Sport Tomasson terug in de Kuip Vooral de ethiek telt in de zaak Rabobank-Rasmussen Biljarters Buys mogen toch in de eredivisie Kerkhove weer via driesetter ronde verder pzc Woensdag 2 juli 2008 37 Deen is derde dertiger in aanval van Feyenoord. rotterdam - In de zomer van 2002, na het winnen van de Ue- fa-Cup, vertrok Jon Dahl Tomas son transfervrij uit de Kuip rich ting AC Milan. Het vertrek zonder winst voor Feyenoord is in Rotter dam altijd gezien als het gevolg van slecht personeelsbeleid. Vandaag, op 2 juli 2008, keert de nu 31-jarige spits terug. Hij wordt met Karim El-Ahmadi gepresen teerd. De Twentse middenvelder werd tijdens het afgelopen seizoen al vastgelegd. Waar El-Ahmadi voor stevigheid op het middenveld door Frits Bakker sluiskil - Het tweede team van Delta, dat als Buys Incasso is gede gradeerd uit de eredivisie drieban den, mag toch nog hopen op een plaats in de hoogste klasse. Dat heeft Meerten Dallinga, voorzitter van de stichting, te horen gekre gen op een vergadering met de teamleiders. De kans is groot dat het team van Aartsbouw, dat onder een andere naam gaat spelen, wordt gewei gerd op basis van de kwaliteit van spelers. Dallinga: „Ze hebben ons gevraagd of we bereid zijn met het tweede team toch weer in de eredi visie uit te komen. Wij gaan ons daarover beraden." Het team van Buys Incasso, met de Belgen Martin Spoormans en Ronnie Daniels, krijgt volgend sei zoen versterking van het jonge ta lent Glenn Hofman. Het merendeel van de teamleiders uit de eredivisie heeft beslist dat de speeltijd wordt versneld. De tijdklok wordt ingesteld op veertig in plaats van vijftig seconden. londen - Tennisster Lesley Kerkho ve werd gisteren in de zesde partij op rij gedwongen tot het spelen van een derde set en voor de vijf de keer kwam ze als winnares uit de strijd. De zestienjarige Zierik- zeese overleefde daardoor de twee de ronde van het jeugdtoernooi van Wimbledon. De Duitse Linda Berlinecke was het slachtoffer: 5-7 6-3 6-2. In de derde ronde stuit ze vandaag op Laura Robson, die pas veertien jaar is. De Britse schakelde giste ren de nummer één van de plaat singslijst, de Amerikaanse Melanie Oudin, uit. Robson haalde vorige week de finale van Roehampton, waar Kerkhove in de halve eind strijd strandde. Beiden verloren toen van Oudin. Ook in het dubbelspel komt Kerk hove vandaag weer in actie. Gister avond won ze samen met Arantxa Rus in de eerste ronde van het Russisch/Kazachstaanse duo Yana Buchina/Zarina Diyas: 7-6 6-2. moet zorgen, is Tomasson een hoognodige aanvulling voor de aanval. Naast Roy Makaay (33) en Michael Mols (37) is met Jon Dahl Tomasson een derde dertiger voor de spitsen posities binnengehaald. In het afgelopen seizoen was Feye noord in de eindfase van de com petitie door een blessure van Ma kaay geheel aangewezen op de diensten van de 37-jarige Mols. Tot opluchting bij Feyenoord bleef hij heel en presteerde zeer goed. Mols verdiende er nog een contractjaar mee. In het befaamde Feyenoord- seizoen 2001-2002 vormde de Deen een succesvol spitsenkoppel met Pierre van Hooijdonk, de spits die 2,5 jaar geleden ook al eens werd teruggehaald naar Rot- Rechter doet vandaag uitspraak in zaak die Tour op zijn kop zette. door Ad Pertijs utrecht - De Utrechtse kanton rechter velt vanochtend een eerste oordeel in de zaak die bijna-Tour- winnaar Michael Rasmussen heeft aangespannen tegen zijn oude baas Rabobank. De Deen meent dat hij onterecht op staande voet is ontslagen. De rechtbank kan op basis van de eerste zitting (5 juni) moeilijk tot een keihard oordeel komen. Ras mussen geeft toe dat hij tegenover de UCI heeft gesjoemeld en gelo gen met het opgeven van zijn ver blijfplaatsen in juni 2007. Maar hij stelt ook dat Rabobank altijd heeft geweten dat hij zich in ieder geval niet in Mexico voorbereidde op de Tour. Dat blijkt volgens hem uit enkele sms'jes, een enkele fax, een paar telefoontjes en een ontmoe ting met ploegleider Erik Breukink. terdam. Van Hooijdonk kende toen, ook al kreeg hij de rol van pinchhitter, echter weinig succes. Tomasson speelde voor het Deen se Koge BK toen hij in 1994 naar Heerenveen werd gehaald. Daar werkte hij in de periode tot de zo mer van 1997, toen hij naar het En gelse Newcastle United vertrok, sa men met een assistent-trainer van SC Heerenveen die nu de hoofd verantwoordelijkheid draagt bij Feyenoord: Gertjan Verbeek. Na een weinig succesvol jaar in New- rjPJJ Jon Dahl Tomasson wordt van- daag voorgesteld als nieuwe spits van Feyenoord. De Deen speelde eerder tussen 1998 en 2002 voor de Rotterdamse club. Het wil er bij de Deen daarom niet in dat hij op enkele dagen van de zeker lijkende eindwinst door de ploeg uit de Tour werd gehaald omdat hij 'op enig moment' (ver klaring Rabobank) niet in Mexico is