Zeeland PZC 21 Ondernemers eisen actie gemeente 'Even helemaal terug naar de basis' WALCHEREN 22 Brand in portiekwoning Gewond bij duik Hoofdje AZ stelt zich komend seizoen bescheiden op Dinsdag 1 juli 2008 Bouwspeelplaats in Middelburg gaat gewoon door Tip? redwalch@pzc.nl Middelburg moet snel optreden tegen twee sportzaken op Mortiere. door Emile Calon MIDDELBURG - De Vereniging On dernemers Middelburg vindt dat de gemeente snel moet optreden tegen de beide sportzaken die nu gevestigd zijn op Woonboulevard Mortiere. De ondernemers dreigen zelfs met een kort geding als de gemeente niet binnen enkele dagen ervoor zorgt dat de sportwinkels hun as sortiment aanpassen. De ergernis van de VOM richt zich op de win kels van Perry Sport en Sport 2000. Volgens het bestemmings plan moeten die op Mortiere met name zogenoemde volumineuze goederen verkopen zoals kano's en tenten. Sportkleding en schoeisel is toegestaan. Maar daar mag niet de nadruk op liggen, omdat ze an ders een te grote concurrent vor men voor de zes sportzaken in de binnenstad. Sport 2000 ging medio april open, Perry Sport afgelopen weekeinde. Voor de opening van Sport 2000 trok de VOM al bij de gemeente aan de bel over het negeren van de regels van het bestemmingsplan door die ondernemer. Nu Perry Sport ook de regels ne geert, is de maat voor de VOM vol. Want ook in die winkel ligt de na druk op sportkleding en staan al leen op de bovenverdieping wat grotere artikelen zoals tenten uitge stald. Wethouder Hannie Kool snapt dat de Middelburgse ondernemers niet gelukkig zijn met de ontwik kelingen van de sportzaken op de woonboulevard. Volgens haar heeft de gemeente Sport 2000 al gewezen op het feit dat er gehan deld wordt in strijd met de regels. De ondernemer is volgens haar ook bereid zijn assortiment aan te passen, maar heeft wel wat tijd ge vraagd. De gemeente is volgens haar ook een procedure tegen Sport 2000 ge start. Maar het kan volgens haar Wl Sportzaken op Mortiere negeren volgens VOM regels die gelden voor de Middelburgse woonbou levard. De ondernemers willen dat de gemeente in actie komt. nog vele maanden duren eer die is afgerond. Volgens de wethouder is Perry Sport voor de opening van de win kel gewaarschuwd zich aan de re gels te houden. Of die winkelketen in overtreding is, kon ze gisteren nog niet zeggen. „We hebben nog geen controle uitgevoerd." Kool merkte tot slot op dat vol gens haar een kort geding niet de juiste manier is om die sportzaken weg te krijgen. „Dat kan alleen via een gemeentelijke procedure." De bedrijfsleider van Perry Sport weigerde gisteren commentaar. Bijna 400 wandelaars lopen van Vlissingen naar Rockanje. door Wendy van den Hurk WESTKAPELLE - Van nordic walkers moeten de meesten niet veel heb ben. Een beetje jezelf vooruit sle pen met twee stokken. Ha, zo kan iedereen het natuurlijk! Nou... toevallig traint Corrie Se vers al haar spieren. De Strandvijf- daagse is voor de Utrechtse zeker geen kouder kunstje dan de vorige vier die ze liep. „Maar ja, ik weet ook niet waar het 'em in zit, het loopt gewoon zo lekker! Cock Vianen van een paar dorpen verderop wandelt op ouderwetse wijze. Niks geen stokken. En dat al alle acht de jaren dat de Strandvijf- daagse bestaat. Plus die tien van de Strandzesdaagse, tussen Hoek van Holland en Den Helder. „Lekker door dat mulle zand, ééénig!" Toch is deze tocht anders. Maar waar dat aan ligt? „Minder jonge lui", zegt wandelmaatje Annie van Vliet beslist. „En dus