Zeeland PZC Veel studie nodig voor Tractaatweg Twaalf beelden in Sluis 'Drugsoverlast centrum valt mee' Speelwerktuigen Groede Podium veilig ZEEUWS-VLAANDEREN 33 21 27 Als de rook om je hoofd is verdwenen Elena Dementieva kan een coach voor langere tijd goed gebruiken Woensdag 2 juli 2008 Directie Hyves verwijdert Pabo van vriendennetwerk Tip? redtern@pzc.nl Rijksadviseurs zien nut en noodzaak van verbreding nog niet. terneuzen - De verdubbeling van de Tractaatweg, tussen brug Sluis kil en de Belgische grens bij Zelza- te, is nog lang geen gelopen race. De gemeente Terneuzen zal om de ombouw van de autoweg moge lijk te maken nog heel wat onder zoek moeten laten verrichten. Voor de aanpassing van de weg zal Terneuzen een milieueffectrappor- tage moeten laten maken. De Com missie voor de Mer in Utrecht advi seert Terneuzen in de milieueffec trapportage vooral duidelijk te ma ken waarom de Tractaatweg moet veranderen van een weg met 2 maal 1 rijstrook tot een weg met 2 maal 2 rijstroken. Naast de nood zaak dient de gemeente ook het nut van die bredere wegverbin ding hard te maken. De commissie adviseert de gemeente in het zoge naamde richtlijnenadvies (aanbe velingen voor de uiteindelijke mer) nadrukkelijk de gevolgen voor de verkeersafwikkeling en de daarmee samenhangende effecten op de geluidsbelasting van de om geving in kaart te brengen. Daar naast mag Terneuzen niet voorbij gaan aan het beschrijven van de ef fecten voor natuur en landschap. De initiator van de verbreding van de Tractaatweg, de provincie Zee land, heeft in de startnotitie mer, die de commissie beoordeeld heeft, de aanleiding van de verbre- |TI Commissie voor de mer zet pro- vincie en Terneuzen aan 't werk. De startnotitie is volgens de rijks adviseurs ontoereikend om een goede mer op te baseren. ding beschreven, maar daaruit is volgens de commissie niet af te lei den hoe de bereikbaarheid van en de verkeersveiligheid in de Kanaal zone nu is, wat de precieze knel punten zijn en hoe die in de toe komst zouden kunnen verdwij nen. De in de startnotitie aange dragen vier varianten voor een wegtracé variëren volgens de com missie te weinig van elkaar om een goede vergelijking mogelijk te maken. De commissie adviseert Terneuzen en provincie dan ook om meer varianten te laten onder zoeken. Met name de ontsluitings mogelijkheden van de Axelse Vlak te en de kern Axel moeten in die nieuwe varianten opgenomen wor den. Om in de mer een goed beeld te krijgen van de effecten op het vlak van verkeer en milieu zullen de overheden ook de te verwach ten effecten van een kanaaltunnel bij Sluiskil, een aanpassing van de N61, de bouw van het glastuin- bouwcomplex bij Westdorpe en verdere ontwikkelingen in de Koe- gorspolder in de studie worden be trokken. De Tractaatweg zou eerst in 2012 verdubbeld zijn, dat wordt uiterlijk 2013 door Frank van Cooten croede - Alle speelwerktuigen in speel- en doepark Groede Podium voldoen aan de veiligheidseisen. Dat zegt een woordvoerster van de gemeente Sluis naar aanleiding van klachten dat sommige toestel len gevaarlijk voor kinderen zou den zijn. „Alle toestellen zijn gekeurd en vei lig bevonden. Bij een aantal toestel len voldoet het aanwezige gras als ondergrond. Alleen bij de zeskan ten schommel wordt de onder grond aangepast." De gemeente vindt een leuning aan de trap bij de bunker en een hekwerk op het dak van de bunker niet nodig om dat die er ook in de tijd van het hertenpark niet zijn geweest. De gemeente treft ook geen voorzie ningen om natte voeten te voorko men. „Het is een