Philips zet fabriek Terneuzen te koop Staten en raden stonden buiten de havendiscussie 'Personeel uit Bulgarije en Roemenië welkom' 4,99 Middelburg GroenRijk Misbruik van betaalnummers aangepakt door toezichthouder Onkruidborstel 3=2 m 1 FNV is blij met besluit om startersfabriek in de etalage te zetten. door Raymond de Frel TERNEUZEN - Philips Lighting in Terneuzen staat te koop. Het be drijf ziet meer toekomst in de pro ductie van halogeenlampen en led-verlichting dan in het vervaar digen van starters. De 170 werkne mers hoeven vooralsnog niet te vrezen voor hun banen. Het bedrijf hoopt nog dit jaar een overnamekandidaat te hebben ge vonden, die de onderneming in zijn huidige vorm wil overnemen. Philips wordt dan de belangrijkste afnemer van de in Terneuzen ge produceerde starters voor lampen. Het personeel van Philips is gister middag over de verkoop ingelicht. „We hebben maandag besloten de vestiging in Terneuzen te verko pen, al hebben we daar de afgelo pen jaren naar toegewerkt door met investeringen tot een prima draaiende fabriek te komen. Dit is daarom een goed moment om Ter neuzen te verkopen. We willen als afnemer nog wel in deze locatie in vesteren, maar we richten ons niet meer op de ontwikkelkansen van Terneuzen", aldus Philips-woord- voerder Erik Drent. Philips wil nog geen mededelingen doen over mogelijke overname-kandidaten. FNV Bondgenoten is blij met het besluit. „Bij Philips Lighting is de Philips Lighting wil zijn vestiging in Terneuzen verkopen. De FNV is blij met dat besluit, mede om dat wordt ingezet op het behoud van alle 170 banen. voorbije jaren een vrijwel perma nente reorganisatie aan de gang. In Roosendaal wordt er bijvoorbeeld vijftien miljoen euro bezuinigd. Dit is misschien wel het juiste mo ment, ook voor de werknemers in Terneuzen. De bedrijfsleiding wil ook wel, want het Philips-keurslijf zit soms te strak. Nu kunnen ze zelfstandiger ondernemen", aldus FNV-woordvoerder Ron van Ba den. Bij de overname is volgens Van Ba den een belangrijke rol weggelegd voor de ondernemingsraad van Philips. „Zij kennen als geen ander het bedrijf en de markt." Philips vestigde zich in 1965 aan de Mr. F.J. Haarmanweg en groeide in de jaren zeventig uit tot een be drijf met 1200 werknemers. Meer dere reorganisaties deden dat aan tal slinken tot 170. Vooronderzoek van rekenkamers naar Zeeuwse havens door René Schrier GOES - De gemeenteraden van Bor- sele, Terneuzen en Vlissingen en Provinciale Staten van Zeeland hebben eigenlijk steeds voor spek en bonen bij de discussies over de Zeeuwse havens gezeten. Raden en Staten werden niet of te laat geïnformeerd en als ze al eens kritische vragen stelden, leidde dat tot niets. Ze werden aan het lijntje gehouden door wethouders en ge deputeerden die in het dagelijks bestuur van Zeeland Seaports de agenda bepaalden. Raden en Sta ten hebben zich vooral volgend op gesteld. Dat kan geconstateerd worden uit de resultaten van een vooronder- DEN HAAG - De telecomwaakhond Opta gaat strenger toezien op mo gelijk misbruik van dure betaal nummers door bedrijven. Aanvra gen voor nummers die beginnen met onder meer 0900, 0906 en 0909 worden extra kritisch onder zocht. Dat maakte Opta gisteren bekend. Volgens Opta maken veel bedrij ven misbruik van betaalnummers door consumenten met mooie be loftes lang aan de lijn te houden, zonder dat zij daadwerkelijk ie mand te spreken krijgen. Een onverwachte wachttijd van meer dan tien minuten is een aan leiding om misbruik te vermoe den. zoek naar de Zeeuwse havens