Verhalen uit het loodswezen Festival kent uitgebreid programma administrateur (m/v) Zeeuws Jeugdorkest reist naar internationaal festival in Praag 16 Woensdag 2 juli 2008 PZC Wim Staessens: „Het gaat mij om het unieke: dat je even bij de loodsen mag binnenpiepen." foto Lex de Meester Wim Staessens maakt locatievoorstelling voor festival Onderstroom. door Rolf Bosboom vlissingen - Het Vlissingse festival Onderstroom, de voortzetting van het Straatfestival, opent morgen avond met de locatievoorstelling Met het oog op de Schelde. Het is bij uitstek een voorbeeld van de koers die Onderstroom wil varen: een theaterproductie op een bijzonde re plek en over een specifiek Vlis- sings onderwerp, in dit geval het loodswezen. De voorstelling is geschreven en ge regisseerd door de Vlaamse thea termaker Wim Staessens. Voor hem was het onderwerp compleet nieuw. „Ik wist niet eens dat het bestond, dat op zo'n boot altijd ie mand mee moet om die letterlijk door de Schelde te loodsen." Staessens sprak met allerlei men sen uit het loodswezen en is ook meegevaren. „Je krijgt heel veel in put van de mensen die je onder vraagt. Ze vinden het leuk om over hun vak te vertellen. Wat ik vooral verrassend vond is dat het beloodsen dag en nacht doorgaat en het logistieke verhaal erachter. Ik snap dat het een uitdaging is om het te doen, om zo'n groot en log schip beheersen." Alle verhalen en informatie die hij verzamelde, dienden als uitgangs- 1IT1 S 3/4/5/6 JULI ON m .vX# ||brp J 1 VLISSINGEN punt voor Met het oog op de Schel de. Het stuk - gespeeld door Kris tin Arras, Fred van der Hilst, Hans Thissen en lohan De Paepe en met een bijdrage van het Schelde- loodsenkoor - omvat een aantal monologen. Het publiek wandelt langs diverse locaties, te beginnen in de fietsenstalling aan de achter zijde van het Loodswezen en eindi gend bij de Loodsensteiger. Onder weg stuiten de bezoekers op diver se verhalen, die haast terloops wor den gebracht, waardoor de indruk 'Het moet overkomen alsof alles ter plekke ontstaat en je een soort cadeautje krijgt' van toevallige maar uiteindelijk bij zondere ontmoetingen wordt ge wekt. „Het moet overkomen alsof alles ter plekke ontstaat en dat je als publiek een soort cadeautje krijgt", zegt Staessens. De voorstelling leidt de toeschou wers ook naar plekken die door gaans niet bereikbaar zijn, zoals het pand van het Nederlandse Loodswezen. De regisseur is opge togen over de medewerking van de vele betrokken partijen. „Meest al als je op locatie werkt, hoor je meer 'nee' dan 'ja'. Hier heb ik al leen maar 'ja' gekregen." Staessens maakt vaak voorstellin gen die zijn gebonden aan één lo catie en die dus niet kunnen rei zen. Ook de voorstellingen in Vlis singen is haast per definitie eenma lig. „Dat is jammer, maar toch ook weer niet. Op die manier kan een soort mythe rond zo'n voorstelling ontstaan. Het gaat mij om het unieke: dat je bij de loodsen kan binnenpiepen, even dichterbij mag komen." 'Met het oog op de Schelde', ope- ningsvoorstelling Onderstroom in Vlissingen. Voorstellingen: morgen 20.00 en 21.30 uur, vrijdag 18.30, 20.00 en 21.30 uur, zaterdag 15.00, 16.30, 20.00 en 21.30 uur, zondag 13.30, 15.00 en 16.30 uur. Geronimo Leatherworks BV is als toonaangevend producent van i ceintuurs en mode accessoires actief in de modische- en promotionele markt en zéér suc cesvol in private label producties. Voor de afdeling administratie zoeken wij een: Vanuit deze zelfstandige functie ben je verantwoordelijk voor de financiële administratie en geef je leiding aan één administratief medewerker. Het correct verstrekken van managementinformatie behoort tot je kerntaken. Je hebt SPD of werkt op vergelijkbaar niveau. Kennis van de engelse taal en ervaring met Exact is een pré. We bieden je een marktconform salaris met goede secundaire arbeidsvoorwaarden. Neem voor meer informatie contact op met Jan-Pieter van Belzen via 0111-439499. Spreekt het profiel je aan, stuur dan je c.v. binnen 5 dagen naar: info@geronimo.nl of Geronimo BV, t.a.v. L.M. Pourquié, Industrieweg 10, 4311 RM Bruinisse. www.geronimo.nl Geronimo Leatherworks Bv middelburg - Het