Sport NIEUWS GETIPT VOOR U terug in de wereldbeker Ramos na EK-finale in emotionele achtbaan Een kleine beweging voor heerlijke frisheid Minder zout. Meer genieten! Probeer nu GRATIS! Spaanse verdediger eert overleden vriend Puerta met tekst op shirt. door Barry van der Hooft den haag - Meteen na het laatste fluitsignaal van scheidsrechter Ro- setti viel Sergio Ramos zondag avond op zijn knieën en ging zijn blik richting de hemel boven We nen. De Spaanse verdediger kwam na het winnen van het EK in een emotionele achtbaan terecht, want in gedachten was hij bij An tonio Puerta. Zijn vriend overleed in augustus van het afgelopen jaar aan de gevolgen van een hartstil stand. De pas 22-jarige verdediger van Se- villa kreeg tijdens het competitie duel met Getafe een hartstilstand en overleed drie dagen later. Ramos speelde het EK om het te winnen met Spanje maar toch ook vooral om Puerta te eren. Voor ie der EK-duel keek de rechtsback omhoog, wanneer het Spaanse volkslied La Marcha Real werd ge speeld. Na de finale tegen Duits land verruilde hij zijn shirt met rugnummer 15 snel voor een t-shirt met de beeltenis van Puerta erop. 'Siempre Con Nosotros' (Voor altijd bij ons) was de tekst onder de foto. Het was niet de eerste keer dat Ra mos zijn vriend op die manier eer de. Kort na het overlijden van Puerta liet Ramos tijdens een duel van zijn club Real Madrid al een shirt met de tekst 'Puerta, broer, rust in vrede. We zullen je niet ver geten' aan het Spaanse publiek zien. Ramos kreeg daarvoor een ge le kaart en dat leidde tot commo tie en onbegrip in Spanje. De Spaanse voetbalbond schold de kaart vervolgens kwijt. Ramos en Puerta groeiden op in dezelfde wijk in Sevilla en werden boezemvrienden. Ze braken alle bei door bij FC Sevilla en droom den ervan om samen een grote fi nale te spelen. Ramos werd in au gustus 2005 echter voor 27 miljoen euro getransfereerd naar Real Ma drid en vanaf dat moment speel den ze vooral tegen elkaar. Ze ston den nog één keer in hetzelfde shirt op het veld. Op 7 oktober 2006 liet bondscoach Luis Aragonés Puerta debuteren in het EK-kwalificatieduel in en te gen Zweden. De verdediger kwam na 52 minuten in het veld voor Jo an Capdevila, maar kon een 2-0-nederlaag niet voorkomen. Het zou bij die ene interland blij ven voor Puerta. Kort voor zijn overlijden stond hij in de finale van de Spaanse Super Cup nog wel tegenover Ramos. Sevilla won thuis met 1-0 en de return in Ma drid met 5-3. Het was één van de laatste wedstrijden van Puerta, die zondag voor het oog van de we reld werd geëerd door zijn vriend. Verdediger Sergio Ramos droeg na de door Spanje gewonnen EK-finale een shirt met daarop een eerbetoon aan de overleden voetballer Antonio Puerta. Sergio Ramos deelt na de finale in de feestvreugde, maar staat tegelijkertijd stil bij het overlijden van zijn vriend Antonio Puerta. foto Ivan Sekretarev/EPA Uefa: Xavi beste speler van het toernooi wenen - De Spaanse middenvel der Xavi Hernandez is uitgeroe pen tot beste speler van het EK voetbal. Dat maakte de Europese bond Uefa gisteren bekend. „Hij bepaalde het tempo van het Spaanse team", luidde het oordeel over de 28-jarige voetballer van Barcelona, die 63 keer uitkwam voor het Spaanse nationale elftal. Hij gaf in de finale de pass waaruit Fernando Torres het winnende doelpunt maakte tegen Duitsland. Sneijder en Van der Sar in sterrenteam van EK wenen - De Oranje-internationals Wesley Sneijder en Edwin van der Sar zijn opgenomen in het sterren team van het EK voetbal. De Ue- fa-commissie van voetbaldeskundi gen maakte gisteren de selectie van 23 spelers bekend. Spanje is met ne gen spelers vertegenwoordigd. Van der Sar behoort tot de drie bes te doelmannen van het EK. Ook de Italiaan Gianluigi BufFon en de