Zeeland PZC Fusie legt nadruk op kwaliteit zorg O Kerk in kleur en klank is middel om te ontmoeten SCHOUWEN-DUIVELAND 33 21 27 eachvoetvoiiey Met z'n allen aan de valpreventie nj Corazon 47 wmmsnsm Plak Elena Dementieva kan een coach voor langere tijd goed gebruiken Directie Hyves verwijdert Pabo van vriendennetwerk Woensdag 2 juli 2008 Tip? redzzee@pzc.nl Actiecomité wordt Stichting Volwaardig Walchers Ziekenhuis. door Maurits Sep en Claudia Sondervan vlissingen - De nieuwe aanvraag om toestemming voor een fusie tussen de ziekenhuizen in Vlissin gen en Goes legt de nadruk op de kwaliteit van zorg: zonder fusie kunnen ze niet blijven voldoen aan de medische standaard. Met die boodschap proberen Zie kenhuis Walcheren en de Ooster- scheldeziekenhuizen het nog een keer bij de Nederlandse Mededin gingsautoriteit (Nma). Nieuwe ar gumenten zijn er niet, beaamt di recteur Rob Zomer. Het eerste verzoek om een vergun ning voor concentratie dreigde in 2005 te stranden op het vrije marktbeginsel: de Zeeuwse patiënt hield niets te kiezen over, vond de NMa. Daarop trokken de zieken huizen hun aanvraag in. TWee jaar van overleg, afstemming en lobby verder hebben de ziekenhuizen een nieuwe aanvraag ingediend met nadere uitleg over de zorgkwa liteit, eerder gepresenteerd als de Hoofdkoers. Die verdeelt de zorg tussen Goes (complexe en acute zorg) en Middelburg (planbare zorg en polikliniek). Dat de toet sing door de provincie van de juist heid van die Hoofdkoers nog niet gereed is, vindt Zomer geen be zwaar om toch nu al toestemming te vragen voor een fusie. „Iedereen in de provincie vindt dat die fusie er moet komen. Hoe de zorg wordt ingericht, staat daar los van. Als we al gefuseerd waren hadden we precies dezelfde discussie." Gedeputeerde George van Heukel- om deelt die mening. Hij hoopt dat minister Ab Klink zich donder dag in de TXveede Kamer aansluit bij de toetsing en dat hij het Colle ge Bouw Zorgvoorzieningen de op dracht volgende week kan verstrek ken. Over vier weken moet de NMa laten weten of vergunning nodig is - daar gaan de ziekenhui zen van uit - waarna de Als de ziekenhuizen in Vlissingen en Goes niet mogen fuseren, kun nen ze niet voldoen aan de kwali teitseisen voor zorg, schrijven ze in hun fusieverzoek aan de NMa. beoordelingstermijn van dertien weken begint. Belanghebbenden hebben deze week om bezwaren te melden bij de NMa in Den Haag. Het actiecomité Behoud Zie kenhuis Walcheren heeft dat al ge daan. Net zoals de ziekenhuizen geen andere argumenten aanleve ren vóór de fusie, zo heeft het co mité geen andere argumenten te gen het verdwijnen van zieken huiszorg van Walcheren, beaamt voorzitter Jaap van der Doef Ove rigens heeft het actiecomité zich nu omgevormd tot de Stichting Volwaardig Walchers Ziekenhuis. RENESSE - De foto's van Elma Mansvelder maken een rondje Ja- cobuskerk al de moeite waard. Met tekst en uitleg van Marian Gaan- derse van het Recreatiepastoraat in Renesse wordt dat nog een leer zaam rondje ook. Kerk in kleur en klank heet de zomerexpositie die sinds gisteren in de Renesser Jaco- buskerk valt te bewonderen. Behalve de foto's van de begin nend fotografe uit Almere is er een overzicht te zien van de kerke lijke kleuren, in priestergewaden en domineeskieden tot uitdruk king gebracht. Byzantijnse klan ken zweven door de lucht. Zoveel aanknopingspunten om te verdie pen. „De foto's zijn eigenlijk een middel om mensen te ontmoeten, legt Gaanderse uit. „Een middel om gastvrij te zijn". Hoewel de expositie nog maar pas open is, mag ze niet mopperen. Mensen blijven stilstaan, lezen de ksten bij de foto's en schrijven over. Ik