geweest. Zijn redenering is nu: als dat de reden is, hadden ze eer der moeten ingrijpen. Rabobank moet toegeven dat het inderdaad eerder had kunnen we ten dat er iets niet in de haak was met Rasmussen. Eerder al stelde de door Rabobank ingestelde com missie-Vogelzang dat vast. De vraag is nu waarom niet eerder is ingegrepen. Omdat de teamlei ding in het Rasmussen-complot zat? Of omdat men heeft zitten sla pen? Vogelzang meent het laatste. Feit is dat de hele materie van de verblijfplaatsen (de 'whereabouts') op dat moment niet leefde in het PTJ De Deense renner Michael Ras- mussen krijgt vandaag van de rechter te horen of hij ten on rechte uit de Tour is gezet en ontslag kreeg bij Rabobank. castle kwam Tomasson in 1998 naar Feyenoord waar hij in 114 competitiewedstrijden het aanzien lijke aantal van 53 doelpunten zou scoren. Hij won er de landstitel in 1999 en dus de Uefa-Cup in 2002. Met AC Milan won Tomasson in 2003 de Champions League en speelde hij in 2005 nog in de fina le. De twee seizoenen Vfb Stutt gart na Milan, alsook het afgelo pen seizoen bij Villarreal (drie doelpunten in 25 optredens), lever den hem geen noemenswaardig succes op. De kans is groot dat Tomasson op 15 juli op het veld van Kloetinge in actie komt, als Feyenoord een oe fenduel speelt met een selectie van Groot-Goes. peloton. Eén ding heeft Rasmus sen op 5 juni niet gezegd: dat Ra bobank de regie van zijn mistige agenda in handen had. „Voor het zelfde geld komt hij met een vol gende leugen", verwoordde Henri van der Aat de opluchting bij Ra bobank. De kans is groot dat de rechtbank Rabobank veroordeelt tot een soort financiële schikking. In mo reel opzicht heeft de ploeg echter zo kort voor de Tourstart een gro te slag binnengehaald. Nergens wordt immers duidelijk dat Rabo bank achter het bedrog zat. Gisteren schorste de wielerbond van Monaco Rasmussen voor twee jaar vanwege het ontlopen van de dopingcontroles. De Deen reed op een Monegaskische licen tie, daarom moest de wielerbond van dat land de strafmaat bepalen. Rasmussen gaat tegen het besluit in beroep bij het internationaal sporttribunaal CAS. De straf gaat met terugwerkende kracht in op 25 juli 2007, de dag dat hij uit de Ronde van Frankrijk verdween. Marathon heeft kosten voor groot deel gedekt goes - De Zeeuws-Vlaamse mara thon heeft de kosten voor de eer- ste editie al voor een groot deel ge dekt. Het bouwcenter Logus De Hoop heeft zich opgeworpen als hoofds ponsor voor de loop die zaterdag 16 mei 2009 voor het eerst gehou den wordt. Het parkoers gaat van Terneuzen via Zaamslag en Hulst terug naar Terneuzen. Daniël de Ridder gaat naar Wigan Athletic londen - Daniël de Ridder heeft een driejarig contract getekend bij Wigan Athletic. De oud-Ajacied wordt bij de club uit de Premier League herenigd met manager Ste ve Bruce, die hem vorig jaar naar Birmingham City haalde. Bruce stapte in november over naar Wigan. De Ridder, die maar acht basisplaatsen kreeg in Bir mingham, liet zijn contract ontbin den. Julian Jenner door AZ verhuurd aan Vitesse arnhem - Vitesse heeft Julian Jen ner voor één seizoen gehuurd van AZ. De Arnhemmers hebben bo vendien een optie tot koop bedon gen. De 24-jarige vleugelspits speelde de afgelopen twee seizoenen in Alkmaar. Daarvoor kwam Jenner drie jaar uit voor NAC Breda. „Ik wil bij Vitesse weer lekker voetbal len en samen met de club de weg omhoog vinden", aldus Jenner. Tienkamer Brian Clay topfavoriet voor goud eugene - Wereldkampioen Brian Clay mag zich na de Amerikaanse trials topkandidaat voor goud noe men voor de olympische tien kamp. Hij kwam bij de kwalificatiewed strijden voor Peking in Eugene uit op een persoonlijk record van 8832 punten. Clay leverde de beste tienkamp van de afgelopen vier jaar af. Geen verrassingen in hockeyselecties Peking amsterdam - De hockeybonds- coaches Roelant Oltmans (man nen) en Mare Lammers (vrouwen) vertrouwen in Peking op ervaring. Ze hebben geen verrassingen in hun olympische selecties. De naam die de meeste wenkbrau wen deed fronsen, was die van Flo- ris Evers. De 25-jarige middenvel der van Amsterdam overleefde de uiteindelijke schifting niet. Ook Ebi Kessing, een 23-jarige speler van Bloemendaal, blijft thuis. Schalke met Rutten, maar zonder Farfan gelsenkirchen - Fred Rutten is zijn werkzaamheden als trainer van Schalke 04 gisteren begonnen zonder aanvaller Jefferson Farfan. De Peruaan werd voor 10 miljoen euro overgenomen van PSV, een recordbedrag voor de club uit Gel- senkirchen. Farfan is vanaf vandaag in Gelsen- kirchen. Rutten miste uiteraard ook zijn Duitse internationals Hei- ko Westermann en Kevin Kuranyi. Michael Rasmussen na zijn gedwongen vertrek uit de Tour de France van 2007. foto Rick Nederstigt/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 39