Faasse blikt als nieuwe voorzitter van stichting De Beste Maatjes tevreden terug op de Haringparty van vorige maand op de monumentale binnenplaats van res taurant De Stadsschuur te Goes. Toch was het minder druk dan voor heen, maar daar had men bewust voor gekozen. door Henk van de Voorde GOES - "In het verleden waren er 1200 mensen, dit jaar 850. Mensen gingen ons mijden omdat het te vol was. Toch wilden we het historische intieme karakter bewa ren. De locatie is dus hetzelfde gebleven, maar via een 'screening' is wel de verzend lijst aangepast. Met minder zielen is de Ha ringparty minstens zo succesvol", aldus Mark Faasse. De Haringparty is een initiatief van een tiental ondernemers die de nieuwe aan voer en de opening van het Haringseizoen op een feestelijke manier organiseren: meestal een dag na de traditionele veiling van het eerste vaatje in Scheveningen. Cor van de Zandt, eigenaar van De Stads schuur, droeg vorig jaar na vijftien jaar trouwe dienst de voorzittershamer van de Beste Maatjes over aan Mark Faasse (52), die onlangs zijn aandelen "van; het make laarskantoor Faasse Fermont heeft over gedragen aan zijn compagnon. Faasse, van 2003 tot 2007 Provinciale Statenlid voor het CDA. is als adviseur nog wel verbon den aan zijn oude bedrijf. Het concept van de Haringparty' is in grote lijnen hetzelfde gebleven. "De organisatie staat en aan een succesformule moetje niet te veel sleute len. De Haringparty is en blijft een mooie traditie. In de loop der jaren is dit BtB- evenement behoorlijk geprofessionaliseerd en wordt aan alle horeca kwaliteitsstan daards voldaan. Volgend jaar willen we ook mensen uit Antwerpen uitnodigen. Dat hangt samen met de plannen rondom de WCT. Bovendien lusten ook onze Zuiderburen graag een harinkie." Ondernemers en vertegenwoordigers uit het bedrijfsleven ontmoeten elkaar tradi tiegetrouw op de Haringparty op informe le wijze onder het genot van een drankje en de nieuwe haring. Les Fumées Blanches 'Sauvignon Blanc' 2007 was de ultieme begeleider op de Haringparty van dit jaar. Leergeld Speciale gast was Karla Peijs, commissaris van de koningin in Zeeland. De opbrengt van de eerste vaatjes gaat zoals altijd naar een goed doel. Dit jaar viel de keus van De Beste Maatjes op de Stichting Leergeld Goes e.o. In ons land leven ten minste Na het succes van Bootveiling start ondernemer Dimitri de Laat uit Amsterdam nu met Trans port Veilingen (Transportveiling- en.nl). Een nieuwe mogelijkheid voor de transportbranche om trans portmiddelen zoals trekkers, opleg gers en bakwagens veilig en snel te verkopen via online veilingen. AMSTERDAM - Transport Veilingen zal vóór het verstrijken van de online vei ling een kijkdag op de desbetreffende (be- drijf)locatie organiseren, waarna er nog enkele dagen over zijn voor definitieve biedingen. Dit alles vindt plaats onder ambtelijk toezicht van een gerechtsdeur- waarderkantoor en garandeert alleen maar biedingen van serieuze partijen. De verko per verkoopt het transportmiddel enkel als zijn minimumprijs is behaald. Alle verkochte transportmiddelen kunnen vervolgens bij de koper worden bezorgd door een professionele bezorgdienst. Initiatiefnemer Dimitri de Laat heeft een autobranche achtergrond en komt uit de veilingwereld. "We zijn begonnen met het veilen van boten en later kwamen daar ook binnenvaartschepen bij. Door mijn autobranche opleiding werd het tijd om onze veilingen aan de transportbranche te koppelen." Aan het veilen van een transportmiddel liggen vaak verschillende redenen ten grondslag: een gewenste snelle verkoop of het betreft een speciaal object. In de mees te gevallen wil iemand