PZCI21 Gemeenteraad kiest Molenwater O Opruimingsdienst verwacht nog eens terug te komen Wethouder verguisd maar gesteund WALCHEREN 33 27 Overloopterrein wordt speelbos wsmmmmmË Plak Elena Dementieva kan een coach voor langere tijd goed gebruiken Directie Hyves verwijdert Pabo van vriendennetwerk Woensdag 2 juli 2008 Tip? redwalch@pzc.nl SGP Middelburg vindt manier om te stemmen voor theaterlocatie. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Het theater in Mid delburg komt op het Molenwater, maar niet per se op de plaats van Miniatuur Walcheren. Het raadsdebat heeft gisteravond geen verrassingen opgeleverd. Of het moet zijn dat de SGP, die prin cipieel tegen een theater is, instem de met de theaterlocatie, samen met de PvdA, het CDA, de WD en de twee PPM's. De SGP wilde echter niet instemmen met de bouw van het theater zelf. „De SGP kan zich alleen vinden in het planologische plan", zei fractie voorzitter Chris Dekker. Vorige week nog bood de SP 2600 handtekeningen aan van mensen die liever een park op Molenwater willen. „Dat is niet niks, maar het is natuurlijk geen meerderheid", zei Jo Kodde (CDA). Om tegemoet te komen aan de ac tievoerders, stelden PvdA, CDA, WD en de twee PPM's voor om de exacte locatie nog niet vast te leggen. Het theater kan overal ko men, als het maar op het Molenwa ter is Tot gisterochtend heeft wethouder Albert de Vries (PvdA) geprobeerd om de voorstanders van een park op het Molenwater achter het thea terplan te krijgen. Dat is groten deels mislukt. „Langer doorpolde ren had volgens ons niet gehol pen", zei hij. De bewoners van de binnenstad gingen niet akkoord met het voorstel om ergens op het Molenwater een plaats te zoeken waar het theater moet komen. Ze willen er gewoon geen theater. Dat polderen - overleg met bewo ners van de stad - duurde veel te kort, vond Krijn Hamelink (Chris tenunie). „U hebt veertien dagen gepolderd. Mensen kwamen drie weken geleden naar een bijeen komst in de veronderstelling dat ze over een park zouden gaan pra ten. Dat noem ik eerder ontpolde- ren." De nieuwe schouwburg in Mid- delburg komt op het Molenwa ter. De definitieve locatie van het theater moet nog worden be paald. Dat is niet helemaal eerlijk, zei ]o Kodde (CDA). „We zijn natuurlijk binnenskamers al heel lang over het theater bezig." Groenlinks was de enige fractie die inhoudelijk bezwaar had tegen het theaterplan. „Er vindt geen kruisbestuiving plaats door de combinatie van park en cultuur. Het wordt een half park en een half theater", zei Joke van Nieu- wenhuizen. De beschikbare ruim te is te klein, vond ze. „Het is de omgekeerde volgorde. Er is een stuk grond beschikbaar en het theater moet er in passen." KLEIN VALKENISSE - De Explosieven Opruimingsdienst (EOD) van de luchtmacht bracht gisteren in de duinen bij Klein Valkenisse muni tie tot ontploffing. Vandaag wordt nog meer opge ruimd, vooral Duitse mortiergrana ten maar ook ander wapentuig zo als handgranaten en brisantgrana- ten. Die munitie is, vermoedelijk, opgegraven door mensen die in het verboden natuurgebied op zoek waren naar andere oorlogs herinneringen. De munitie, die volgens sergeant-majoor Willem Tink van de EOD zeer gevaarlijk is, had blijkbaar niet hun interesse. De EOD hoorde enige tijd geleden dat in het duingebied open en bloot munitie lag. Het eerste deel is gisteren in een oude Duitse man- schappenbunker tot ontploffing ge bracht. Op die manier voorkwam de opruimingsdienst dat rondvlie gende scherven schade zouden aanrichten. Tink vermoedt dat hij de komen de jaren nog wel eens terug moet komen omdat er ondergronds nog steeds