ben zeer tevreden", gt Gaanderse, terugblikkend op - eerste dag. foto's van Mansvelder brengen liturgie van de zondagsdienst 'e loop van het kerkelijk jaar in Met handen als steeds terug- 1 element en bijpassende tek- orden liturgie en kerkelijk .symboliseerd. De foto rechts op de voorgrond stelt Bid- en Dankdag (deel van kerkelijk jaar) voor. foto Dirk-Jan Gjeltema ELLEMEET - Voor de tiende achter eenvolgende keer wordt zaterdag het beachvoetvolleytoernooi ge houden bij strandtent Corazon bij strandovergang Ellemeet. Er zijn velden uitgezet op het strand. Ruim 45 teams (mannen en vrouwen) doen mee aan dit evenement. Tussen de wedstrijdjes door speelt de slagband Bandanobra en een dj zorgt ook voor het nodige vertier. De poulewedstrijden zijn van n.oo tot 14.00 uur. Daarna begin- ■en de kwart- en halve finales oor de dames en heren, nd 16.30 uur wordt de finale ge ld. Vanaf 18.00 uur (na de --eiking) treedt après-skizan- 'an op in strandtent Cora- Welzijnshuis maant Schouwen-Duivelandse clubs tot actie. door Esme Soesman ZIERIKZEE - Het Welzijnshuis roept clubs en verenigingen op Schou- wen-Duiveland op om mee te doen aan een gezamenlijke actie dag valpreventie in oktober. De be doeling is in alle kernen op het ei land activiteiten op te zetten. Op één en dezelfde dag kunnen verenigingen hun 'sport' demon streren. Sport in de breedste zin van het woord, geeft sociaal-cultureel wer ker Jacqueline Bouwman van het Welzijnshuis de laagdrempelige op zet aan. „Ook biljarten is bewegen, al is het niet direct een marathon. Maar het kan mensen wel stimule ren in beweging te komen." Daar mee wordt met de actiedag van het Welzijnshuis ingehaakt op de (ook in oktober te starten) landelij ke campagne van Consument en Veiligheid: Een goede conditie helpt vallen voorkomen. Het stre ven van het Welzijnshuis is te la ten zien hoeveel mogelijkheden er zijn om te sporten op Schou- wen-Duiveland. Want bewegen betekent een bete re conditie en dus minder risico om te vallen. En nóg meer dan dat, somt Bouwman de belangen Het Welzijnshuis wil clubs prikke- len in oktober mee te doen aan een gezamenlijke actie valpreven tie. Overal op Schouwen-Duive- land moet iets te doen zijn. op. „Samen bewegen heeft ook een sociale kant. Het is gezellig." De bedoeling is dan ook de activi teiten naar de diverse kernen te brengen in plaats van naar één cen trale locatie. „Senioren vinden het vaak wel prettig om in hun eigen omgeving te blijven. En volgens mij gebeurt er ook genoeg", stelt Bouwman. Voor verenigingen is dit een goede gelegenheid nieuwe leden te wer ven. De dag wordt gezamenlijk op poten gezet, met steun vanuit het Welzijnshuis. Er zal bijvoorbeeld een testkoffer van Consument en Veiligheid rouleren met daarin tests als 'hoe valgevaarlijk ben ik'. Meer informatie over deelname en opgave (tot dinsdag 15 juli) is ver krijgbaar bij Jacqueline Bouwman in het Welzijnshuis: 0111-453457. Tip? redactie@pzc.nl Eindelijk vrij, dacht de jonge vrouw uit Goes na de scheiding van haar man. Wat heerlijk om aan niemand verantwoording te hoeven afleggen en te kunnen doen wat je zelf wilt! Omdat het thuis wat stil was ge worden, nam ze voor de gezellig heid een kat. Het beestje bleek nogal veeleisend te zijn. Als-ie honger had, kwam hij zijn bazin netje zelfs 's nachts wakker ma ken. Toen ze op een dag tegen haar collega's zei dat ze toch echt voor zessen naar huis moest omdat de brokjes op waren, kwa men de reacties, je wordt dan niet meer geclaimd door je man, zeiden ze, maar bij die kat zit je anders behoorlijk onder de plak!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 45