minder her rie. Ja, ik zou daarom afhaken. Zelf houd ik het heel bewust bij deze tocht. Vooral om lekker te wande len. Dit is niet zomaar atletiek, dit is vijf dagen uitwaaien. Het land schap in Zeeland is zo ontzettend gevarieerd. Westkapelle is woest, maar straks moeten we weer brug gen over en Neeltje Jans. Je hebt hier alles." De derde diehard van het groepje, Cees van Leeuwen, en met 77 jaar ook de oudste, heeft ze op één na („met een liesbreuk lukt het niet") allemaal gelopen. Hij doet mee om weer tot zichzelf te komen. Hij raakt er zelfs helemaal filosofisch van. „Iedereen, de hele maatschap pij, strooit maar met geld. Terwijl ik mijn vader eens heb zien huilen om vijf gulden. Dat verschil wil ik weer eens voelen. Hoe ik dat krijg? 'Dit is niet zomaar atletiek, dit is vijf dagen uitwaaien' Door goed door te lopen en 's mid dags mijn tentje op te zetten. Even helemaal terug naar de basis." Dat doen de ouderen van Zoeter- meer nu ook. Zij moeten namelijk acht thuiszorgers missen. Het was inderdaad lastig om allemaal vrije dagen op te nemen, zegt de een. En eigenlijk weten we nu nog niet of het goed geregeld is, zegt de an der. De dames schieten in de lach. „Maar het komt vast allemaal goed!" Ze hebben geoefend op de route tussen Zoetermeer en Leiden, en weer terug. Vier keer twintig kilo meter. Dus die 24 kilometer van Vlissingen naar Domburg zijn goed te doen. En die 31 van Renesse naar Stellen dam, overmorgen, ook. „Ach, wij hebben zelfs Nijmegen gedaan. En Limburg. En Apeldoorn. Oh ja, en Drente natuurlijk. We gaan net zo lang door tot we alle tochten heb ben gehad. Al is het voordeel van Zeeland dat we straks lekker aan het strand kunnen liggen, als we eenmaal binnen zijn." VLISSINGEN - Op de derde etage van een portiekflat aan de Schaep- manstraat in Vlissingen woedde maandagmiddag een uitslaande brand. In de woning was niemand aanwezig. De politie was snel ter plaatse en had alle woningen die uitkomen op hetzelfde portiek al ontruimd voordat de brandweer er was. Die kon daardoor meteen beginnen met blussen. De woning is onbe woonbaar. Er werden twee blus- voertuigen, een hoogwerker en een ladderwagen ingezet. DISHOEK - Een 27-jarige Rotterdam mer is gisteren omstreeks 15.25 uur zwaargewond geraakt toen hij tus sen Vlissingen en Dishoek in on diep water in de branding dook. De man was bij kennis, maar had ernstige verlammingsverschijnse len. Hij is met de traumahelikop ter naar het ziekenhuis in Rotter dam gebracht. Volgens hoofd-strandwacht Albert Dijkstra van de gemeente Vlissin gen gebeurt het vaker dat een on schuldig aanloopje met een duik tot een ongeluk leidt. HBaHEnnzsaai Tip? redactie@pzc.nl Purperen wallen onder de ogen van die kersverse vader uit Mid delburg. Wat wil je, op tijd een flesje, een luier, een boertje en een badje, ja, als ouder wil je het helemaal perfect doen. De baby op de buik in het wiegje leggen of op de zij, 0 nee, dat mag niet meer. Wiegendood hè. Op de rug moet dochterlief en om de paar uur het hoofdje op de andere wang leggen, anders is er kans op een afgeplatte schedel. Het gaat papa niet in de koude kle ren zitten. Heerlijk was het dan ook toen zijn vrouw midden in de nacht met beide handen eens teder zijn hoofd vastpakte. Al leen deed ze dat in haar slaap... om zijn hoofdje goed te leggen. De meeste deelnemers aan de Strandvijfdaagse zijn op leeftijd. En de meesten hebben hem al wel vaker gelopen. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 23