Bedrijven roeien in drakenboot Hans Kraaij boeiende haringprikker IKN genomineerd voor goede doelenprijs J «goede doelen OOST- ZEiUVSCH- ADEREN 24 Deelnemers ploeteren in een drakenboot in het kanaal door Walcheren. Foto: Lions club Walcheren Op de laatste zaterdag in septem ber zal het Kanaal door Wal cheren weer het strijdtoneel zijn van een sportieve krachtmeting tussen ondernemend, bestuurlijk én onder wijzend Zeeland. Teambuilding en netwerken lopen als rode draad door het hele programma. door Ron Gregoor MIDDELBURG - King of the Channel 2008 biedt een spetterende mix van span ning en ontspanning. Ideaal voor team building en -geest. Elk team bestaat uit acht personen en roeit vier races in een in dividuele drakenboot. Voor kleinere be drijven bestaat de mogelijkheid in te schrijven met vier roeiers. Omgaan met een drakenboot is overigens heel eenvou dig: ook onervaren roeiers hebben het snel onder de knie. Speciaal voor bedrijven die dat willen komt er een extra roeirace voor sloepen over vier kilometer. De organisatie van King of the Channel is in handen van Lions clubs Middelburg en Walcheren, in samenwerking met Hoge school Zeeland en Roosevelt Academy. In totaal heeft de organisatie al EURO 20.000 kunnen overmaken aan goede doelen. In 2008 zal het batig saldo ten goe de komen aan Het Bolwerk, een school voor 12-18 jarige jongeren met een licht verstandelijke handicap. Zij kunnen dan deelnemen aan het project 'bouw je schoolboot'. Dat is een leerwerktraject waarbinnen een zeil/motorsloep wordt gebouwd. De Nederlandse Drakenboot Federatie heeft King of the Channel 2008 opgeno men in haar wedstrijdkalender. Dat bete kent dat zeven professionele teams in Mid delburg een nationale wedstrijd zullen va ren. Behalve inschrijven met een roeiteam, kunnen sponsors ook kiezen voor hun ei gen VIP-Paviljoen inclusief meubilair. aankleding, eigen gastvrouw catering (inclusief bediening). Daarnaast zijn er di verse andere mogelijkheden om het eve nement te ondersteunen. King of the Channel vindt plaats op het Kanaal door Walcheren ter hoogte van het gebouw van Rijkswaterstaat in Middel burg op zaterdag 27 september. Tussen 10.00 - 17.00 uur zullen bedrijventeams racen in drakenboten over een afstand van circa 250 meter. De hoofdrace tussen de studententeams van de Roosevelt Acade my en de Hogeschool Zeeland staat ge pland tussen 16.00 - 17.00 uur. Na de prijsuitreiking om 18.00 uur kunnen alle deelnemers de dag afsluiten met een gezel lige barbecue. Aanmelden? Bel voor meer informatie 0118 630103 of kijk op www.kingofihechannel.nl Spreker op de jaarlijkse haringparty van Lions Oost Zeeuwsch-Vlaanderen in de Grote Kerk in Terneuzen was niet Johan Derksen, maar oud-voet baller en -trainer Hans Kraaij senior. Derksen, die een halfjaar geleden al was vastgelegd, zegde op het laatste moment af wegens contractuele verplichten bij RLT. De tv-analyticus moest naar het Europese Kampioenschap voetbal in Zwitserland voor opnames. door Henk van de Voorde TERNEUZEN - Hans Kraaij, oud-voet baller van DOS en Feyenoord toonde zich in de Grote Kerk in Terneuzen een waar dige vervanger. Kraaij, die trainer is ge weest van zowel Ajax, Feyenoord als PSV, werd ingeleid en geïnterviewd door Jack Begijn, president van Lions Oost Zeeuwsch-Vlaanderen. De achtvoudig in ternational boeide daarna de 400 aanwezi gen met anekdotes en wetenswaardighe den. De Lionsclub bracht 10.000 euro op voor twee goede doelen. De helft ging naar het Zeeuws-Vlaamse ID Cycling, een fietsclub voor mensen met een verstande lijke beperking. De fietsclub wil mensen met een verstan delijke beperking uit het isolement halen, de conditie verbeteren, integratie bevor deren en laten zien dat mensen met een verstandelijke beperking ook sportpresta ties kunnen leveren. Het geld wordt gebruikt voor de aanschaf van tri-bikes (race-driewielers) en de fi nanciering van een trainingsweekend en koppeltijdrit. Willy Maas nam namens de stichting een cheque van 5.000 euro in ontvangst van Hans Kraaij en president Jack Begijn. Anniek de Waal kreeg een zelfde bedrag overhandigd voor het Ro nald McDonald Kinderfonds, dat een hel pende hand biedt aan gezinnen met een ziek of gehandicapt kind. In de Ronald McDonald Huizen logeren gezinnen in de nabijheid van een ziekenhuis of revalida tiecentrum om zo dicht bij hun kind te kunnen zijn. Ook zorgt het Kinderfonds ervoor dat zieke of gehandicapte kinderen kunnen sporten en spelen of met hun ou door Ron Gregoor GOES - IKN is een van de tien genomi neerden voor de titel Goede Doel van het jaar. IKN is erg blij met de nominatie. "De laatste jaren heeft IKN heel veel steun ge kregen vanuit Zeeland. Bedrijven, particu lieren en de pers hebben ons erg geholpen met financiële steun en hulpgoederen. Wij hopen dat iedereen in Zeeland ons massaal gaat steunen om zodoende de hoofdprijs in de wacht te slepen", zegt Christa Breu- re, die de IKN- afdeling Zeeland leidt. De hoofdprijs is vijf minuten zendtijd in het ders op vakantie kunnen gaan. Na de overhandiging van de cheques was het aan Kraaij de eer om het eerste maatje te happen. De Utrechter was tot veel be reid, maar happen in een rauwe haring ging hem iets te ver. Met bewondering en een vies gezicht trekkend keek hij toe hoe Begijn de eerste haring in de keel liet glij den. Het was het teken voor een informeel samenzijn. De Lionsclub Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen heeft zich de laatste jaren flink geprofileerd en is uitgegroeid tot een dynamische net werkorganisatie. programma 'Bij MAX en Loretta. Iedereen boven de 18 jaar kan op zijn of haar favoriete goede doel stemmen. Het doel, dat de meeste stemmen krijgt, zal in november worden uitgeroepen tot win naar van de verkiezing. De strijd gaat tussen: De Zonnebloem, Doe een Wenst Stichting, Kika, Fonds Verstandelijk gehandicapten, Stichting Oasebos, Bond Zonder Naam, Stichting Hulphond, World Granny en MS Re search. Via her IKN kantoor in Kapelle (0113-340924) kan men terecht voor een stemformulier Internationale Kinderhulp Nederland (IKN) is genomineerd voor de eerste ANBO MAX Goede Doelen Prijs. Dat is een gezamenlijk initiatief van AN- BO voor 50- plussers en Omroep MAX. Het is de verkiezing van het Goede Doel van het jaar en beoogt een jaarlijks terugkerend initiatief te worden. Lions-president Jack Begijn (rechts) kijkt geamuseerd toe hoe Hans Kraaij in een haring prikt. Foto: duofoto

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 102