Spanjaard Iker Casillas zijn 'geselec teerd'. Spaanse voetballers in open bus door Madrid madrid - Het Spaanse voetbal team heeft gisteravond een triomf tocht door Madrid gemaakt. De Europese kampioenen reden in een open bus door de stad, toege juicht door tienduizenden fans. De selectie was eerder op de avond geland op de luchthaven in Madrid in een vliegtuig met het opschrift 'kampioenen'. De selectie wordt vanochtend offi cieel ontvangen door premier Jose Luis Rodriguez Zapatero. Groot ontvangstcomité voor Duits elftal Berlijn - De Duitse voetbalploeg is gisteren door ruim 300.000 fans ontvangen op het plein voor de Brandenburger Tor in Berlijn. Wegens de 1-0-nederlaag in de fi nale tegen Spanje bleef een eufori sche sfeer uit. „Het is teleurstel lend om zo ver in het toernooi te geraken en dan de finale te verlie zen", sprak Michael Ballack tegen de menigte. „Dat is bitter." Een dag eerder hadden zich nog 600.000 mensen op dat plein ge meld om de eindstrijd te bekijken. wereldbond is. „We hebben tij dens het Europees kampioen schap vorige maand gesproken over de problemen, maar de de tails ken ik niet." De uitgesproken favoriet in Porto is de Belg Frédéric Caudron, die 'Er is een compromis gesloten tussen de Turkse bond en de spelers' het jaar is begonnen met een over winning in Sluiskil. Daarna werd hij Europees kampioen in Frank rijk en twee weken geleden werd hij glansrijk winnaar van het Crystal Kelly-toernooi in Ant werpen, waar hij alle wereld toppers versloeg en ongeslagen bleef Behalve lean Paul de Bruijn doen nog twee Zeeuwen mee in de Por tugese havenstad. Ook Louis Dal- linga en Sylvia Eckel zijn naar de Porto gereisd. De 35-jarige Eckel uit Hansweert speelt vandaag al in een voorrondepoule met de Turk Sönmez, Dallinga treft mor gen onder anderen de Spanjaard Unguetti. Voor Eckel is het na drie keer Sluiskil en één keer Porto de vijf de deelname aan een wereldbeker toernooi. „Ik heb er een week va kantie voor genomen, omdat het niet alleen een mooi toernooi is, maar ook nog een prachtige stad om te bezoeken", aldus de Beve- landse. 57r nincMao 1 i.,ii->nnR I "3 F Nu is er nieuwe Robijn wasverzachter met Langer Fris Formule™, een unieke technologie die je kleding langer fris houdt doordat bij elke beweging een beetje parfum vrijkomt. Dit zorgt voor een heerlijke geur, de hele dag door. gft Deze nieuwe Robijn wasverzachter JÊjjN met Langer Fris Formule™ is er in de varianten Morgenfris. Zonnig Geel. Summer Pink. Spring Green en Oranje Verleiding. Nieuwe Robijn wasverzachter met Langer Fris Formule™ heerlijke frisheid bij elke beweging. Ro' fobó o 'Pv^MfPipp*b. Veel Nederlanders gebruiken te veel zout. Vanaf nu wordt het makkelijker om op die zoutinname te letten, want nu is er Milner Minder Zout. Dit is verkrijgbaar als Licht Gerijpte 30+ kaas. Dus bevat naast 40% minder vet ook nog eens 30% minder zout. Uit smaaktesten blijkt dat het net zo lekker is! Zo zie je maar. je mist al dat zout niet. Nu verkrijgbaar in uw supermarkt! Dus proef het zelf. Kijk ook op www.minderzout.nl Koop nu de Volkoren Yoghurt van de Zuivelhoeve en ontvang het aankoopbedrag retour. Een heerlijke halfvolle (slechts 1.5% vet) yoghurt met hele graankorrels, vol fruit en zonder kunstmatige zoetstoffen. - y«du*-eji Vul het diagram zo in dat in elke rij. elke kolom en elk vierkant van 3x3 vlakjes alle cijfers van 1 tot en met 9 precies één keer voorkomen 8 3 1 4 7 1 9 8 2 7 5 4 2 9 3 7 4 2 9 3 8 1 6 9 5 8 4 1 De Turk Semih Sayginer is er nog niet bij in Porto. 01 Deze rubriek is opgenomen in alle regionale dagbladen van NRp dagbladen (oplage bijna 1.8 miljoen) Meer informatie, e-maiü info@nrp.nl o.v.v Nieuws getipt voor u' S nosotros

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 51