Binnenland Autovakantie BELGISCHE ARDENNEN Coffeeshops De Segway gaat los negeren rookverbod 'JSF levert de schatkist veel geld op' BOEK ONLINE of bel 0900-9697 PZC Woensdag 2 juli 2008 I 5 Meeste zaken in Tilburg zeggen te klein te zijn voor aparte rookruimte. tilburg - De dertien coffeeshops in Tilburg hebben unaniem beslo ten zich niks aan te trekken van het rookverbod in de horeca dat gisteren is ingegaan. Bij elk van de coffeeshops ligt een brief klaar voor controleurs van de Voedsel en Waren Autoriteit met uitleg over de gezamenlijke actie. Bedrijfsleider Freek Hoeksema van twee filialen van de The Grass- Company in Tilburg heeft dat gis teren laten weten. „Roken is een fundamenteel onderdeel van onze bedrijfsvoering en onze bron van inkomsten. We werken daarom niet mee aan het verbod", aldus Hoeksema. In de brief staat onder meer dat de coffeeshophouders pas op 20 juni officieel van de gemeente te horen kregen over het rookverbod. De meeste coffeeshops in Tilburg zeggen dat zij te klein zijn om een aparte rookruimte te maken. Een functie als verkooploket zien zij niet zitten. DEN BOSCH - Op de Markt in 's-Hertogenbosch is giste ren de Segway officieel in gebruik genomen. Maar de ei genlijke primeur had Helmond, dat vijf exemplaren voor stadswachten heeft gekocht. De Segway werkt op batterijen en rijdt maximaal 20 kilometer per uur. Sinds gisteren is het vervoermiddel dat ruim 6000 euro kost toegestaan op de openbare weg. foto Vincent Jannink/ANP den haag - De Nederlandse deel name aan de ontwikkeling van de Joint Strike Fighter (JSF) levert de schatkist 1,5 tot 2 miljard euro op. Dat blijkt uit berekeningen van de luchtvaartindustrie. Volgens de be drijven die bij het project betrok ken zijn, is het kabinet veel te som ber over de kosten en baten van de ontwikkeling van het omstre den gevechtsvliegtuig. De aanleiding voor de berekening is het gisteren opnieuw opspelen de geschil tussen de bedrijven en de overheid over de financiering van het JSF-project. Het kabinet zegde in 2002 een investering toe van 800 miljoen dollar, zodat Ne derlandse bedrijven orders in de wacht konden slepen voor de ont wikkeling van het Amerikaanse ge vechtstoestel dat de F16 moet op volgen. In ruil daarvoor beloofden de bedrijven eventuele gaten in de financiering te dichten door een deel van hun omzet af te staan. In dertijd werd hiervoor een percen tage van 3,5 afgesproken. Het ministerie van Economische Zaken stelde gisteren een afdracht voor van 10,3 procent. Volgens het ministerie is dat geld nodig om een gat van ruim 300 miljoen euro in de begroting te dichten. D66-parlementslid eist inzage in privacy-info brussel - D66-lid van het Euro pees Parlement Sophie in 't Veld heeft gisteren een rechtszaak aan gespannen tegen de Verenigde Sta ten om te kunnen inzien welke ge gevens Amerika over haar heeft op geslagen. De VS verzamelen sinds 2001 informatie over bezoekers zo als creditcardnummers en vlucht- gegevens. In 't Veld wil aantonen hoe lastig het is om gegevens bo ven water te krijgen. Vernielers Ford Ka's krijgen werkstraf oosterhout - De kinderrechter in Breda heeft zes jongens veroor deeld tot een werkstraf variërend van 40 tot 100 uur waarvan delen voorwaardelijk zijn. Zij vernielden uit verveling eind vorig jaar 44 Ford Ka's in Oosterhout. Alle ver oordeelden moeten bovendien 50 euro overmaken aan