Zeeuws Jeugd- en Studentenorkest, onder leiding van dirigent Carlo Nabbe, vertrekt zaterdag 5 juli naar de Tsjechische hoofdstad Praag. Een week lang zal het orkest daar op een interna tionaal orkestenfestival verblijven. Uit de hele wereld komen er in die periode muziekliefhebbers, muzi kanten, zangers en zangeressen naar Praag om te genieten van klas sieke muziek. Naast veel muziek maken, met en voor elkaar, worden er excursies ge maakt naar interessante (muzika le) plaatsen en kijken de Zeeuwse muzikanten rond in Praag en om geving. Het volle programma, met veel op tredens, mondt aan het eind van de week uit in een grote finale, waar een internationale jury de or kesten zal beoordelen. De reis van het orkest komt kort na de succesvol verlopen concer tenreeks 'Rondje Zeeland' en de open repetitie van 20 juni, die was bedoeld voor aspirant-muzikan ten. Deze heeft een aantal nieuwe leden opgeleverd. Er is nog steeds plaats voor nieu we muzikanten die willen toetre den tot het Zeeuws Jeugdorkest. Jongeren vanaf ongeveer 12 jaar die musiceren op het niveau van het B-examen zijn welkom bij het orkest. De eerste repetitie na de zo mervakantie vindt plaats op vrij dag 29 augustus, van 17.30 tot 19.45 uur in het gebouw van het Calvijn College aan de Kruitmolenlaan in Middelburg. vlissingen - Het vertrouwde Straatfestival is niet meer. Vlissin gen kent voortaan Onderstroom, vanaf morgen tot en met zondag. Het nieuwe evenement ligt welis- waar in het verlengde van het Straatfestival, maar richt zich meer op het specifieke karakter van Vlis singen en zoekt naar bijzondere lo- caties. Er is muziek, dans, poëzie, beeldende kunst, locatie- en straat theater. Onderstroom speelt zich af aan het water. De 'groene boule vard', nabij de molen, dient als fes- tivalhart (Sunset City). Op termijn wil het festival uitgroeien tot een lint tot aan het Nollestrand. Een greep uit het (uitgebreide) pro gramma van dit jaar: Met het oog op de Schelde (zie hiernaast). Theatergroep Tuig met de nieu we voorstelling Schraapzucht, in de Timmerfabriek (do-zo; 22.00 uur). Factor B met Opium Thee, tragi komische voorstelling in de Arse naaltoren (do-za, 22.00/23.00 uur). De Werf, jaarlijks workshoppro ject van beeldend muziektheater- groep Het Bedrijf v/h, met korte presentaties onder de titel YouMa- gine (do-zo). Sunset City, festivalhart op de dijk, met dagelijks doorlopend op tredens en voorstellingen van o.a. TamTam, Vlucht, De Reizende Bioscoop, Radio Barkas, Keten 't Hartje (do-vr vanaf 20.00 uur, za-zo vanaf 14.00 uur). Enter(con)tainer: Muziekpro gramma met singer-songwriters en andere muziek, samengesteld door Tom Wolkers en Joost Man tel, met o.a. Proefmonster, JW Roy, Marsha, Jeroen Kant, A Num ber One. Vrijdag vertellen Willem Venema, Anneke van Giersbergen en André Manuel verhalen uit de rock-'n-roll (do-za vanaf 20.00 uur, zo vanaf 14.00 uur). Popaanzee-zomertoer, met Headmode, Eva Auad, Palomine en DJ's (vr, vanaf 16.00 uur). PS Phantom Schmerz, dans voorstelling uit Duitsland, in de ka zematten (vr-za, 20.30 uur). Dansgroep Vloeistof met Weg- werpwereld, in Sunset City (vr van af 20.00 uur, za vanaf 14.00 uur). Theater Kwark met familievoor stelling Huckleberry Wim, geba seerd op Het vlot van Wim Hof man (za-zo, 15.00 uur). Poëzieprogramma met Simon Vinkenoog (bijna 80), Hans Verha gen en Bart Chabot en muziek van Roosbeef (za, 21.30 uur). Saxofonist Dies ie Due voert im- pro-composities uit met het wind- orgel (za-zo, 15.30 uur). J Ephémère, Franse groep ver zorgt theatraal vuurwerk boven de Westerschelde (za, 22.45 uur). j Verder muziek van o.a Joris Lins- J sen Caramba (do, 21.00 uur), Léon Tol (Tom Waits-tribute; do, 21.30 uur), Reggae-showcase met zangers Beef en Kenny B (do, 22.45 uur), Melou (vr, 21.00 uur), Straf (vr, 22.45 uur), Arthur Ebe- ling (za, 16.30 uur), The Hype (za, 21.00 uur), The Rhythm Junks (za, 22.45 uur), mondharptrio Au bergine (zo, 15.00 uur), Proef monster (zo, 16.00 uur), Wolff (zo, 18.00 uur), Bradley's Circus (zo, 20.00 uur). IPjj Zie www.onderstroom.info voor meer informatie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 16