speelpark dus mag je best vies worden." door Raymond de Frel terneuzen - De overlast van drugs gebruikers in de binnenstad van Terneuzen valt sinds de sluiting van coffeeshop Checkpoint alles zins mee. Dat zegt voorzitter Hans Vlottes van de Wijkraad Binnen stad. De wijkraad was tijdens de discus sie over het wel of niet verplaatsen van de twee coffeeshops naar het buitengebied vurig voorstander van het behoud van de verkoop punten in het centrum. De raad vreesde dat een vertrek zou kun nen leiden tot een situatie als in de jaren negentig, toen drugs dealers in het centrum de dienst uitmaakten. Ook toen burgemees ter Lonink de coffeeshop tijdelijk wilde sluiten na een eerste overtre ding van de gedoogvergunning, toonde de wijkraad zich vanwege diezelfde angst tegenstander van zo'n maatregel. Checkpoint is inmiddels door justi tie gesloten. „Sindsdien is het be hoorlijk rustig gebleven", zegt Vlot tes opgelucht. Natuurlijk, er zijn meldingen van drugsoverlast, elke stad heeft nu eenmaal drugsver slaafden. Maar er zijn niet meer meldingen dan vóór de sluiting. En het moet gezegd; de politie zit er echt bovenop. Onze angst is dus gelukkig (nog) geen waarheid ge worden." Dat wil niet zeggen dat de wij kraad nu opeens pleit voor een nul-beleid. Vlottes: „Als ook de tweede shop dichtgaat, zijn we weer terug bij af. Er is nu eenmaal ook lokaal behoefte aan drugs. Die mensen moet je voorzien. Wij zijn niet voor drugs, maar voor rust." Bedoeld om openbare ruimte beetje fraaier te maken. door Frank van Cooten SLUIS - Op het grondgebied van de gemeente Sluis komen twaalf beel den te staan. „Bedoeld om onze openbare ruimte een beetje fraaier te maken", aldus een woordvoer ster van de gemeente Sluis. Het begon met een aanbod van de Vlaamse regionale televisiezender AVS om de gemeente Sluis vanwe ge het twintigjarig bestaan van de ze omroep vier beelden te schen ken die een relatie hebben met de Reynaertlegende. Sluis kwam in contact met de kun stenaar. Dit contact leidde ertoe dat de beeldenfamilie uitgroeide van vier naar twaalf stuks. Hoe ze er uit zien, kon de gemeen telijk woordvoerster gisteren nog niet vertellen. Vier hebben welis waar een relatie tot de Reynaert legende, voor de overige acht valt dat niet met zekerheid te zeggen. „Ze zijn van een hoge artistieke kwaliteit." De gemeente zoekt naar geschikte locaties. Bijvoorbeeld bij Aarden- burg of op rotondes om ze meer uitstraling te geven. „De verkeers veiligheid mag natuurlijk niet in het geding zijn." uitbater Ronnie Verberkmoes van De Vriend schap in Terneuzen, van oudsher een bruine kroeg waar sigaar- en pijprokers het een goed toeven vonden. Hij stapelde zo'n dertig asbakken op. Niet meer nodig, op een enkele na dan voor de tafeltjes en speciale rooktoog op zijn terras. Hij hoefde gistermiddag vrijwel niemand naar bui ten te sturen. „Bijna iedereen is van het rookver bod op de hoogte. Ik verwacht niet dat het zo'n grote inkomstenderving zal betekenen. Het gros vindt het vast niet zo'n probleem om even buiten te staan." Dat was gisteren een waarheid als een koe. Maar dat had vooral met het prachtige weer te maken. foto Camile Schelstraete TERNEUZEN - Als de rook om je hoofd is verdwe nen, heb je helemaal geen asbakken meer nodig. Nadat tal van kroegen maandagavond de rokers nog één keer de kans gaven om gezellig met el kaar binnen te smoren, werden alle etablissemen ten gisterochtend definitief rookvrij gemaakt. Met zin, met tegenzin, maar goed: het moet. Ook

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 57