Economie Verbrugge is klaar voor grotere VCT W Broomchemie onder andere naam verder 'Onder Ondernemers' 9 juli in Middelburg Over financiële kansen én bedreigingen voor ondernemers m Reserveer voor 'Onder Ondernemers': bel 023 567 99 00 of kijk op wilgenhaege.nl MandNét zomeraanbod! Oranje-reclames scoren goed PZC Woensdag 2 juli 2008 I 13 Eerste containerschip moet over drie jaar in Vlissingen-Oost komen. door Ben Jansen NIEUWDORP - De Verbrugge Contai ner Terminal wordt groter. Niet 97 hectare maar 125 en de overslagca paciteit gaat van 2,6 naar 2,9 mil joen standaard containers. Daar mee wil initiatiefnemer Martin Verbrugge tegemoet komen aan de grote vraag naar containerover- slagcapaciteit aan diep vaarwater. Verbrugge praatte gisteren samen met directeur Hans van der Hart van havenschap Zeeland Seaports bestuurders en andere betrokke nen bij over de VCT-plannen. Wat Verbrugge betreft zijn al die gasten in juli 2011 weer van de partij: dan meert volgens zijn 'behoorlijk am bitieuze, maar zeker haalbare' plan ning het eerste containerschip af Het havenschap en Verbrugge zijn het de afgelopen maanden eens ge worden over de technische en de nautische aspecten van een contai- nerterminal op de plek van de hui dige Verbrugge Zeeland Terminal (voorheen de NV Haven van Vlis- singen) aan de Sloehaven-Quarles- haven in Vlissingen-Oost. De be sprekingen daarover worden kort naar de zomervakantie afgerond. Verbrugge is inmiddels bezig met het vergaren van de vergunningen. Die moeten volgend jaar maart binnen zijn. Dan kan hetzelfde jaar de eerste fase van de ombouw van de bestaande stukgoedkade be- De nog voortdurend aantrekken- de vraag naar overslagcapaciteit voor containers in West-Europa is aanleiding dat de Verbrugge Container Terminal groter wordt. Jerry Langelaar, algemeen directeur Wilgenhaege Vermogensbeheer. ginnen. Knelpunt is alleen nog de rekensom die het havenschap moet maken. De kosten van de aanleg van een nieuwe 16,50 meter diepe kade en baggerwerk moeten in redelijke mate worden gecom penseerd door havengelden. „Ik ben daar niet somber over", zei Van der Hart, „maar het is nog niet zo ver dat we er al uit zijn." In de eerste fase wil Verbrugge 860 meter van de in totaal 1715 me ter lange kade aanleggen. Om de hoek - in de Bijleveldhaven - is een kade van 350 meter voorzien voor binnenvaartschepen en kust vaarders. Van begin af aan is Verbrugge er van uitgegaan dat zijn VCT de grootste containerschepen zou kunnen ontvangen. Sceptici meen den dat dergelijke kloeke vaartui gen een maatje te groot zouden zijn. Volgens de laatste inzichten, mede gebaseerd op de ervaringen van Eurogate, de beoogde exploi tant van de VCT, is er geen belem mering voor de containerreuzen van dit moment. Deze 400 meter lange schepen met hun capaciteit van 14.000 containers bepalen in rap tempo het gezicht van de inter continentale containervloot. In zijn uiteindelijke gedaante kan de VCT vier van dit soort grote jongens kwijt. Tien 100 meter ho ge containerkranen zorgen voor het laden en lossen van de sche pen. Weer op basis van de ervarin gen van Eurogate biedt de VCT werk aan 750 man, van wie onge veer 100 uit de huidige sterkte van Verbrugge Terminals komen. Gezien de onverminderde groei van de containermarkt verwacht Van der Hart dat de Westerschelde Container Terminal in aansluiting op de VCT kan worden aangelegd. Ondernemers trekken graag hun eigen plan. Oók als het om hun financiën gaat. Toch zijn veel ondernemers te weinig bezig met het optimaliseren van hun - huidige én toekomstige - vermogenspositie. Te ingewikkeld, te veel werk, te droge kost. Op zich