Flatbewoners willen licht op Boulevard land ANBO-leden brunchen, verloten en zingen in IJzendijke Hulst wil grond voor bouw Willibrordusschool Eerbetoon aan vlas in expo Hulst Z pzc Woensdag 2 juli 2008 25 IJZENDIJKE - Ruim 230 Zeeuws-Vlaamse leden en niet-le- ling Oostburg van de ANBO. „Wie weet overschrijden den van de ANBO en de Ouderen Soos schoven giste- we bij ons eerste lustrum wel de grens van 250 deelne- ren in de Mauritshof in IJzendijke aan voor een brunch, mers", aldus voorzitter Wim Rosseel. Al vier jaar wordt deze dag georganiseerd door de afde- foto Camile Schelstraete Enquête wijkraad Noordpolder over plan Scheldeboulevard. door Eugène Verstraeten terneuzen - Het overgrote deel van de bewoners van de flatgebou wen langs de Scheldeboulevard tot aan het Churchillhotel wil dat er op de dijk deugdelijke verlichting wordt aangebracht. Dat blijkt uit een enquête die de wijkraad Noordpolder onder de flatbewo ners heeft gehouden. De mededeling van wethouder Jaap Bos in de raadsvergadering dat een aantal flatbewoners tegen verlichting is omdat die hun uit zicht belemmert klopt niet, zegt se cretaris Paula Stoker van de wij kraad. „Bijna alle bewoners willen dat er verlichting komt, maar dan wel met lampen die naar beneden schijnen en niet naar boven. Want dan heb je natuurlijk wel kans op lichthinder." Voor de herinrichting van de der de fase van de Scheldeboulevard was bijna een miljoen euro opzij gezet. Dat geld werd in 2004 cell is Geluiden dat een aantal flatbewo- ners tegen verlichting van de Scheldeboulevard is kloppen niet, wijst een enquête van de wijkraad Noordpolder uit. ter gebruikt voor de herinrichting van de Noordstraat en de wijk Tri niteit. De Scheldeboulevard werd op de lange baan geschoven. Vori ge raadsvergadering wist Pim Broekhuysen (eigen lijst) te toezeg ging van wethouder Co van Schaik los te krijgen dat een even tueel positief rekeningssaldo over dit jaar kan worden besteed aan de Scheldeboulevard, als de raad dat wil. Op dit moment staan er op het be treffende deel van de Scheldebou levard drie lichtpunten. „En daar hebben we bijna anderhalf jaar ac tie voor moeten voeren", zegt Pau la Stoker. „We hebben er in de winter samen met wethouder Van Schaik gelopen. Dat was echt grie zelig, zo donker. En toen hebben we die drie lichtmasten gekregen." Maar ook met deze lichtpunten durven maar weinig mensen zich 's avonds op de dijk te wagen. „Ei genlijk is het te gek voor woorden dat er nu nog steeds geen goede verlichting is", zegt Stoker. „Toch zeker als we zien welke verlichting er nu bij het nieuwe flatgebouw Nautilus komt." Het gedeelte van de Scheldeboulevard zou ook wor den aangekleed met zitbankjes. „Natuurlijk zouden we dat toejui chen", zegt Stoker. „Maar het gaat ons vooral om deugdelijke verlich ting." door Harold de Puysseleijr HULST - De gemeente Hulst onder handelt met Staatsbosbeheer over aankoop van grond van die instan tie aan de Wittebrugstraat in Hulst voor de bouw van een nieu we Willibrordusschool. Wethouder Diana van Damme antwoordde dat op de jaarvergade ring van de wijkraad Hulst Zuid op vragen over de termijn waarop de huidige school uit de binnen stad van Hulst kan verhuizen. De locatie ligt tegenover de plek waar het nieuwe complex van hockey club Rapide moet komen. Wethou der Frank van Driessche vulde zijn collega aan, dat de gemeente overleg voert met de Stichting Ka tholiek Onderwijs Hulst (SKOH) en de Hulster Woonstichting over de realisering van de nieuwe school. De woningcorporatie zou de bouw voor zijn kosten nemen en het gebouw vervolgens aan SKOH verhuren. Volgens Van Driessche staan zowel SKOH als de Woningstichting welwillend te genover de gedachte om het ge bouw ook dienst te laten doen als activiteitencentrum voor ouderen uit Hulst Zuid. Ook eigenaar Frans Lievens van Reynaertland heeft zijn oog laten vallen op het bos naast zijn bedrijf Lievens wil daar recreatiewoningen bouwen. hulst - Negen amateurfotografen brengen met een overzichtsten toonstelling in 's Landshuis in de Steenstraat in Hulst een eerbetoon aan het vlas. De expositie is te be zichtigen van tl tot en met 23 juli, tijdens openingsuren. De fotogra fen maakten onder leiding van fo tograaf Theo Buijsse uit Hulst fo to's in en bij de oude en verlaten vlasroterij Sint Andries in Koe wacht. De expositie wordt vrijdag 11 juli om 15.00 uur geopend door wethouder Frank van Driessche. Orgelconcert De Jong in kerk Oostburg oostburg - De internationaal be kende organist Meindert de long geeft zaterdag 26 juli een orgelcon cert in de hervormde/protestantse kerk in Oostburg. Hij gaf vorig jaar een concert in Breskens en Oost burg ter gelegenheid van de hon- derddertigse geboortedag van de componist Jan Zwart. Dit