Flexibele zorg in nieuwe Zeeland Terneuzen tevreden over groenbeheer Teller Scheldepop nu op ruim vierduizend Nieuwe school Zuidzande in 2009 Plak Geen geld buren Checkpoint 22 Woensdag 2 juli 2008 pzcZ Reacties inwoners geen reden voor wijzingen onderhoud groen. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De inwoners van de gemeente Terneuzen zijn best te vreden met hoe het groen er bin nen de gemeente uit ziet. Burgemeester en wethouders lei den dat af uit de geringe respons vanuit de bevolking op een enquê te over de evaluatie van het ge meentelijk groenbeheerplan. „Dat is geen zekerheid", schrijven B en W in een notitie aan de gemeente raad. Wat volgens het college wel zeker is, is dat de uitslag van de en quête géén basis is om wijzigingen door te voeren in het groenonder houd. Behalve in de omgeving van de Otheense Kreek. Daar hebben de klachten van bewoners geleid tot een aanpassing van het groenbe heer. Er wordt aanzienlijk vaker ge maaid en de aangelegde kikkerpoe len zijn dichtgegooid. Van de 62 binnengekomen reacties kwamen er 16 uit de omgeving van de Otheense Kreek. Vanuit de andere wijken en ker- Uit de lage respons op de enquê te over het groenonderhoud con cluderen B en W van Terneuzen dat de inwoners tevreden zijn over het groen. door Raymond de Frel TERNEUZEN - Het festival Schelde- pop op de Axelse Vlakte in Terneu zen trekt volgend weekend in elk geval zo'n 4500 mensen. Er zijn zo'n 1500 losse kaarten ver kocht, maar een aantal bedrijven heeft een flink aantal kaarten opge kocht. Dat laatste zorgde bij een enkeling voor verwarring. Een dag kaart voor Scheldepop kost 30 eu ro, een combiticket voor twee da gen 55 euro. Met onder bijvoor beeld de PZC en ROC Westerschel- de werden acties op touw gezet. „De PZC houdt een actie vanwege het 250-jarig bestaan van de krant. En het ROC grijpt Scheldepop aan ZEEUWSE Eindelijk vrij, dacht de jonge vrouw uit Goes na de scheiding van haar man. Wat heerlijk om aan niemand verantwoording te hoeven afleggen en te kunnen doen wat je zelf wilt! Omdat het thuis wat stil was ge worden, nam ze voor de gezellig heid een kat. Het beestje bleek nog al veeleisend te zijn. Als-ie honger nen kwam te weinig respons om representatief te zijn, concluderen Ben W. Van de reacties die er kwamen, én die traceerbaar waren (de enquête mocht ook anoniem worden inge vuld), bleken tussen de mensen die hadden gereageerd veel 'beken den' van de afdeling Beheer On derhoud te zitten. Dit zijn mensen die volgens het college wel vaker 'in de pen klimmen'. „Daaruit valt op te maken dat de bekendmaking van de enquête en de bijbehoren de responstijd in elk geval voldoen de zijn geweest." De afdeling Beheer Onderhoud gaat met de respondenten die met naam en adres bekend zijn contact opnemen en de reacties zullen als individuele gevallen worden be schouwd. Het is de bedoeling om samen met de betreffende bewo ners te bezien in hoeverre aan hun wensen tegemoet is te komen. De eerste geuite opmerkingen en klachten over het gehanteerde groenbeheer in het Spuikompark in Philippine worden apart, los van de evaluatie van het groenbe heerplan, met de verschillende be trokkenen besproken. De wijkraden kregen nog tot giste ren de tijd om te reageren. De bin nengekomen opmerkingen en mo gelijke verbeterpunten die hieruit voortvloeien worden 30 septem ber besproken op een vergadering van de wijk- en kernraden. als alternatief voor een school feest. Daarom biedt zij scholieren kaarten aan tegen een lager tarief. Maar al die toegangsbewijzen zijn wel voor de reguliere prijs bij ons