'Drugsoverlast Terneuzen valt mee' Gemeenteraad kiest voor theater op Molenwater Nachtwerk aan A4 en A58 bij Bergen op Zoom Koninklijke eer voor Tholenaar Sportclubs Goes maken kans op geldbedrag Duitse granaten geruimd B PZC Woensdag 2 juli 2008 25 Na sluiting coffeeshop is aantal meldingen van overlast gelijk gebleven. TERNEUZEN - De overlast van drugs gebruikers in de binnenstad van Terneuzen valt sinds de sluiting van coffeeshop Checkpoint alles zins mee. Dat zegt voorzitter Hans Vlottes van de Wijkraad Binnen stad. De wijkraad was tijdens de discussie over het wel of niet ver plaatsen van de twee coffeeshops naar het buitengebied vurig voor stander van het behoud van de ver kooppunten in het centrum. De raad vreesde dat een vertrek zou kunnen leiden tot een situatie als in de jaren negentig, toen drugs dealers in het centrum de dienst uitmaakten. Ook toen burgemees ter Lonink de coffeeshop tijdelijk wilde sluiten na een eerste overtre ding van de gedoogvergunning, toonde de wijkraad zich vanwege diezelfde angst tegenstander van zo'n maatregel. Checkpoint is inmiddels door justi tie gesloten. „Sindsdien is het be hoorlijk rustig gebleven", zegt Vlot tes opgelucht. „Natuurlijk, er zijn meldingen van drugsoverlast, elke stad heeft nu eenmaal drugsver slaafden. Maar er zijn niet meer meldingen dan vóór de sluiting. En het moet gezegd; de politie zit er echt bovenop. Onze angst is dus gelukkig - nog - geen waarheid ge worden." Dat wil niet zeggen dat de wijk raad nu opeens pleit voor een nul-beleid. Vlottes: „Als ook de tweede shop dichtgaat, zijn we weer terug bij af Er is nu eenmaal ook lokaal behoefte aan drugs. Die mensen moet je voorzien. Wij zijn niet voor drugs, maar voor rust." De Terneuzenaren die eind jaren negentig bezwaar maakten tegen de vestiging van coffeeshop Check point krijgen definitief geen scha devergoeding. Na de gemeente raad en de rechtbank hebben ze nu ook bij de Raad van State onge lijk gekregen. De bewoners den ken dat door de vestiging van een coffeeshop hun huizen minder Volgens de Wijkraad Binnenstad van Terneuzen heeft het cen trum geen extra overlast van de sluiting van coffeeshop Check point. waard zijn geworden. Op de plaats van Checkpoint stond vroeger een opvanghuis voor zeelieden. De ge meenteraad wees de schadeclaims af omdat de verandering van de be stemming in horeca niet tot een verslechtering zou leiden. Ook de rechtbank dacht er zo over, maar die had volgens de bezwaarmakers miskend dat de coffeeshops vele drugstoeristen aantrekken. De Raad van State laat bij het oordeel overlast die veroorzaakt wordt door illegale praktijken als ver koop van softdrugs, buiten be schouwing. GOES - Door werkzaamheden op de A4 en de A58 kunnen automo bilisten vertraging oplopen. Van maandag 7 juli tot en met vrijdag 11 juli pleegt Rijkswaterstaat 's avonds en 's nachts onderhoud aan de wegen. Op de A4 tussen knooppunt Zoomland en Markiezaat wordt de hele week gewerkt. Hierdoor zijn tijdens de werkzaamheden ter hoogte van viaduct Huijbergse- baan minder rijstroken beschik baar. De op- en afrit Bergen op Zoom-Zuid (29) zijn in deze perio de afgesloten in de nachten van 7 op 8 juli en van 8 op 9 juli. Het ver keer wordt omgeleid. Door de werkzaamheden op de A58 ter hoogte van knooppunt Markiezaat is de verbindingsweg naar Antwerpen afgesloten. Dit ge beurt in de nachten van 9 op 10 juli en 10 op 11 juli. Het verkeer wordt met behulp van gele borden omgeleid. Bij slecht weer worden de werkzaamheden uitgesteld. Voor meer informatie over werk zaamheden en omleidingen zie de website van Rijkswaterstaat: www.rijkswaterstaat.nl. THOLEN - Daan van Doorn uit Tho- len is gisteren benoemd tot Offi