Jantje Beton en kregen van de rechter een ver plichte gedrags- of sociale vaardig heidstraining opgelegd. Pater jan van Kilsdonk (91) is overleden den haag - Pater Jan van Kilsdonk is in de nacht van maandag op dinsdag in zijn slaap in Amster dam overleden. Hij is 91 jaar ge worden. Van Kilsdonk was tot en met 1982 jaren actief als studenten pastor in Amsterdam. Hij stond be kend om zijn progressieve opvat tingen. Van Kilsdonk was tegen stander van het verplichte priester celibaat en kwam op voor de rech ten van vrouwen en homo's. Lerares veroordeeld na ontucht met leerling roermond - De rechtbank in Roer mond heeft gisteren een 33-jarige lerares uit Bergen (Limburg) ver oordeeld wegens ontucht met een 13-jarige leerling. De vrouw mag haar beroep twee jaar niet uitoefenen en heeft een voorwaardelijke celstraf van een half jaar gekregen. Tegen de lerares was een beroepsverbod van vijf jaar en een jaar voorwaardelijke ge vangenisstraf geëist. Veertien gewonden door tramongeluk rijswijk - Door een botsing tussen twee trams op de Haagweg in Rijs wijk zijn gisteren zeker veertien mensen gewond geraakt. Zij had den vooral schrammen en bulten. Het ongeval gebeurde rond half twee. Bij de halte Broeksloot stond de ene tram stil. De andere tram kwam om de hoek en botste op de eerste tram. De politie stelt dat de bestuurder van de rijdende tram onwel was geworden. Zie www.kras.nl/26178 BEST WESTERN ARLUX Het 3-sterren Hotel Best Western Arlux bevindt zich in één van de mooiste stukjes van de Ardennen, net buiten de plaats Arlon. Het hotel beschikt o.a. over een lounge, bar en restaurant. Er is gratis parkeergelegenheid en een gratis fietsenstalling aanwezig. Uw kamer beschikt o.a. over een telefoon, televisie, minibar, gratis kluisje en badkamer met douche en toilet. Ga deze zomer naar de prachtige Belgische Ardennen! Geniet van de zon, natuur en pittoreske dorpen. Dat is pas echt vakantie! En dat kan bij KRAS.NL heel voordelig want wij hebben de prijzen met 20 per boeking (bij 2 pers.) verlaagd in juli en augustus! U boekt nu al een 3-daagse autovakantie naar Best Western Arlux in Arlon vanaf slechts 69, inclusief ontbijt! Dat mag u niet missen. Boek snel! kerk Saint Donat met zijn bijbehorende schatkamer bekijken. Bovendien kunt u genieten van allerlei prachtige monumenten! Breng ook zeker een bezoek aan Clervaux in Luxemburg, het beroemde Bastogne en maak een tochtje langs de Moezel! En wat dacht u van een bezoek aan Oinant met Chateau de Walzin? Ook het oude vestingstadje Bouillon, vlakbij de Franse grens, mag niet ontbreken. Neem zeker een kijkje bij de bronnen en fonteinen van Spa. Een dagje winkelen? Dan raden wij u het gezellige plaatsje Namen aan. Natuurlijk kunt u in de schitterende natuur eindeloos wandelen en fietsen. Dat wordt genieten! Aankomstdata: ma. en vr. van 11/7 t/m 31/10 3 dgn 4 dgn 5 dgn Juli v.a. 75 v.a. 99 v.a. 129 Augustus v.a. 75 v.a. 99 v.a. 129 September v.a. 75 v.a. 99 v.a. 129 Oktober v.a. 69 v.a. €89 v.a. €119 Prijzen zijn p.p., o.b.v. 2 personen. Reserveringskosten 17,50 per boeking (verplicht). TIPS VOOR UITSTAPJES In deze prachtige streek kunt u diverse uitstapjes maken. In de stad Arlon kunt u een bastion en de INCLUSIEF: verblijf in Best Western Arlux in een 2-persoonskamer, met ontbijt. waarom zou je verder zoeken

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 5