gekocht", aldus organisator Dimit- ri Kleijer. Het evenement gaat gepaard met verkeershinder. Op de N686 bij de Axelse Sassing en op de Tractaat- weg bij het kruispunt Zwarten- hoek worden verkeersregelaars in gezet. Verkeer vanuit het westen richting Hulst gaat via Zaamslag. Automobilisten vanuit het noor den worden via Spui richting Axel geloodst. Verkeer vanuit Axel gaat over de N258 via de Langeweg. Tip? redactie@pzc.nl hadkwam hij zijn bazinnetje zelfs 's nachts wakker maken. Toen ze op een dag tegen haar collega's zei dat ze toch écht voor zessen naar huis moest omdat de brokjes op waren, kwamen de reacties. Je wordt dan niet meer geclaimd door je man, zeiden ze, maar bij die kat zit je anders behoorlijk on der de plak! Oplevering nieuwbouw gepland voor ergens in 2011. door Frank van Cooten oostburg - Tijdelijke bewoners van het oude verzorgingshuis Ter Schelde (omgedoopt in De Burght II) in Breskens zullen een datum ergens in 2011 met rood omcirke len. Dan mogen ze terug naar het centrum van Oostburg. Terug naar de nieuwe Burght. Het was voor veel bewoners van de oude Burght een stressvolle pe riode een paar jaar geleden. Ze moesten huis en haard verlaten vanwege de op handen zijnde sloop van hun vertrouwde 'huis'. Ter Schelde stond leeg. Dat werd het tijdelijk onderkomen van de Oostburgse ouderen. „Natuurlijk, een oud complex maar altijd nog beter dan wissel containers", zegt directeur Henk Masclee van Stichting Woonzorg West-Zeeuws-Vlaanderen. „Ter Schelde is wel wat opgepimpt. Na tuurlijk zijn er mensen met heim wee naar Oostburg maar er is ook een categorie die het prima naar zijn zin heeft in Breskens. Er is een tuin, een terras en in Breskens Een impressie van de nieuwe Burght. terneuzen - De Terneuzenaren die bezwaar maakten tegen de ves tiging van coffeeshop Checkpoint krijgen definitief geen schadever goeding. Na de gemeenteraad en de rechtbank hebben ze nu ook bij de Raad van State ongelijk gekre gen. De bewoners denken dat door de vestiging van een coffeeshop hun eigendommen aan de Westkolk- straat 36-38 en 44 minder waard zijn geworden. Op de plaats van Checkpoint stond vroeger het Va renscentrum. De gemeenteraad wees de schadeclaims af omdat de verandering van de bestemming in horeca niet tot een verslechte ring zou leiden. Ook de rechtbank dacht er zo over, maar die had vol gens de bezwaarmakers miskend dat de coffeeshops veel drugstoeris ten aantrekken. Volgens de Raad van State kan de verkoop van soft drugs niet planologisch geregu leerd worden, omdat deze activi teit verboden is. Bij de beoorde ling moet overlast die wordt ver oorzaakt door het niet naleven van de wet buiten beschouwing blijven. De coffeeshop is inmid dels door justitie gesloten. is veel te beleven." Toch kijkt ook Maclee reikhalzend uit naar de opening van de nieuwe Burght dat eigenlijk al klaar had moeten zijn bij de oplevering van de apparte menten op het KWL-complex een paar jaar geleden. Op dit complex aan de Bredestraat in Oostburg wo nen zeventien oud-Burght bewo ners. Door allerlei oorzaken trad echter vertraging op. Zo hebben onder handelingen over het onderbren- 'Op een gegeven moment moesten we de knoop doorhakken' gen van diverse functies, naar het voorbeeld van Hooge Platen in Breskens, de nodige voeten in de aarde. Ook werd Tang gediscussi eerd over een koppeling met het Ledeltheater. De gesprekken hadden niet het ge wenste resultaat. „Op een gegeven moment moesten we een knoop doorhakken", zegt Pol van de Vij ver, sectormanager Vastgoed van Woongoed Zeeuws-Vlaanderen. De knoop werd doorgehakt en toen