Zeeland Een avenue richting Westerschelde Drugsoverlast Terneuzen valt wijkraad alleszins mee Nog veel studie nodig voor Tractaatweg Koninklijke eer voor Tholenaar ichtwerk aan 4 en A58 bij Jergen op Zoom Duitse granaten geruimd SPZC Woensdag 2 juli 2008 25 Sessie over Bellamypark levert meer kritiek dan inspiratie op. door Wendy van den Hurk vlissincen - Als het maar geen Spuiplein wordt, als er maar geen carnavalspoppen zoals bij het stad huis komen te staan, als de kermis maar verkast en als de bouwvak kers maar een beetje opschieten. Ideeën werden gevraagd, maar wet houder Rob van Dooren kreeg gis teravond als vanouds in Vlissingen meer kritiek dan inspiratie over zich heen tijdens de brainstormses sie over het Bellamypark. Want hoe haalde hij het in zijn hoofd om het Spuiplein als geslaagd voor beeld aan te halen? En hoezo, de Nieuwendijk kleurrijk? Zelf glimlachte hij alle afkeuringen weg. „Negatief denken is ook be trokkenheid", was zijn waardering voor de Vlissingers. „Ik denk dat het Spuiplein binnen twee jaar tot leven komt. ]a, ook de lege winkel panden en het horecapaviljoen ra ken gevuld. Zoiets heeft meestal enige incubatietijd nodig. Kijk naar de rand van het golfslagbad, dat zit al regelmatig vol!" Bijna vier miljoen heeft de gemeente ge reserveerd voor de herinrichting van het Bellamypark en het achter liggende Beursstraatje, plus het Beursplein. Voor een kleine mil joen meer krijgt ook het De Ruy- terplein een opknapbeurt. In het najaar van 2009 moet alles klaar zijn. Hoe, dat moet nog blijken. Misschien schrijft de gemeente een ontwerpwedstrijd uit voor ste denbouwkundigen. Maar laat die dan alsjeblieft jong zijn, smeekte het publiek, en niet eerder een ge bied in Vlissingen hebben aange pakt. Op grote flipover-vellen mochten ze met een dikke zwarte stift hun verlangens achterlaten. Toen bleek dat de Vlissingers de vroegere Bellamyhaven nog niet zijn vergeten. Willem Houtman wenste serres voor alle horecapan- den en de pizzabakker wil de par keerplaatsen niet kwijt. De fontein mag blijven en een kiosk is wel- PJ5 Een bijeenkomst over het Bel- lamypark in Vlissingen leverde meer kritiek dan inspiratie op. Een avenue richting Westerschel de, dat leek echter wel wat. kom, net als een fietsenstalling. Ge rard Aarden tekende voor de aar digheid een avenue vanuit de Spui straat, als een Champs Elysée rich ting de Westerschelde, met uit zicht op Michiel de Ruyter. Dat leek de Sauers ook wel wat. En de wethouder ook. „U raakt mijn hart, daar ben ik het helemaal mee eens." ■Fjj Belangstellenden mogen ideeën aan- dragen of plaatsnemen in de klank bordgroep, maar ook meetekenen. Op de website van de gemeente zijn plattegronden te downloaden. www.vlissingen.nl/bellamypark terneuzen - De verdubbeling van de Tractaatweg, tussen brug Sluis kil en de Belgische grens bij Zelza- te, is nog lang geen gelopen race. De gemeente Terneuzen zal om de ombouw van de autoweg moge lijk te maken nog heel wat onder zoek moeten laten verrichten. In ieder geval moet er een milieu-ef fectrapportage (mer) komen. De Commissie voor de Mer in Utrecht adviseert Terneuzen daar in duidelijk te maken waarom de Tractaatweg moet veranderen van een weg met 2 maal een rijstrook tot een met 2 maal twee rijstroken. Uit de startnotitie mer van de pro vincie is volgens de commissie niet af te leiden hoe de bereikbaar heid van en de verkeersveiligheid in de Kanaalzone nu is, wat de pre- ciese knelpunten zijn en hoe die in de toekomst zouden kunnen verdwijnen. Om in de mer een goed beeld te krijgen van de effec ten op het vlak van verkeer en mi lieu zullen de overheden ook de te verwachten effecten van een ka naaltunnel bij Sluiskil, een aanpas sing van de N61, en de bouw van het glastuinbouwcomplex bij Westdorpe