Zeeland Pot vol snoep moet het leed iets verzachten 'Concert at Sea krijgt gelijke behandeling' Alternatief plan zet centri Seniorenraad werkt gestaag door aan interne kwaliteitsverbetering Dansen in dorpshuis van Ouwerkerk Strandbibliotheek op de Brouwersdam Schuimparty sluit seizoen De Pul af Casthuiskerk Zierikzee houdt open kerkdagen Rommelmarkt voor instrumentenfonds Oude hennepkwekerij] in Tholen geruimd 22 Woensdag 2 juli 2008 PZC Kees Baarends van café Baarends in Goes hangt de vlag uit. Halfstok, want hij is boos over het rookverbod in de horeca. foto Willem Mieras Café Baarends in Goes hangt de vlag halfstok wegens rookverbod. door Rob Paardekam goes - Glaszetters zijn dinsdagoch tend hard aan het werk om café Baarends te voorzien van nieuwe ruiten. „Kees heeft de asbakken er doorheen gegooid", grapt Annelies Baarends. „Zo boos is hij." Nou is dat van die asbakken na tuurlijk niet waar (er wordt ge woon dubbel glas geplaatst), maar boos is Kees Baarends wel. Woest, kun je wel zeggen. Het rookver bod voor de horeca, dat gisteren van kracht werd, slaat volgens hem helemaal nergens op. Daar om stiefelde hij gisteren in alle vroegte naar boven om de vlag uit te hangen. Halfstok, natuurlijk, want het is een trieste dag. De cafébaas moet nog wennen aan het idee dat er in zijn etablisse ment nooit meer een peuk wordt opgestoken. „Een café zonder as bakken is als een hoerentent zon der tieten", vindt hij. Da's duide lijk. De asbakken hebben desondanks Nieuwe gezichten in de club en veranderingen in organisatiestructuur. door Esme Soesman ZIERIKZEE - 1\vee vacatures staan nog open. Twee andere worden naar verwachting binnenkort (met vertegenwoordigers van PCOB en FNV) vervuld. De Seniorenraad Schouwen-Duiveland werkt hard aan een interne kwaliteitsslag. In het vroege voorjaar zag het er even heel slecht uit. Met - door on der meer ziekte en overlijden - nog maar zes mensen aan boord was de positie van de Senioren raad op z'n minst kwetsbaar te noemen. Inmiddels maken weer negen mensen deel uit van de Andere organisatoren betalen ook niet voor beoordeling plannen. door Melita Lanting ZIERIKZEE - Concert at Sea krijgt geen speciale behandeling van de gemeente Schouwen-Duiveland. Dat zegt wethouder Ad Verseput in reactie op vragen van Jacqueline van Burg van Leefbaar Schou wen-Duiveland (LSD). Ze wilde weten waarom de gemeente gratis 6oo uur in het evenement heeft ge stoken, terwijl andere organisato ren wel een rekening krijgen. Volgens Verseput klopt dat niet. Het gaat hier om uren die gesto ken zijn in de beoordeling van de vergunningaanvraag. Is het veilig voor publiek en artiesten en wat is het verkeersplan. Volgens Verse put kan de gemeente die uren niet declareren. „Dat is voor alle organi satoren van evenementen gratis. Dat is gewoon een gemeentelijke taak en dat hoort er bij." Alleen de uren die Openbare Werken en de brandweer maken, worden deels in rekening gebracht. „Denk aan het plaatsen van dranghekken of het schoonspuiten van wegen. En dat geldt ook voor Concert at Sea." Verseput erkent dat er veel tijd en geld in het evenement is gestoken. Omgerekend gaat het om 50.000 euro. „Maar dat is het ons ook wel waard. Het is een grensoverschrij dend evenement met een grote economische uitstraling", aldus Verseput. Hoeveel Concert at Sea oplevert aan inkomsten weet hij nu niet. „Maar je hebt de opbrengst van de toeristenbelasting. We rekenen al tijd dat tien procent van de bezoe kers nog eens terugkomt en de on- NV Concert at Sea krijgt geen specia- Ie behandeling. Het college van B en W van Schouwen-Duiveland heeft volgens de regels gehan deld, zegt wethouder Verseput. Wethouder Ad Verseput dernemers hebben geprofiteerd van al die overnachtingen." Van Burg kan zich vinden in het ant woord. „Het is correct, maar toch voelt het niet goed. Bepaalde kos ten worden doorberekend om te bezuinigen, maar dat wordt zo teniet gedaan." Ze weet niet of ze nieuwe stappen onderneemt. het veld moeten ruimen, want Kees kiest eieren voor zijn geld. Als iemand het toch nog waagt een sigaret op te steken in het café is de boete namelijk voor hem. „Heel raar", zegt hij. „Als ik zon der licht rij, krijgt de fietsenmaker toch ook geen boete?" Het rookverbod is volgens Kees pu re bemoeizucht uit Den Haag. „Ik moet die oude mannetjes, die hier komen kaarten en van een sigaret- 'Het komt nog eens zo ver dat je geen bier meer mag schenken' je houden straks buiten zetten. Het is van de zotte." Om het leed een beetje te verzachten, zijn de as bakken vervangen door grote pot ten vol snoep. Kees heeft niet de illusie dat het rookverbod nog van tafel gaat. Een man aan de bar ziet zelfs nog meer ellende aankomen. „Het komt nog eens zover dat je