van de gezamenlijke rekenkamers van Terneuzen, Borsele, Vlissingen en de provincie. Het vooronderzoek moet uitwijzen of het zinvol is een diepgaander onderzoek naar de havens in te stellen. Uit de inventarisatie die de reken kamers hebben gemaakt blijkt dat de raden en staten niet steeds door eigen toedoen aan de zijlijn stonden bij de discussie over de ha vens. Zo wordt niet uitgesloten dat het algemeen bestuur van Zeeland Seaports relevante informatie be wust te laat aan de gemeenteraden en de staten heeft gestuurd. De raadsleden waarmee voor het PW De gemeenteraden van Borsele, Vlissingen en Terneuzen en Pro vinciale Staten hebben zich on voldoende geweerd in de discus sies over de Zeeuwse havens. onderzoek is gesproken erkennen zelf dat ze niet bekend zijn met fi nanciële stukken van het samen werkingsverband tussen Zeeland Seaports en het Rotterdams haven bedrijf. Daar komt bij dat de wet houders en gedeputeerden in het bestuur van Zeeland Seaports de actieve informatieplicht die zij richting raden en staten hebben slechts beperkt interpreteren, staat in het vooronderzoek. Dat kan te maken hebben met de dubbele petten van wethouders en gedepu teerden en het feit dat zij zich wel erg vaak op het vertrouwelijke ka rakter van de informatie beroe pen. De rekenkamers sluiten zelfs niet uit dat de kwestie van de dub bele petten belemmerend heeft ge werkt in de Zeeuwse politiek. Ra den en staten moeten nu beslissen of er een nader onderzoek naar de havens komt. DEN HAAG - De grenzen kunnen volgens werkgevers en vakbonden met ingang van volgend jaar open voor Roemeens en Bulgaars perso neel. „De huidige krapte op de ar beidsmarkt, zowel in Nederland als ook in Polen, maakt dat er ruimte is om de grenzen open te stellen voor Bulgaren en Roeme nen", schrijven de sociale partners dinsdag in een gezamenlijke brief aan de overheid. Werkgevers- en werknemersorga nisaties, verenigd in de Stichting van de Arbeid, reageren met hun brief op een debat van vorige week in de TTveede Kamer. Daar waarschuwde een Kamermeerder heid minister Piet Hein Donner (Sociale Zaken) voor versoepeling van het toelatingsbeleid van Oost-Europese werknemers. De ondernemers en de vakbewe ging stellen dat zij er hard aan wer ken om dit najaar 'een sluitende aanpak' te hebben voor de proble men, die er nu zijn met Polen en ander Oost-Europees personeel. Want net als een Kamermeerder heid maken de sociale partners zich zorgen over slechte huisves ting en onderbetaling van de ar beidsmigranten. Daarom eisen werkgevers en bonden van het ka binet duidelijker maatregelen, bij voorbeeld als het gaat om de hygië ne en brandveiligheid van huisves ting. Ook is een grotere opspo ringscapaciteit nodig in de aanpak van oneerlijke concurrentie door il legale arbeid, uitbuiting en malafi de uitzendbureaus. Tegen inlevering van deze bon bij GroenRijk Middelburg, m de periode van 2 t/m 8 juli 2008, halen 2 betalen. Op=Op prijs pèr stuk I Tegen inlevering van deze bon bij GroenRijk Middelburg, in de I periode 2 t/m 8 juli 2008, een gratis plantschepje en een paar groenrijk handenschoenen I bij aankoop van een Roundup product Openingstijden: maandag t/m vrijdag: zaterdag: 09.00 - 17.00 uur Surf naar onze vernieuwde website W PZC Woensdag 2 juli 2008 1 5 Met de onkruidborste! op steel hoeft u nooit meer door de knieën om onkruid uit de voegen van uw terras te verwijderen. Het is milieuvriendelijk, maakt geen lawaai en het ontlast uw gewrichten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 15