veel munitie ligt. De gemeente Veere stelde gisteren een noodverordening voor het be wuste gebied in. Die blijft tot van avond van kracht. Tijdens die pe riode mag niemand het gebied be treden. De Explosieven Opruimingsdienst heeft het terrein om de granaten afgezet. foto Ruben Oreel middelburg - Het terrein aan de Sandberglaan in Middelburg, dat nu nog in gebruik is als overloop terrein, wordt een speelbos. De ge meenteraad van Middelburg heeft dat maandagavond besloten. Wethouder Frank Streng (WD) was nog bezig met een onderzoek naar terreinen die kunnen dienen als vervanging voor parkeerplaat sen die in de binnenstad verdwij nen. Het terrein aan de Sand berglaan was daar onderdeel van. Een meerderheid van de raad wil de dat onderzoek echter niet af wachten. los van Hees van de stichting Bo- menbuurt Griffioen is blij. „Of we dit najaar al aan de slag kunnen? Dat zou aardig zijn, want dan ziet de buurt ook dat er iets gebeurt." Maatschappelijk belang van verkoop pand aan Woongoed weegt zwaar door Maurits Sep MIDDELBURG - Wethouder Albert de Vries is niet zomaar een beetje dom geweest, hij heeft het imago van Middelburg geschaad en de ge meenteraad geschoffeerd, is het al gemene gevoel in de raad. Maar weg hoeft hij niet en zelfs zijn ge wraakte voorstel wordt gewoon uitgevoerd. En dus wordt het pand aan de La tijnse Schoolstraat toch verkocht aan Woongoed, die het vervolgens zal verhuren aan het Middelburg Centrum voor Transatlantische Studies (MCTS). En dus niet aan het restauratie-atelier van Marijn de Valk, die een hoger bod had uit gebracht op hetzelfde pand. Maar De Vries vond het algemeen be lang van het studiecentrum groter. Dat is immers een samenwerkings verband van 35 internationale uni versiteiten en haalt dus studenten en docenten vanuit het buitenland naar Middelburg. Dat is dan wel weer goed voor het imago van Middelburg, moest een meerderheid van de raad erken nen. En daarom uiteindelijk over tuigend genoeg om het voorstel van De Vries toch aan te nemen. De raad slikte dat de wethouder W* Ondanks dat De Vries volgens de partijen de gemeenteraad heeft geschoffeerd, wordt zijn voorstel omtrent het pand aan de Latijnse Schoolstraat toch aangenomen. de raad had geschoffeerd door af spraken niet na te komen over de openbare verkoop van het pand, vanwege dat grotere maatschappe lijke belang. Al waren de veroorde lingen niet mis te verstaan. 'Min achting voor de raad' (Christenu nie), 'de procedure rammelt aan al le kanten' (GroenLinks) 'en ook ethisch rammelt het' (WD). De Vries verontschuldigde zich omdat, zoals hij erkende, iedereen schade is berokkend: het college zelf, de raad en de kandidaat-ko pers die nu misgrijpen. Een amendement van CU, SP, GroenLinks en Middelburg Trans parant om het pand toch te verko pen aan De Valk, haalde het niet. De Vries beloofde wel nog met De Valk op zoek te gaan naar een an der pand in de binnenstad. Tip? redactie@pzc.nl Eindelijk vrijdacht de jonge vrouw uit Goes na de scheiding van haar man. Wat heerlijk om aan niemand verantwoording te hoeven afleggen en te kunnen doen wat je zelf wilt! Omdat het thuis wat stil was ge worden, nam ze voor de gezellig heid een kat. Het beestje bleek nogal veeleisend te zijn. Als-ie honger had, kwam hij zijn bazin netje zelfs 's nachts wakker ma ken. Toen ze op een dag tegen haar collega's zei dat ze toch écht voor zessen naar huis moest omdat de brokjes op waren, kwa men de reacties. ]e wordt dan niet meer geclaimd door je man, zeiden ze, maar bij die kat zit je anders behoorlijk onder de plak!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 23