moeten onderzoeken. tholen - Daan van Doorn uit Tho- len is gisteren benoemd tot Offi cier in de orde van Oranje Nassau. Dat gebeurde in Eindhoven, waar hij in het zonnetje werd gezet van wege zijn 25-jarig jubileum bij het bedrijf VION. Bij die onderne ming - één van de grootste agro- foodbedrijven in Nederland - is hij al sinds 1983 directeur van de tak chemische bedrijven. De interna tionale uitstraling van zijn werk zaamheden heeft er toe bijgedra gen dat Van Doorn niet 'gewoon' lid, maar officier werd. Ook het ve le vrijwilligerswerk dat de Thole naar deed, en nog altijd doet, heeft daar aan bijgedragen. Zo is hij al ruim twintig jaar rentmees ter van de Ambachtsheerlijkheid Oud- en Nieuw-Vossemeer en zat hij in het bestuur van onder meer de watersportvereniging Sint-An- naland en de Jagers vereniging in Poortvliet. Van die laatste in hij nog altijd voorzitter. Burgemeester Nuis van Tholen was gisteren aan wezig bij de uitreiking. GOES - Door werkzaamheden op de A4 en de A58 kunnen automo bilisten vertraging oplopen. Van maandag 7 juli tot en met vrijdag 11 juli pleegt Rijkswaterstaat 's avonds en 's nachts onderhoud aan de wegen. Op de A4 tussen knooppunt Zoomland en Markiezaat wordt de hele week gewerkt, waardoor ter hoogte van viaduct Huijbergse- baan minder rijstroken beschik baar. De op- en afrit Bergen op Zoom-Zuid (29) zijn afgesloten in de nachten van 7 op 8 juli en van 8 op 9 juli. Door de werkzaamhe den op de A58 ter hoogte van looppunt Markiezaat is de ver- ndingsweg naar Antwerpen afge- •n in de nachten van 9 op 10 <J.o op 11 juli. Na sluiting coffeeshop is aantal meldingen van overlast gelijk gebleven. terneuzen - De overlast van drugs gebruikers in de binnenstad van Terneuzen valt sinds de sluiting van coffeeshop Checkpoint alles zins mee. Dat zegt voorzitter Hans Vlottes van de Wijkraad Binnen stad in Terneuzen. De wijkraad was tijdens de discus sie over het wel of niet verplaatsen van de twee coffeeshops naar het buitengebied vurig voorstander van het behoud van de verkoop punten in het centrum. De raad vreesde dat een vertrek zou kunnen leiden tot een situatie als in de jaren negentig, toen drugsdealers in het centrum de dienst uitmaakten. Ook toen burgemeester Lonink de coffeeshop tijdelijk wilde sluiten na een eerste overtreding van de gedoogvergunning, toonde de wijkraad zich vanwege diezelfde angst tegenstander van zo'n maat regel. Checkpoint is in mei van dit jaar door justitie gesloten. Volgens de Wijkraad Binnenstad van Terneuzen heeft het cen trum geen extra drugsoverlast na de sluiting van coffeeshop Checkpoint. „Sindsdien is het behoorlijk rustig gebleven", zegt Vlottes opgelucht. „Natuurlijk, er zijn meldingen van drugsoverlast, elke stad heeft nu eenmaal drugsverslaafden. Maar er zijn niet meer meldingen dan vóór de sluiting. En het moet gezegd; de politie zit er echt bovenop. On ze angst is dus gelukkig nog geen waarheid geworden." Dat wil niet zeggen dat de wijk raad nu opeens pleit voor een nul-beleid. Vlottes: „Als ook de tweede shop dicht gaat, zijn we weer terug bij af Er is nu eenmaal ook lokaal behoefte aan drugs. Die mensen moet je voorzien. Wij zijn niet voor drugs, maar voor rust." ,EIN VALKENISSE - De Explosieven Opruimings- nst van de luchtmacht bracht gisteren in een -»ker in de duinen bij Klein Valkenisse munitie ontploffing. Vandaag wordt weer geruimd. Het gaat vooral om Duitse mortiergranaten maar ook handgranaten en brisantgranaten. Die muni tie is vermoedelijk opgegraven door mensen die in het verboden natuurgebied op zoek waren naar andere oorlogsherinneringen. De gemeente Veere stelde gisteren een noodverordening voor het bewuste gebied in. Die blijft tot vanavond van kracht. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 49