Sport met zege Overnachten in uitstekende hotels Provoost sterk in kloksimultaan Kustloop met Heeren en Padmos Zeilers Deltaweek missen wind inclusief uitgebreid ontbijt! pzc Woensdag 2 juli 2008 I 35 Jan Bos verslaat in Ronde Sint-Jansteen vijf medevluchters. door Wim de Vos sint-jansteen - Nee, hij had niet speciaal de reis vanuit Friesland ge maakt om de Ronde van Sint-)an- steen. Jan Bos uit Nieuwehorne (vlakbij Heerenveen) verbleef en kele dagen bij zijn vriendin in Ouderkerk aan de IJssel en besloot daarop dinsdagmiddag af te reizen naar Zeeuws-Vlaanderen. En met succes, want Bos bleek de snelste van een kopgroep van zes man. lan Bos is al enkele dagen aan een succestoernee bezig in het zuidwes ten en midden van Nederland. Sinds zaterdag reed de Fries (22) al leen maar podiumplaatsen bij el kaar. Zaterdag boekte hij al een zege en gisteravond dus opnieuw. Die kwam zomaar niet tot stand. Zoals gebruikelijk was het een keiharde strijd in de straten van Sint-Jan steen, waarbij de Zeeuwse renners hun uiterste best deden hun ge- zich regelmatig aan te laten zien. Maar toen het op verdeling van de ereplaatsen kwam, waren ze volle dig uitgeblust. Pieter Israël uit Kruiningen was in het eerste wedstrijddeel uiterst ac tief begon veel te aanvallend en moest dat uiteindelijk bekopen. Jo hnny van der Klooster uit Lewe- dorp reed ook bijzonder sterk. Hij reed eerst kilometerslang met Ro nald Roos aan de leiding en was ook in de beslissende fase in de wedstrijd van de partij. De meeste bewondering ging ech ter naar Ruud Rentmeester. De coureur uit Goes maakte ook deel uit van de kopgroep van zes, moest tot twee maal toe lossen maar slaagde er telkens in om te rug te keren, om uiteindelijk als vijfde te finishen. Maar de Zeeuwen moesten het dus afleggen tegen lan Bos die zijn ogen goed de kost had gegeven tij dens de wedstrijd. „Ik kende van de overigen uit de kopgroep toch wel een man of drie en verder heb ik goed gekeken wie goede benen had. Zo ben ik de finale in gegaan en heb ik echt op mijn spurt ge gokt", vertelde de Fries later. In de slotfase liet hij zich echter nog bijna verrassen door Rotterdam mer Boudewijn de Graaffi die als eerste de laatste bocht inging. „Toen schrok ik even, maar geluk kig is het laatste rechte stuk hier nogal lang, zodat ik toch nog de spurt naar me toe kon trekken." Mountainbiker Ruud Rentmeester werd dus vijfde en Johnny van der Klooster zesde, maar de Lewedor- per won wel de leidersprijs. De Friese wielrenner Jan Bos wint de Ronde van Sint-Jansteen. Hij verslaat in de eindsprint vijf medevluchters. Ruud Rentmees ter uit Goes is beste Zeeuw. aagtekerke - Bennie Provoost haalde in Aagtekerke in een kloksi multaan tegen 24 Zeeuwse dam mers een score van bijna 80%. Nie mand kon de jonge dammer ver slaan, Arie Kammeraat, Piet Walra ven, Rinus Provoost, Piet van Keu len, Jo Houmes, Arie den Hollan der, Aart Walraven, Daaf Kasse, Niels Roelofsen en David Bosse- laar speelden remise. In het najaar wil Provoost een aanval doen op het wereldrecord kloksimultaan. Dat staat met 25 tegenstanders op naam van wereldkampioen Schwarzman. Zondag 13 juli doet Jeroen van den Akker een record- poging tegen 30 dammers. goes - De Kustloop, een halve ma rathon bij Vrouwenpolder, kan twee sterke atleten toevoegen aan de straflijst. Het zijn