een transportmid del gewoon op korte termijn liquide ma ken, de veiling biedt uitkomst. Daarnaast wil de aanbieder geen rompslomp met be zichtigingen, ook die zorg neemt Trans port Veilingen over. Tijdens het over- probleem. Stichting Leergeld Goes e.o. is operationeel voor alle leerlingen van het basisonderwijs die onderwijs volgen en wonen in de gemeente Goes en leerlingen van het voorgezet onderwijs die wonen in het Oosterscheldegebied. "Meer kinderen in staat stellen 'mee te doen', geeft een toekomstig rendement voor individu en samenleving, dat niet in cijfers is uit te drukken. Een van de doelstellingen van de Beste Maatjes is geld genereren ten bate van een goed doel, dat plaatselijk veran kerd moet zijn. We hebben op de Haring party een cheque van 7.500 euro uitge reikt ten bate van de Stichting Leergeld. Bovendien hebben we er nog 7.000 euro bijgesprokkeld via de veiling van twee vaatjes. Onze steun aan goede doelen zien wij als een vorm van maatschappelijk ver antwoord ondernemen", vertelt Faasse. De Goese Haringparty beleefde inmiddels haar 21e editie. Initiatiefnemers van het eerste uur zijn Cor van de Zandt en Rosa Luxemburg. Zij zijn ondernemers pur sang, net als de andere participanten van De Beste Maat- drachtsmoment is er altijd iemand van Transport Veilingen aanwezig om de transactie te begeleiden. Om er verzekerd van te zijn dat geregis treerde bieders ook daadwerkelijk serieuze bieders zijn, staan deze openbare online verkopingen onder ambtelijk toezicht van een gerechtsdeurwaarderkantoor. Je kunt dus niet ongestraft op transportmiddelen bieden en je daar later aan onttrekken. Een bod is onherroepelijk en zal gestand ge daan moeten worden. Voor aanbieders van transportmiddelen zijn er geen kosten aan verbonden. De kijkdag, online veiling en ophaaldag zijn kosteloos. De financiële afwikkeling loopt via een af geschermde Stichting Derdengelden reke- jes. Preses Mark Faasse is inmiddels een nieuw eigen adviesbureau aan het opstar ten. "In de jaren tachtig ben ik in het on derwijs werkzaam geweest na mijn studie Nederlands en Engels aan de Universiteit van Leiden. Het was in die jaren bon ton om een baan bij de overheid te hebben. Toen ik studeerde was het de tijd van po larisatie, de hippies, idealisme, Den Uyl. Het was een mooie tijd. Ik heb nooit op Den Uyl gestemd, maar zijn bevlogenheid sprak me aan. Hij stond ergens voor. Het zelfstandig ondernemerschap is bij mij uit nood geboren, omdat het aantal leerlingen in de jaren tachtig flink terugliep. Boven dien gold het principe: 'the last to be hy- erd, the first to be fired'. In 1989 ben ik sa men met mijn broer René een eigen ma kelaarskantoor begonnen, jaren later zei den ex-collega's uit het onderwijs tegen me: 'goh, Mare dat heb je goed gedaan' of al lachend 'een beetje vent wordt geen do cent'." De uit Kamperland afkomstige Mark Faasse is bij toeval in 'ondernemers land' gerold, maar voelde zich er al snel als een vis in het water. ning. Verder voorkomt de online veiling dat transportmiddelen ergens fysiek aan wezig moeten zijn en er onnodig heen en weer gereden moet worden. Kopers kopen het transportmiddel overi gens voetstoots ("as is where is"), eigenlijk gewoon in de staat waar het transportmid del zich op het moment van verkoop be vindt". De samenwerking met erkende partijen zoals Register Taxateurs en een gerenom meerd gerechtsdeurwaarderkantoor garan deert een goed verloop van zaken. Het ambtelijk toezicht is ook zeker bedoeld om de integriteit van het gehele veiling proces te benadrukken. Meer info: ivuw. tmnsportveilingen.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 82