jaar speelt hij werken van onder ande re Bach en Franck. Het gratis con cert begint om 19.30 uur. Arjan Erkel reikt millenniumprijzen uit terneuzen - Arjan Erkel reikt van avond samen met burgemeester )an Lonink 55.000 euro uit aan zes projecten, die bijdragen aan het uitbannen van extreme armoede en honger. Terneuzen is sinds vo rig jaar Millenniumgemeente. Elk jaar stelt zij een euro per inwoner beschikbaar om aan de Millen niumdoelen te voldoen. De win naars worden om 20.00 uur in het stadhuis bekendgemaakt. Viswedstrijden vanaf strand Cadzand-Bad Cadzand-Bad - Zeehengelvereni- ging De Wielingen houdt weer zo meravondwedstrijden op het strand van Cadzand-Bad. Hieraan kan iedereen meedoen. Dit jaar wordt gevist op 19 juli van 19.00 tot 22.00 uur, op 2 augustus van 18.45 tot 21.45 uur en op 16 augus tus van 18.00 tot 21.00 uur. In schrijfgeld bedraagt 10 euro. De hoofdprijs per wedstrijd is 125 eu- Aanrijding op parkeerstrook aardenburg - Een 83-jarige auto mobilist en zijn 86-jarige passagie- re, beiden uit Lokeren (B), zijn gis termiddag rond één uur gewond geraakt bij een aanrijding op de N253 bij Aardenburg. Een 32-jarige Vlissingse vrachtwagenchauffer botste tegen de auto van de 83-jari- ge man, die op de parkeerstrook zijn auto aan het keren was. Het paar uit Lokeren is met schaafwon den naar het ziekenhuis gebracht. WET RUIMTELIJKE ORDENING j 1^. Burgemeester en Wethouders van Terneuzen maken bekend, dat ter voldoening aan het bepaalde in artikel II, lid 7 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening het bestemmingsplan 'Buitengebied' is gewijzigd voor het vergroten van het bouwblok gelegen aan de Zaamslagseweg 4 in Zaamslag tot 1,5 ha. Het wijzigingsbesluit en de daarop betrekking hebbende stukken liggen van 3 juli tot en met I 3 augustus 2008 ter inzage bij de balies Ruimte, Milieu en Bedrijven in Axel en Terneuzen (geopend maandag van 13.00 tot 17.00 uur, dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 20.00 uur) en Sas van Gent in de Rabobank (geopend maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur en 13.00 tot 17.00 uur). Gedurende voornoemde termijn kan door belangheb benden beroep worden ingesteld bij de Arrondisse mentsrechtbank, sector bestuursrecht, postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Geen beroep kan worden ingediend door een belang hebbende aan wie redelijkerwijs kan worden verweten dat hij geen zienswijzen als bedoeld in artikel 3:15 van de Algemene wet bestuursrecht naar voren heeft gebracht. §1'- Burgemeester en Wethouders van Terneuzen maken volgens artikel 26 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend dat de gemeenteraad in zijn vergade ring van 26 juni 2008 het bestemmingsplan Glastuinbouwgebied Kanaalzone gewijzigd heeft vastgesteld. Het gewijzigd vastgestelde bestemmingsplan met daar bij behorende stukken ligt van 3 juli tot en met 13 augustus 2008 ter inzage bij de balies Ruimte, Milieu en Bedrijven in het stadhuis, Oostelijk Bolwerk 4 in Terneuzen en in de vestigingen Markt I in Axel en Vlaanderenplein I in Sas van Gent op maandag van 13.00 tot 17.00 uur, op dinsdag tot en met donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en op vrijdag van 9.00 tot 20.00 uur. Het plan is tevens integraal te raadplegen via de gemeentelijke website www.terneuzen.nl Zeeland Seaports heeft het voornemen om in de gemeente Terneuzen een glastuinbouwgebied te ont wikkelen. Dit beoogde glastuinbouwgebied is gelegen in de Kanaalzone tussen het Kanaal Gent-Terneuzen, het industrieterrein AxelseVlakte.de Tractaatweg (N62) en de kern Westdorpe. Dit gebied biedt ruimte voor 232 ha netto glasareaal. De geldende bestemmingsregeling voor het beoogde glastuinbouwgebied voorziet niet in het gebruik van de gronden voor glastuinbouw. Het bestem mingsplan Glastuinbouwgebied Kanaalzone bevat de ruimtelijke en planologische onderbouwing en juridische regeling voor het te ontwikkelen glastuinbouwgebied in de Kanaalzone. Tijdens de inzagetermijn kunnen schriftelijke bedenkin gen worden ingebracht bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, postbus 6001,4330 LA Middelburg. De moge lijkheid bedenkingen in te brengen staat open voor degenen die eerder een schriftelijke zienswijze kenbaar heeft gemaakt op het ontwerpbestemmingsplan, voor een belanghebbende die redelijkerwijs niet eerder een zienswijze kon kenbaar maken en voor iedereen die op de wijzigingen ten opzichte van het ontwerp bedenkin gen wil inbrengen. Dit kunt u doen gedurende de zes weken dat het plan ter inzage ligt. Terneuzen, woensdag 2 juli 2008 Burgemeester en Wethouders van Terneuzen, secretaris, burgemeester, F.M.L. Lauret RA J.A.H. Lonink

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 61