geen bier meer mag schenken", zegt hij. Kees knikt. „Nog tien jaar", zegt hij somber. „Nog tien jaar." OUWERKERK - Het dorpshuis van Ouwerkerk opent zaterdag weer de deuren voor een dansavond. Be ginners en gevorderden zijn wel kom om de rumba, de cha cha cha of de paso doble te dansen. Instructeurs zijn aanwezig om de beginners te helpen met de eerste eenvoudige pasjes van het ball- roomdansen. De avond begint om 20.30 uur. Meer informatie is ver krijgbaar via 06-42918807. BROUWERSDAM - Strandbezoekers kunnen van 5 juli tot 30 augustus op de Brouwersdam boeken lenen in de strandbibliotheek. In deze tij delijke bibliotheek kunnen gratis boeken, strips, tijdschriften of kranten geleend worden. ]e hoeft daarvoor geen lid van een biblio theek te zijn. De openingstijden zijn maandag tot en met zaterdag van u.oo tot 17.00 uur. BRUINISSE - Schuim. Heel veel schuim wordt zaterdagavond in de Pul in Bruinisse gespoten. Het is zaterdag de afsluiting van het sei zoen en dat wordt groots gevierd. Een welkomstdrankje, een dj li- ne-up en vrienden en vriendin nen mogen eenmalig gratis mee. De dresscode voor deze avond is bikini of zwembroek. Droog zul len de bezoekers het niet houden. De deuren openen om 20.00 uur. ZIERIKZEE - De Gasthuiskerk aan het Havenplein in Zierikzee is in juli en augustus op maandag, woensdag en vrijdag van 13.30 tot 16.30 uur geopend voor bezoekers. Om de week is dat ook op donder- middag het geval. Tijdens deze Open Kerkdagen wordt het orgel bespeeld, is er een foto- expositie en kunnen kinderen een quiz over de Gasthuiskerk doen. OOSTERLAND - Muziekvereniging Oosterlandse fanfare houdt zater dag de jaarlijkse rommelmarkt op de Markt in Oosterland. Gebruikt serviesgoed, lp's, boeken en nog veel meer is te koop bij de kra men. Ook is er zelfgebakken cake. boterkoek en poffertjes. i De opbrengst van de rommeij markt is bedoeld om nieuwe in] strumenten aan te schaffen, markt is van 9.00 tot 15.00 uur. Tholen - De politie heeft gist^ een niet in werking zijnde hena kwekerij ontdekt in een opa loods aan de Ambachtweg in 'i len. Het betrof een verwaarlo kwekerij met een onbekend verwelkte plantjes. De politi^ een kijkje bij de loods, omd deur open stond. Plantjes e ratuur werden geruimdJ geen aanhoudingen verried club. En is er stevig zicht op nog eens twee nieuwe gezichten. Dat is een grote kans om een verbeter slag te maken, meent voorzitter Jan de Graaf „Veel nieuwe men sen, die kijken met een frisse blik tegen alles aan." Ook de eigen (elf jaar oude) organi satie is tegen het licht gehouden. Thema's die senioren aangaan (wo nen, welzijn, wmo et cetera) zijn op een andere manier dan voor heen in commissies gerangschikt. De bedoeling is dat die commis sies (samenleving, organisatie en zorg-welzijn) als zelfstandige een heden zullen opereren, aldus De Graaf Onderwerpen worden in commissieverband op hun belang voor senioren getoetst en onder zocht. Pieter van Traa komt met tegenhanger van omstreden plan. door Esme Soesman ZIERIKZEE - Geen lapmiddel maar het echte werk. Het alternatieve verkeerscirculatieplan van Zierik- zeeënaar Pieter van Traa gaat uit van het afsluiten van de Zierikzee- se binnenstad en de wijk Malta. Al leen bewoners van de stad, hulp diensten en bijzondere doelgroe pen (bijvoorbeeld wagens geld transport) kunnen Zierikzee, als het aan de planontwerper ligt, straks nog in. Ja, dat is extremer dan het Ver keersplan waarmee de gemeente Schouwen-Duiveland op de prop pen is gekomen, bevestigt Van Traa. „Met dat plan zitten we over vijf jaar wéér met de wethouder aan tafel." De restauratie-architect typeert zijn eigen plan, hoewel door tijdgebrek niet tot in detail uitgewerkt als 'levensloopbesten- dig'. „Zierikzee verdient het. Hier heb je decennialang plezier van. En ik denk dat mijn plan hoege naamd niet duurder hoeft te zijn." In grote lijnen komt Van Traa's plan neer op het (met zeven be weegbare palen) afsluiten van de Zierikzeese binnenstad inclusief Malta. Voor de mensen die nog wel met de auto de stad in willen, is er een luxe (dure) betaald parke- renvoorziening op de Gasthuis boomgaard. Ook vrachtverkeer komt amper de stad meer in. Van Traa heeft het onbetaalbare en dll uit de gemeentelijke plannen gej schrapte distributiecentrum ver! vangen door een stadspakket- dienst, van waaruit elektrische wa gentjes de stad intrekken. Met voorraad of wellicht de koffers van 'Met het huidige plan zitten^ we over vijfjaar weer met de wethouder aan tafel' pensiongasten. Via het depot wJ den ook toegangspassen voor j voorbeeld verhuizers versp Vers waar vormt (op bepaa]j| den en via kleine vrachjj een uitzondering in dit j systeem. Hoewel de ga

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 46