Zeeland Burght van Oostburg Jazzenede biedt jazz en kunst Nieuwbouw De Burght start mogelijk eind 2009 Plan Perkpolder met argusogen bekeken Beeldenroute langs Schelde Terneuzen verliest vooral veel inwoners aan buurgemeenten Project buurtbemiddeling in Terneuzen zoekt vrijwilligers Zpzc Woensdag 2 juli 2008 23 De oude Burght is gesloopt, de grond is vrij om te beginnen met de bouw van de nieuwe Burght. Het ontwerp (inzet) is al grotendeels klaar. foto Camile Schelstraete door Frank van Cooten OOSTBURG - Het structuuront- werp van de nieuwbouw van De Burght in Oostburg is gereed. Op basis van dit ontwerp van RDBM Architecten Adviseurs wordt toegewerkt naar concrete plannen die aanbesteed kunnen worden. Aan de hand van dit structuuront- terneuzen - Het aantal inwoners van de gemeente Terneuzen is de afgelopen vier jaar met 285 perso nen afgenomen. Uit Terneuzen zijn de afgelopen ja ren meer mensen naar Hulst en Sluis vertrokken dan er mensen uit die gemeenten naar Terneuzen kwamen. Vooral Hulst profiteerde van instroom uit Terneuzen, blijkt een notitie over de stand van za- terneuzen - Het project buurtbe middeling Terneuzen, dat in no vember begint, zoekt vrijwilligers. Het project wordt betaald door de gemeente en wooncorporaties Cla- vis en Woongoed. Ook de politie doet mee. Bij buurtbemiddeling gaat het om bemiddeling bij conflicten tussen buren of wijkbewoners. Als een goed gesprek niets oplost, helpen getrainde vrijwilligers partijen om weer in contact te komen en sa men een oplossing te vinden voor werp kan door de gemeente Sluis de planologische procedure gestart worden. In principe begint de nieuwbouw in het laatste kwartaal van 2009. De verwachting is ople vering medio 2011. Pol van de Vijver, sectormanager Vastgoed van Woongoed Zeeuws-Vlaanderen en directeur Henk Masdee van Stichting Woon- ken rond de Terneuzense Woonvi- sie 2005-2009. Nieuwe inwoners van Terneuzen kwamen voornamelijk uit Zuid- Holland en Noord-Brabant. Daar staat tegenover dat Terneuzen ook weer veel inwoners verliest aan Breda, Eindhoven en Tilburg. Voor een belangrijk deel zijn dat jongeren die wegtrekken in ver band met studie. de ruzie of overlast. Nu komen die klachten vaak terecht bij de politie en woningcorporaties. Door ze neer te leggen bij de buurtbemid deling, spaart dat mensuren voor politie en woonconsulenten. Buurtbemiddeling Terneuzen zoekt mensen die na een training van een paar maanden als vrijwilli ge bemiddelaar aan de slag willen. Belangstellenden kunnen contact opnemen met projectleider Erik Feekes, 06-22954111 of erikfeekes@ telfort.nl. zorg West-Zeeuws-Vlaanderen. Weliswaar niet zo uitgebreid met allerlei aanvullende voorzieningen en winkels zoals bij Hooge Platen in Breskens maar wel gericht op een 'nieuwe toekomst' voor de be woners die flexibele zorg krijgen in een riante woonomgeving. En dat is een groot verschil met het oude verzorgingshuis waar de Aanwezigen infoavond betwijfelen of verzilting uit plan wordt geschrapt door Sheila van Doorsselaer KLOOSTERZANDE - Omwonenden en agrariërs staan argwanend te gen over de toezegging dat de aan leg van 35 hectare zilte natuur in de westelijke Perkpolder is ge schrapt. Zij vrezen dat er in de toe komst alsnog een inlaat voor zout water komt. In Hotel van Leuven in Klooster- zande konden belangstellenden gisteravond kennisnemen van het ontwerp-bestemmingsplan voor (Plan) Perkpolder. Grote drukte bleef uit en onder de aanwezigen werd gemopperd over de summie re informatieverstrekking over de aangepaste plannen. Er waren twee schematische kaarten te zien; allebei dezelfde. Ten opzichte van het voorontwerp van het bestemmingsplan is een aantal wijzingen doorgevoerd; in gegeven door dertig zienswijzen, oftewel bezwaren, die bij de ge