cier in de orde van Oranje Nassau. Dat gebeurde in Eindhoven, waar hij in het zonnetje werd gezet van wege zijn 25-jarig jubileum bij het bedrijf VION. Bij die onderne ming - één van de grootste agro- foodbedrijven in Nederland - is hij al sinds 1983 directeur van de tak chemische bedrijven. De interna tionale uitstraling van zijn werk zaamheden heeft er toe bijgedra gen dat Van Doorn niet 'gewoon' lid, maar officier werd. Ook het ve le vrijwilligerswerk dat de Thole naar deed, en nog altijd doet, heeft daar aan bijgedragen. Zo is hij al ruim twintig jaar rentmees ter van de Ambachtsheerlijkheid Oud- en Nieuw-Vossemeer en zat hij in het bestuur van onder meer de watersportvereniging Sint-An- naland en de lagersvereniging in Poortvliet. Van die laatste in hij nog altijd voorzitter. Burgemeester Nuis van Tholen was gisteren aan wezig bij de uitreiking. GOES - 'Krijg de kinderen aan het sporten'. Dat is de opdracht die hy potheek adviesbureau De Hypo- theker geeft aan alle sportclubs uit de gemeente Goes. De vereniging die de opdracht zo creatief en origineel mogelijk in beeld kan brengen krijgt €5000,- voor haar jeugdbeleid. In die uit werking moet ook staan waarom de dub het geld zo hard nodig denkt te hebben. De manier van verbeelden is vrij. De Hypotheker heeft de actie op touw gezet omdat het bedrijf iets extra's wil doen voor de kinderen van de gemeente. Geïnteresseerde clubs kunnen zich tot vijftien september opgeven door een mail te sturen naar: andre.kuypers@hypotheker.nl SGP Middelburg vindt manier om te stemmen voor locatie. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Het theater in Mid delburg komt op het Molenwater, maar niet per se op de plaats van Miniatuur Walcheren. Het raadsdebat heeft gisteravond geen verrassingen opgeleverd. Of het moet zijn dat de SGP, die prin cipieel tegen een theater is, instem de met de theaterlocatie, samen met de PvdA, het CDA, de WD en de twee PPM's. De SGP wilde echter niet instem men met de bouw van het theater zelf „De SGP kan zich alleen vinden in het planologische plan", verklaarde fractievoorzitter Chris Dekker. Vorige week nog bood de SP 2600 handtekeningen aan van mensen die liever een park op Molenwater willen. „Dat is niet niks, maar het is natuurlijk geen meerderheid", zei Jo Kodde (CDA). Om tegemoet te komen aan de ac tievoerders, stelden PvdA, CDA, WD en de twee PPM's voor om De nieuwe schouwburg in Mid- delburg komt op het Molenwa ter. De definitieve locatie van het theater moet nog worden be paald. de exacte locatie nog niet vast te leggen. Het theater kan overal ko men, als het maar op het Molenwa ter is Tot gisterochtend heeft wethouder Albert de Vries (PvdA) geprobeerd om de voorstanders van een park op het Molenwater achter het thea terplan te krijgen. Dat is groten deels mislukt. Groenlinks was de enige fractie die inhoudelijk bezwaar had tegen het theaterplan. „Er vindt geen kruisbestuiving plaats door de combinatie van park en cultuur. Het wordt een half park en een half theater", zei Joke van Nieu- wenhuizen. De beschikbare ruim te is te klein, vond ze. KLEIN VALKENISSE - De Explosieven Opruimings dienst (EOD) van de luchtmacht bracht gisteren in de duinen bij Klein Valkenisse munitie tot ont ploffing. Vandaag wordt nog meer opgeruimd, vooral Duitse mortiergranaten maar ook ander wapentuig zoals handgranaten en brisantgrana- ten. Die munitie is, vermoedelijk, opgegraven door mensen die in het verboden natuurgebied op zoek waren naar andere oorlogsherinnerin gen. De munitie, die volgens sergeant-majoor Wil lem Tink van de EOD zeer gevaarlijk is, had blijk baar niet hun interesse. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 71