'Vrije medische zorg in buitenland' KRASiNL Amerikaanse snijdt baby uit vrouw President Mongolië roept noodtoestand uit Schitterende rondreizen langs alle highlights! BOEK ONLINE of bel 0900-9697 PZC Woensdag 2 juli 2008 7 Dader deed voorkomen alsof zij zelf net een kind had gebaard. WASHINGTON - Een Amerikaanse vrouw (23) heeft een hoogzwange re vrouw doodgestoken, haar buik opengesneden en de baby verwij derd. De zwangere Araceli Gomez (27) is aan haar verwondingen overleden. De zuigeling ligt op de intensive care in Spokane (Was hington), berichtten Amerikaanse media gisteren. Kort na de steekpartij belde de 23-jarige dader Phiengchai Sisou- vanh Synhavong vanuit haar auto naar een noodnummer om te zeg gen dat zij een kind had gebaard. Hulpverleners troffen Phiengchai aan op de bestuurdersstoel met een navelstreng in haar hand. De baby lag op de achterbank. De vrouw vroeg de hele tijd „Gaat het goed met mijn baby?" Na onder zoek in het ziekenhuis bleek dat Phiengchai het kind niet zelf ter wereld had gebracht. In haar hand tas vonden agenten onder meer een Stanleymes. Europese Commissie: verplichte toestemming verzekeraar afschaffen. door onze correspondent Hans de Bruijn BRUSSEL - Inwoners van de Europe se Unie moeten voor medische zorg naar een andere lidstaat kun nen gaan, zonder toestemming vooraf van hun zorgverzekeraar. De kosten ervan moeten worden vergoed volgens de normen van hun woonland. Is de medische zorg in het buitenland duurder, dan moet de patiënt het verschil zelf bijbetalen. Dat staat in een voorstel dat de Eu ropese Commissie vandaag be kendmaakt. Volgens Brussel heeft iedere burger overal binnen de unie recht op vergoeding van me dische zorg. Een uitzondering wordt alleen gemaakt voor dure ziekenhuisopnames, waarvoor toe stemming vooraf nodig blijft. Maar het weigeren daarvan wordt aan voorwaarden gebonden. Ongeveer 4 procent van alle EU-burgers zegt wel eens medi sche zorg in het buitenland te heb ben gehad. Dat gaat van noodhulp tijdens vakanties tot plastische chi rurgie of tandheelkundige zorg. Die grensoverschrijdende zorg kost jaarlijks 10 miljard euro, 1 pro cent van de totale gezondheids zorg in de EU. Volgens Brussel zal het vrijgeven van grensoverschrij dende zorg dan ook niet leiden tot enorme kostenverschuivingen tus sen de lidstaten. Het uitgangspunt is dat de EU-bur- ger zonder toestemming vooraf medische zorg kan zoeken waar EU-burgers moeten in alle lan- den van de unie terechtkunnen voor zorg, zonder toestemming van hun verzekeraar. Dat stelt de Europese Commissie voor. hij dat wil. Dat kan zijn omdat hij in de grensstreek woont en dicht bij buitenlandse zorg beschikbaar is of omdat voor behandelingen in andere landen geen wachtlijsten bestaan. Voor ziekenhuisopname en ingrij pende operaties met langdurige op name tot gevolg wordt een uitzon dering gemaakt, omdat anders de ziekenhuiszorg - die afhankelijk is van planning en grote investerin gen - gevaar kan lopen. ULAANBAATAR - De Mongoolse oproerpolitie slaat in op aanhangers van de oppositie in de hoofdstad Ulaanbaatar. President Nambariin Enkhbayar heeft gisteren de noodtoestand uitgeroepen na het uitbreken van hevige rellen in Ulaanbaatar. Duizenden oppositie aanhangers gingen de straat op uit woede over de parlementsverkiezingen die zondag waren ge houden. De demonstranten zeiden gisteren dat er met de verkiezingen is geknoeid. Zij staken onder meer het hoofdkantoor van de Mongoolse Revolutionaire Volkspartij in brand en plunderden het gebouw in de hoofdstad. Militai ren schoten in de lucht om de menigte te verdrij ven. foto Peter Oetzmann/EPS jrdanië Deskundige reisleiding'. Ontdek Jordanië al vanaf slechts 859! Spectaculaire landschappen, eeuwenoude ver borgen steden, het nieuwe wereldwonder Petra. kortom; een onvergetelijke rondreis! 8 dgn SCHATTEN VAN JORDANIË v.a. 859 Allereerst verkennen we Amman, bezoeken we het antieke Jerash en maken we een excursie naar de Dode Zee. Vervolgens reizen we verder naar de berg Nebo en over de Koningsweg naar Kerak. Natuurlijk schenken we ook uitgebreid aandacht aan de rotsstad Petra, de kleurrijke woestijn Wadi Rum en Aqaba aan de Rode Zee. INCLUSIEF: vliegreis Amsterdam-Amman v.v., vlieg- en luchthavenbelasting, rondreis per comfortabele bus, verblijf in toeristenklasse hotels, 7 x ontbijt, Engelssprekende reisleiding, het beschreven excursieprogramma. Juli 21 €899 Okt. 6 €929 Sept. 1-8-15 €859 Okt. 13 €949 Sept. 22-29 €859 Okt. 20-27 €919 Prijzen zijn p.p. bij een bezetting van 2 pers. Zie www.kras.nl/28026 waarom zou je verder zoeken Reis mee naar het unieke Jordanië en Syrië. waar het Midden-Oosten tot leven komt! KRAS.NL neemt u mee langs alle highlights. 15 dgn JORDANIË SYRIË v.a. 1444 Na een uitgebreide kennismaking met Amman, reizen we via de berg Nebo en de Dode Zee naar de mystieke rotsstad Petra. Na een verkenning van het spectaculaire Wadi Rum bezoeken we Damascus en Palmyra, een oase vol palmen. Ook het kruisvaarderskasteel Crac de Chevaliers, Aleppo en Bosra zijn onze bezoeken meer dan waard! INCLUSIEF: vliegreis Amsterdam-Amman v.v., vlieg- en luchthavenbelasting, rondreis per comfortabele bus, verblijf in toeristenklasse hotels, 14 x ontbijt, Nederlandssprekende reisleiding, het beschreven excursieprogramma. Aug. 6 1459 Sept. 17 €1439 Aug. 20 1459 Okt. 1 1469 Sept. 3 1439 Okt. 15 €1469 Prijzen zijn p.p. bij een bezetting van 2 pers. Zie www.kras.nl/35184

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 7