begon het te lopen. Aanne foto Camile Schelstraete Escalda praat met gemeente over uitwerking plannen. door Frank van Cooten zuidzande - Escaldascholen, de stichting voor het openbaar pri mair onderwijs in de gemeente Sluis, praat binnenkort met de ge meente over de verdere uitwer king van een nieuwe basisschool in Zuidzande. Dit is maandagavond afgesproken tijdens een druk bezochte bijeen komst van Escalda, ouders en an dere belangstellenden over de toe komst van de Europaschool nu het budget van 770.000 euro door de gemeenteraad is veilig gesteld. „Gezien de grote opkomst staat vrijwel heel Zuidzande achter de nieuwe school", zegt directeur Ray mond de Jong van Escalda. „We streven naar medio volgend jaar als opleverdatum van de school. Dat moet lukken. Deze datum zul len we ook met de gemeente be spreken." Tijdens de bijeenkomst pleitte de mingsbedrijf Sagro startte op 7 april met de sloop van het oude verzorgingshuis. „De gemeente was niet zo blij met sloopwerk zaamheden in de mei-vakantie maar dat bleek een attractie van formaat te zijn. Veel mensen kwa men een kijkje nemen", aldus Van de Vijver. Van het oude bejaardenhuis is in middels niets meer over. De grond werkzaamheden worden binnen afzienbare tijd afgerond. De oude Burght telde 77 plaatsen. Daarvan zijn er dus zeventien on dergebracht in het KWL-park. De nieuwe Burght telt dertig plaatsen voor intramurale zorg. Een deel daarvan is kleinschalige verpleeg huiszorg, naar het voorbeeld van Ter Schorre in Terneuzen. Er ko men twee groepen van ieder acht demente bewoners. Ze hebben een eigen kamer maar wel een ge zamenlijke woonkamer. De overige veertien mensen die in tramurale zorg nodig hebben, krij gen de beschikking over een ka mer van 45 vierkante meter. Daarnaast komen er dertig appar tementen in twee verschillende ty pes. Achttien appartementen van 81 vierkante meter en twaalf van 93 vierkante meter. De bewoners gaan een huurcontract aan met Woongoed Zeeuws-Vlaanderen. Van de Vijver beseft dat dit voor hoogbejaarde ouderen, van wie er velen al meer dan dertig jaar in een verzorgingshuis wonen, wen nen zal zijn. Ze moeten immers weer veel zelf regelen. De huur overmaken bijvoorbeeld en andere rekeningen betalen. „En ze moe ten natuurlijk ook weer meubel tjes aanschaffen. De bewoners wor den intensief begeleid in dit pro- I ces", zegt Van de Vijver. j Hij benadrukt dat het ontwerp nog niet definitief is. „De omvang en de grootte van de nieuwbouw staat vast. De gevels zijn indicatief Daar kan nog het een en ander aan veranderen. We gaan nu ver der het ontwerpproces in." dorpsraad voor een multifuntio- neel karakter van de nieuwe school. Er moeten meer voorzie ningen dan alleen een schoolvoor- ziening in het gebouw kunnen worden ondergebracht. De Jong brengt de wens van de dorpsraad over in het gesprek met de gemeente. „Want Escelda gaat natuurlijk niet over een multifunc tioneel gebouw." 4 Het is overigens nog niet zeker of gekozen wordt voor totale nieuw- fl bouw of renovatie van de Europa- 4 school. I „In de zaal stond in ieder geval een aannemer op die zei een 1 nieuw multifuntioneel gebouw te 'j kunnen bouwen binnen het be- drag van 770.000 euro." j Op de Europaschool zitten 53 kin- 1 deren. Volgens ouders voldoet het schoolgebouw uit 1949 al lang niet meer aan de eisen. Als Sluis de school niet opknapt, jaagt de ge meente niet alleen jonge gezinnen het dorp uit, maar tast ze ook de voorzieningen in het dorp aan, vin den de dorpsraad, de medezeggen schapsraad en verontruste ouders.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 58