de voormali ge Middelburgse Irma Heeren en Wim Padmos uit Rockanje. Hee ren maakt dit jaar haar come-back, nadat ze in haar jonge jaren vier keer Europees en drie keer wereld kampioene duatlon werd. Ze neemt ook deel aan de Kustmara- thon. Padmos greep twee keer naast de hoofdprijs in die Kustmarathon; in 2004 en 2007. De Kustloop is op 6 september goes - De 24 boten die op de vijf de dag van de Slam-Deltaweek in actie kwamen, werden aan het eind van het traject Sint Anna- land-Wemeldinge geteisterd door een gebrek aan wind. Daardoor lukte het de langzamere zeilboten nauwelijks om tegen de toenemende stroom naar Weme- linge te komen. Het finishschip voer de boten tegemoet om de baan af te korten. Desondanks luk te het een aantal schippers niet de finish te bereiken. Zij gaven de strijd op en vervolgden de reis naar Wemeldinge op de motor. Vandaag varen de boten van We meldinge naar Yerseke. Wilt u er eens heerlijk tussenuit met partner of vriend(in)? Genieten op een moment dat het u het beste uitkomt, op een bestemming die u dan kiest! Dan Is deze actie zeker iets voor u! Uw dagblad heeft voor u meer dan 80 uitstekende hotels geselec teerd in Nederland, België, Luxemburg, Duitsland, Frankrijk en Spanje. Met de door u bestelde hotelcheque, kunt u vervolgens een jaar lang - op elk moment dat u wenst -bij één van de hotels boeken voor slechts 30,- per persoon, per nacht, inclusief uitgebreid ontbijt o.b.v. twee personen. Zorg dat u voldoende cheque(s) in huis heeft en profiteer direct van deze unieke aanbie ding, wij geven u hiermee de laagste prijs garantie! Hoe u gebruik kunt maken van dit fantastische aanbod. Ga eerst naar onze webwinkel www.pzc.nl/webwinkel categorie reizen en bekijk nu bij 'hotelcheque' ons totale aanbod. Bestel bij een willekeurig hotel of bij een hotel waar uw voorkeur naar uit gaat één of meerdere hotelcheque(s) a 10,-. De hotelcheque(s) die u in de webwinkel gaat bestellen zijn niet gebonden aan één hotel, u kunt een jaar lang met de cheque(s) bij 80 hotels boeken (1 cheque 1 overnachting voor twee personen). De hotelcheque(s) worden binnen 10 werkdagen na ont vangst van uw betaling toegestuurd. Daarna kunt u vervolgens een jaar lang - op elk moment dat u wenst - bij één van de hotels reserveren voor slechts 30,- per persoon, per nacht, inclusief uitgebreid ontbijt. Bij uw reservering krijgt u het reserveringsnummer. Dit nummer vult u in op de hotelcheque(s). 1 U gaat op de gereserveerde datum naar het hotel van uw keuze en geniet van uw overnachting met ontbijt. Het nog openstaande bedrag van 25,- per persoon, per nacht 50,-totaal) betaalt u rechtstreeks aan het hotel aan het einde van uw verblijf. Meer informatie en bestellen beste! opwww.pzc.nl/webwinkel.Bijvragenoveruw bestelling of levering kunt u de website raadplegen of bel 0900-2021352 0,45 per gesprek). Indien u niet via internet de informatie over de hotels kunt bekijken of uw vouchers kunt bestellen, neemt u dan tijdens kantooruren (maandag t/m vrijdag van 08.30 uur tot 12.15 uur) contact op met Partners Promotions 0117 420809. Voor algemene vragen over LezersExtra belt u met de afdeling Lezersservice van de PZC 0800 - 0 231231 of mailt u naar lezersextra@pzc.wegener.nl Prijswijzigingen, zet- en drukfouten voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 75