ouderen in kleine kamertjes woon den. En 'verzorgd wonen' is het credo van de appartementen. Woongoed en Woonzorg onder zoeken de wens van de gemeente Sluis om diverse activiteiten in De Burght onder te brengen zoals de ouderensoos en een ruimte voor het geven van bijvoorbeeld compu tercursussen. meente Hulst zijn ingediend. Veel- van die bezwaren hadden betrek king op de voorgenomen verzil ting van het gebied. De gemeente Hulst heeft aangegeven dat dit on derdeel uit het plan is geschrapt, maar deze toezegging wordt door belanghebbenden met een grote korrel zout genomen. „Als de verzilting van de westelij ke Perkpolder niet doorgaat, waar om staan de kwelsloten en de zout- waterinlaat dan nog steeds ingete kend op de kaarten van het ont werp-bestemmingsplan? Waarom is het verziltingsonderzoek niet af geblazen", vroegen enkele aanwezi gen bij de inloopavond zich af. Volgens Guido Totté van de ge meente Hulst is het schrappen van de verzilting heus geen fabeltje en zijn de kwelsloten en de inlaat bij de nieuwste versie van de tekenin gen vast en zeker verdwenen. Het onderzoek dat het Waterschap Zeeuws-Vlaanderen gaat uitvoeren is volgens Totté geen verziltingson derzoek, maar een onderzoek naar hoe de plannen eruit gaan zien juist als de polder zoet blijft. Grensdorp Assenede breidt vierde editie uit met kunstroute. door Raymond de Frel assenede - Het festival Jazzenede in het Oost-Vlaamse grensdorp As senede (bij Sas van Gent) breidt uit met een kunstproject. Zo'n twintig kunstenaars probe ren vanaf zaterdag op een wandel en fietsroute door en rond het dorp het 'aha-gevoel' van kunsdief- hebbers aan te wakkeren. De kreet 'aha' staat volgens de kunstenaars voor herkenning, verwondering, verbijstering en ook de lust die de ontdekking in kunst kan opwek ken. De kunstobjecten worden in gepast in de dorpskern en het om liggende polderlandschap. De kunstroute dient een maand lang als aanloop naar het festival Jazzenede. Het tweejaarlijkse festi val, dat veel Zeeuws-Vlaamse jazz- en bluesliefhebbers trekt, is toe aan zijn vierde editie. Van 6 tot en met 10 augustus zijn alle optre dens, van zo'n dertig bands gratis toegankelijk. Het Jazztrio Tune Up opent het evenement op woens dagavond op het Diederikplein, waarna accordeonist Rony Ver biest op donderdagavond in het Duvel Droomschip terugkeert naar zijn eerste liefde: de bariton saxofoon. Quinteto Astor sluit de tweede dag af met eigenzinnige in terpretaties van oude en nieuwe tango's. Op vrijdag grasduinen Those Me tal Boys with their Metal Toys door de archieven van blues, jazz en swing. Terneuzenaar Herman Brock jr speelt met zijn Brockettes op zondag vanaf 21.00 uur. Meer informatie over de kunstroute en het muziekfestival is te vinden op www.jazzenede.be. TERNEUZEN - De Scheldeboulevard staat de komende tijd weer in het teken van kunst vanwege de specia le beeldenroute. 'Beelden op de Scheldeboulevard' wordt gehou den van maandag 7 juli tot en met 21 september. De beeldenroute is een samenwer kingsverband met kunstenaar Chris Ferket, waarvan verschillen de kunstwerken in de route zijn opgenomen. Naast de tijdelijke beelden van diverse kunstenaars zijn er ook bestaande beelden in de route opgenomen. Voor het eerst geldt dat voor 'Het Vesalius Beeld' van Thom Puckey dat on der aan de boulevard bij het stad huis staat. Bezoekers kunnen meer zien dan kunstwerken. Er kan ook een kijk je genomen worden in een tijde lijk atelier op de boulevard. Daar wordt dan live 'gekapt' door kun stenaars. Op koopzondagen worden specia le rondleidingen gegeven. Daar voor moeten belangstellenden zich aanmelden bij Coördinatie en Management, of cmterneuzen@ plant.nl, of telefonisch via 0115-630272.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 59