Zonder zorgen een weekeindje weg Jerikzee Op slot Eigenaren molens blij Doop nieuwe boot KNRM tube met zekerheid geld sandals flipflops Laudando geeft concert in kerk Dirksland s PZC Woensdag 2 juli 2008 23 Cees van Osch verhuurt zijn chalet (inclusief twee fietsen) in Renesse aan mensen die verzorging of begeleiding nodig hebben. foto Dirk-Jan Cjeltema Cees van Osch verhuurt chalet in Renesse aan mensen met zorgvraag. door David Duijnmayer renesse - Wie zorg nodig heeft, kan vaak niet zomaar een week indje weg. De zorg die je normaal huis ontvangt, moet je dan op je akantieadres zien te krijgen. Waal- •jker Cees van Osch heeft daar- op camping Julianahoeve in nesse een zorgchalet ingericht, at ook mensen met een zorg- g zonder problemen een week- '.e of weekje weg kunnen, rste hulpbehoevende bezoe- daben inmiddels kennis ge- met het chalet, dat Van n maart heeft gekocht. ticuliere initiatieven niet uitsluit, maakt een distributiecentrum geen deel meer uit van de plannen vanwege de hoge kosten (rendabel vanaf 100.000 inwoners, meldt de reportage). Volgens Van Traa kan een dergelijk depot zichzelf wel de gelijk bedruipen. Zijn plan heeft in zijn ogen legio voordelen. Zoals een halvering van verkeersbewegingen, grotere ver keersveiligheid en een prettiger leefklimaat. Over de zomers maakt "lij zich al helemaal geen zorgen, 's Vinters wordt het misschien wel 4él stil in de stad. „Dat kan óók 1 kwaliteit zijn. Maar bewoners m vanzelf wel met initiatie- moet een beetje vertrou wen. Het zal even wennen 1it wordt echt goed." „De reacties zijn tot nu toe erg po sitief', zegt hij. „Vorige week zijn hier twee mensen met Parkinson geweest, die hebben het heel erg naar hun zin gehad." „Mensen reserveren bij mij het chalet, geven aan wat voor zorg ze nodig hebben, en ik zorg dat ze die hier krijgen. In de meeste geval len kan dat zelfs nog een dag van te voren geregeld worden. De prij zen zijn gangbare prijzen, de zorg krijgen ze erbij. Het regelwerk neem ik uit handen." Van Osch werkt zelf ook in de zorg. „Ik was eerst zakenman. Ik verkocht verpakkingsmachines en -materialen. Na een overname werd ik eruit gebonjourd. Toen ben ik eens goed gaan nadenken over wat ik eigenlijk wilde. Ik heb Nog meer alternatieven Rijrichting omdraaien in het Havenkwartier, waardoor de druk op de straatjes afneemt. Een weg over de sluis, zodat automobilisten uit Poortam bacht Zierikzee kunnen verla ten via het industrieterrein De Zuidhoek. Muziektent verplaatsen, waar door er meer ontwikkelingsmo gelijkheden op het Havenplein komen, inclusief parkeerplek ken. 's Winters een toegankelijker stad (voor auto's) dan zomers. Deze insteek heeft het gemeen telijk plan niet gehaald. mezelf de ruimte gegeven, heb bijna twee jaar niet gewerkt. In 2004 ben ik begonnen met een in terne opleiding in de zorg voor geestelijk en verstandelijk gehandi capten. Ik wilde de voldoening van het werk voorop zetten, niet langer de financiën." 