PZC 33 Dementieva kan coach goed gebruiken Kleintjes Klassiek^ LEZERSEHTRA PZC; Terneuzenaar Cor Moelker haalt vierde dan in jiu jitsu Woensdag 2 juli 2008Tip? sport@pzc.nl Russische in halve finale ondanks nieuwe zenuwinzinking. door Jeroen Mascini londen - John van Lottum stond Elena Dementieva een week lang bij op Wimbledon. De Russische tennisster plaatste zich gisteren ten koste van haar landgenote Na- dia Petrova voor het eerst voor de halve finale in Londen, maar maak te te maar al te goed duidelijk voor rri een langere periode een coach te ;e kunnen gebruiken. j Die coach zal niet John van Lot- ,t tum heten. De 32-jarige oud-prof 11is voorlopig druk met het bedrijf "7 in tennisclinics dat hij met zijn ten- nismaatje Raemon Sluiter is be- gonnen. De samenwerking met Pfjïlena Dementieva, ontstaan in 'Rosmalen op verzoek van de Rus- ti sin, duurde dan ook niet langer dan de eerste Wimbledon-week. Zondag ging Van Lottum weer naar huis, omdat reeds gemaakte afspraken niet konden worden af gezegd. „Helaas, want het had voor mij op centre court een mooie revanche kunnen zijn", aldus John van Lot tum vanuit Amsterdam. Daar zag hij tussen zijn werkzaamheden door het grootste deel van de par tij van zijn pupil op tv. „Centre court is een droombaan, maar uit eindelijk is het mijn executiebaan geweest." Daarmee verwees hij naar zijn eer ste ronde op Wimbledon in 2003 tegen Gustavo Kuerten. Zijn enige optreden op de mooiste baan in Londen, die hij na een goede start met een rugkwetsuur had moeten opgeven. Het begin van het einde voor Van Lottum, die ruim twee jaar terug na veel fysieke proble men stopte. Hij zat dus niet in de spelersbox bij de wedstrijd tussen Dementi eva, als vijfde inmiddels de hoogst geplaatste speelster van het vrou wentoernooi, en Nadia Petrova, beiden 26 jaar en beiden geboren en getogen in Moskou. De blond ste van de twee won met 6-1, 6-7 (8), 6-3, nadat zij in set twee bij 5-2 serverend voor de winst met een geweldige zenuwinzinking te maken kreeg. Dementieva ging nog meer mis sers slaan dan haar fout op fout sta pelende tegenstandster en het ni Elena Dementieva in de kwartfinale in actie tegen haar landgenote Nadia Petrova. foto Anja Niedringhaus/AP veau werd centre court-onwaardig. In de tiebreak kreeg Dementieva wel nog twee wedstrijdpunten. Die hielp ze om zeep, waarna Pe trova haar eerste setpunt benutte. Dementieva leek dood en begra ven, zeker gezien haar geschiede nis op Roland Garros, waar ze in de kwartfinale tegen de latere Ana liste Dinara Safina ook al een wed- strijdpunt had laten liggen. Maar een plaspauze bracht de concentra tie terug en ze pakte na ruim tweeënhalf uur afzien alsnog de overwinning. De deceptie van Parijs was wel door haar hoofd gegaan. „Het was moeilijk om helemaal opnieuw te beginnen. Ik besloot maar te den ken dat ik de tiebreak had gewon nen en vond gelukkig mijn concen tratie terug." „Die spanning zit in haar spel opgesloten", zei Van Lot tum. „Ze moet die onder controle zien te krijgen, maar in een week kun je dat niet leren. Ik kon haar alleen maar wat meegeven. Elena heeft een coach nodig die haar de NV Elena Dementieva plaatst zich voor de halve finale van Wimble don. Ze doet het zonder coach John van Lottum, die aan het werk is in Amsterdam. handvatten en rust geeft voor zul ke momenten op de baan. Ieder een is nerveus als hij op het punt staat de halve finale van Wimble don te bereiken. Dan is het belang rijk dat je zaken hebt waarop je te rug kunt vallen. Ze heeft altijd met haar moeder de wereld rond gereisd, maar als ze beter wil wor den, moet ze een vaste coach ne men." „lohn heeft me enorm geholpen", zei Dementieva. „Hij heeft me een aantal goede tips gegeven." Maar een nieuwe coach heeft de Russin niet nodig, vindt zij zelf „Mijn moeder is mijn coach." Wimbledon Nog één zege scheidt de zus- jes-Williams van een nieuwe onderlinge confrontatie in de fi nale op Wimbledon. Titelverdedigster Venus bereik te de laatste vier door de op mars van de Thaise Tamarine Tanasugarn te stuiten, s- Zus Serena schoof de Poolse Radwanska achteloos opzij. Grootste verrassing is de Chi nese Jie. Zij versloeg de Tsje chische Vaidisova in drie sets. Fatih Terum blijft toch bondscoach Turkije istanbul - Fatih Terim blijft bonds coach van de Turkse voetbalploeg. „We hebben besloten de samen werking voort te zetten tot 2012", meldde Hasan Dogan, voorzitter van de Turkse voetbalbond. Terim verklaarde na de uitschake ling in de halve finale van het EK tegen Duitsland terug te treden en op zoek te gaan naar een Europese club. Zijn contract liep nog tot en met 2010. „We gaan ook na dat jaar verder met elkaar", verklaarde Dogan na een ontmoeting met de coach. Hans van Doorneveld na ziekte overleden haarlem - Oud-trainer Hans van Doorneveld is maandag op 67-jari- ge leeftijd overleden. Dat bevestig de zijn voormalige club HFC Haar lem gisteren. Van Doorneveld was al geruime tijd ziek. Onder leiding van Van Doorne veld promoveerde Haarlem in 1981 naar de eredivisie. De club dwong in het eerste seizoen als vierde op de ranglijst deelname aan Euro pees voetbal af. Van Doorneveld was later ook nog trainer van Fortuna Sittard, AZ, Sparta en De Graafschap. Toppaard van Lansink niet fit voor Spelen aken - Springruiter [os Lansink kan mogelijk bij de Olympische Spelen geen beroep doen op zijn toppaard Cumano. De schimmel waarmee hij in 2006 wereldkampi oen werd, is nog niet fit. Dat zei de voormalige Nederlander, die voor België uitkomt, aan de voora vond van het CHIO in Aken. „Ik moet afwachten of Cumano op tijd fit is", zei Lansink. Na een test twee weken geleden besloot Lansink Cumano, die al lange tijd kampt met een peesblessure, niet in te zetten in Aken. Luxemburgse broer^B Andy en Frank Schleck sterk koppel in Tour Muziek voor uw kleintje Klassieke muziek CD's die de stemming van uw kleintje positief kunnen beïnvloeden Ik ben blij Ik ben verdrietig Ik ben boos Ik ben relaxed Ik ben moe ikbestelsnel op www.pzc.nl/webwinkel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 53