jammer. Want om de juiste keuzes te kunnen maken, heb je wel een heleboel kennis nodig. Hoe ontwijk je de valkuilen bij het opbouwen van een pensioen? Is het slim om te lenen vanuit een BV? Zijn lijfrentes nog wel interessant tegenwoordig? Wat voor onderneming je ook hebt, vroeg of laat komen er heel wat financiële uitdagingen op je pad. Als ondernemer kan ik daar persoonlijk over meepraten. En als Algemeen Directeur van Wilgenhaege heb ik bovendien een zeer uitgesproken visie op de financiële kansen én bedreigingen voor ondernemers. Binnenkort ben ik in Middelburg om mijn ideeën met u te delen. Ik nodig u van harte uit met mij persoonlijk hierover te discussiëren. WILGENHAEGE VERMOGENSBEHEER Nauwelijks extra banen na uitbreiding productie Terneuzen. door Wout Bareman TERNEUZEN - Broomchemie in Ter- neuzen opereert sinds gisteren on der een andere naam. De vestiging heet voortaan ICL Industrial Pro ducts Terneuzen bv. Het blijft ove rigens een volle dochter van de Is raël Chemicals Limited Group, de grootste broomproducent ter we reld. De multinational ontwikkelt chemische producten voor indus triële toepassingen zoals toevoegin gen voor plastics en coatings, voor waterbehandeling, de landbouw en de farmaceutische- en fotoin dustrie. De productie op de locatie Terneuzen wordt de komende tijd flink uitgebreid. Directeur Edie En gels, sinds 1 januari in dienst van ICL: „Het vervaardigen van halffa brikaten op basis van broomver- bindingen blijft onze kerntaak. Met onze eigen knowhow verwer ken we de broo, gewonnen uit de zouten van de Dode Zee, tot halffa brikaten voor medicijnen, ont smettingsmiddelen, zonnebrando lie, elektronica, vlamvertragende middelen en landbouwproducten. Maar in de toekomst gaan we dus nog meer verschillende producten Volle dochter van Israël Chemi cals Limited Groep gaat verder als ICL Industrial Products Ter neuzen bv. De productie wordt verder opgevoerd. Surf naar www.zeelandnet.nl/zomeraanbod of bel 0113 377 770 voor alle info en voorwaarden. voor nog meer toepassingen ma ken." Die worden vanuit Terneu zen geëxporteerd over de hele we reld en bijvoorbeeld door grote oliemaatschappijen gebruikt bij booroperaties. Engels: „Het is wel leuk om te weten dat onze produc ten ook zijn verwerkt in de tribu nestoeltjes voor de Olympische Spelen in China." De vestiging in Terneuzen levert ook producten op bestelling, gemaakt volgens de productreceptuur van de klant. En gels: „Die levert de grondstoffen en wij zetten onze kennis, expen se en multifunctionele installaties in om ze verder te verwerken." Het bedrijf wint sinds enige tijd ook reststoffen uit het productie proces terug, die vervolgens wor den hergebruikt. De installatie is in Terneuzen ontwikkeld. Engels verwacht niet dat de verhoogde productie zal leiden tot een fikse banengroei. Het gaat hooguit om enkele chemici en technici. Bij ICL Industrial Products werken (inclu sief contractors) 120 mensen. AMSTERDAM - Reclamespotjes waarin adverteerders gratis Oran je-gadgets opvoerden, zijn het best gewaardeerd door de Nederlandse televisiekijker. Dat blijkt uit onder zoek van De Vos en Jansen Markt onderzoek in opdracht van Ster, het reclamebedrijf van de publieke omroepen. Van de ondervraagde tv-kijkers zegt 39 procent meer aandacht te hebben voor de Oran je-spotjes dan voor normale spot jes. Een goede EK-commercial be vat volgens de ondervraagden hu mor (96 procent). Een Oranje-ge- voel (94 procent) en een wij-ge voel (85 procent) komen op de tweede en derde plaats. Aan het onderzoek deden vijfhonderd res pondenten mee.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 13