'Ik wilde de voldoening van het werk voorop zetten, niet langer de financiën' „Tijdens mijn werk merkte ik dat er bij deze groep veel behoefte is aan buiten zijn, eens een andere omgeving zien, horen, voelen en ruiken. Even eruit zijn, is vaak een heel gedoe, omdat je afhankelijk Herstelplannen kunnen doorgaan na toekennen van subsidies door Rijk. door Rob Paardekam SINT-ANNALAND - Hij heeft de fi nanciën nog niet helemaal rond, maar toch weet eigenaar Patrick Jungbeker van De Vier Winden in Sint-Annaland het sinds maandag zeker: eind 2009 is de molen weer in volle glorie hersteld. Eergisteren kreeg Jungbeker te ho ren dat hij een rijkssubsidie van 175.000 euro krijgt voor het herstel van de korenmolen. Provincie en gemeente kwamen eerder al met 25.000 euro over de brug. „Er is bent van goede zorg of begelei ding." Om vakantiegangers alle hulp te kunnen bieden die zij nodig heb ben, werkt Van Osch samen met ABTZ in Goes, een steunpunt van de landelijke thuiszorgaanbieder PrivaZorg. „Dat kan bijna alle denkbare zorg bieden. Het chalet is alleen niet rolstoeltoegankelijk. Er is wel een verhoogd toilet. De trap bij de ingang is minder steil gemaakt en de badkamer krijgt nog beugels. Maar op mensen met een zware lichamelijke handicap is het niet berekend. Verder kan in principe iedereen het chalet hu ren, ook mensen die helemaal geen zorg nodig hebben." SI www.zorgchalet.nl nog 55.000 euro nodig", vertelt de eigenaar. „Daarvoor schrijf ik nog een paar andere fondsen aan en doe ik een beroep op de lokale on dernemers." Maar het herstel gaat hoe dan ook door, zo belooft Jung beker. Ook Ian van Gorsel van De Ver wachting in Tholen weet na maan dag zeker dat het goed komt met zijn molen. Hij kreeg waar hij op hoopte: 60.000 euro. „Het was nog even spannend", geeft hij toe. „Nu kunnen we het echt goed doen." Ook in Oud-Vossemeer en Ovezan- de is opgetogen gereageerd op de verkregen subsidiebedragen voor de molens aldaar. Baron van Lynden bedient Noordzee vanaf station Ouddorp. ouddorp - Reddingboot Baron van Lynden wordt zaterdag in Ouddorp gedoopt door barones van Voërst van Lynden. Daarmee wordt de boot, type Atlantic 75, of ficieel overgedragen aan het KNRM-reddingstation Ouddorp. Samen met reddingboot Griend wordt Baron van Lynden vanuit Ouddorp ingezet voor reddingsac ties op de Noordzee en de Greve- lingen. De Noordzee is werkgebied van de Baron van Lynden. De Griend bedient de 'binnenkant' van de Brouwersdam. Het is niet voor het eerst dat voor Ouddorp een boot vaart met de naam Ba ron van Lynden. Tussen 1897 en 1927 droeg de mahoniehouten roei- annex zeilreddingsboot van station Ouddorp dezelfde naam. Baron Van Lynden liet bij zijn overlijden in 1896 400.000 gulden na aan de Noord- en Zuidholland- sche Reddingmaatschappij, in eer ste instantie bestemd voor wedu wen en wezen van redders. mt 18 t/m 48 oteva o reef o o'neill o gravis iulsv» Grote Kade 40/42 GOES Segeersstraat 66/68 MIODELBURG dirksland - De christelijke orato rium vereniging (C.O.V.) Laudan do uit Middelharnis geeft zaterdag vanaf 20.00 uur een concert in de Grote Kerk in Dirksland. Laudan do treedt op met het Amsterdam se barokorkest II Fiordaliso en orga nist Wim Diepenhorst. Tijdens het concert wordt onder meer het Credo in G ten uitvoer gebracht, een recent ontdekt mees terwerk van Vivaldi. Dit is een van de eerste uitvoeringen van dit werk, en een première voor Goe- ree-Overflakkee. Een groot deel van het concert staat in het teken van de muziek van Francesco Durante (1684-1755), een belangrijke verte genwoordiger van de Napolitaanse school. De toegangsprijs is 10 euro voor volwassenen, 8 euro voor dona teurs en 4 euro voor kinderen t/m twaalf jaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 47