Eind mosselsector dreigt Bezwaar tegen niet vervolgen van Wilders AMSTERDAM - Tegen het besluit van het Openbaar Ministerie om Geert Wilders niet te vervolgen, wordt bezwaar gemaakt. Organisa ties en mensen die aangifte heb ben gedaan tegen de uitlatingen van de PW-leider kondigden giste ren aan het Amsterdamse gerechts hof te vragen de beslissing te toet sen. Het OM in Amsterdam maakte gis teren bekend Wilders niet te ver volgen voor zijn uitspraken over moslims of zijn film Fitna. Vol gens het OM zijn de uitlatingen van Wilders weliswaar beledigend voor moslims, maar niet strafbaar. Hij levert zo een bijdrage aan het politiek-maatschappelijk debat. In die rol mag hij meer dan een ge middeld mens, stelt het OM. Dege nen die aangifte deden zijn het daarmee oneens. Advocaten Ger ard Spong en Els Lucas en de orga nisatie Nederland Bekent Kleur kondigden aan de beslissing van het OM aan het gerechtshof voor te leggen. Minister F.rnst Hirsch Ballin van Justitie werd vooraf door het OM op de hoogte gebracht van het be sluit Wilders niet te vervolgen. Hij vindt de beslissing 'niet onverant woord'. Wilders is niet verbaasd door het besluit van het OM. „Ik heb van het begin af aan geweten dat ik binnen de kaders van de Ne derlandse wet bleef." pagina 5: Wilders op rand van straf baarheid Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 - 0231 231 711688 555530 Dinsdag 1 juli 2008 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 250e jaargang nr. 153 - los nummer 1,40, zaterdag 2,00 De opruiming bij Interieur Paauwe is begonnen met kortingen tot 50%. Bekijk nu de online-opruim/ngscollectieop: www.interieur-paauwe.nl Zuióweg 20Zonnemaire 0111401318 HET WEER: Zonnig Raad van State moet beslissen over aanvoer mosselen Waddenzee. door Harmen van der Werf DEN HAAG - Voor de mosselsector dreigt de nekslag. Natuurorganisa ties eisten gisteren voor de Raad van State dat de aanvoer van con sumptiemosselen uit de Wadden zee naar Zeeland aan strengere na- tuurregels wordt gebonden. Zij wil len ook een voorlopig verbod voor de najaarsvisserij op mosselzaad, zoals eind februari is gebeurd met de voo rj aars visserij. Als de Raad van State de eis met betrekking tot de aanvoer van con sumptiemosselen overneemt, is het de vraag of de mosselsector dit kan overleven. De Waddenzee is de belangrijkste leverancier van mosselen. Het ministerie van Landbouw 'ge doogt' het transport van consump tiemosselen naar Zeeland in af wachting van een natuurbeheers- plan voor de Waddenzee. Natuur organisaties vinden dat dit niet kan, omdat mosselen op kweekper- celen belangrijk zijn als voedsel bron voor eidereenden. Of mosse len mogen worden vervoerd, moet daarom via een natuurvergunning worden afgewogen, vinden de na tuurorganisaties. Dankzij mosselkweek zijn er meer mosselen in de Waddenzee, stel den raadslieden van het ministerie van Landbouw en de mosselsector hiertegenover. Dit maakte geen in druk op de advocate van de milieu organisaties. Naar haar oordeel be staat er nog te veel wetenschappe- Natuurorganisaties voeren de druk op de mosselsector op door strenge regels te eisen voor aan voer van consumptiemosselen uit de Waddenzee naar Zeeland. lijke onzekerheid over de effecten van het weghalen van consumptie mosselen op de natuur in de Wad denzee. Hetzelfde geldt volgens haar voor de najaarsvisserij op mosselzaad, ook al ligt dat op stormgevoelige plekken. Zij eiste dat die visserij voorlopig verboden wordt, zoals de voorjaarsvisserij. 'Als wij het najaarszaad niet opvis sen, is het weg', zeiden kwekers, 'vogels hebben daar ook niks aan'. De Raad van State doet in princi pe over zes weken uitspraak. pagina 3: commentaar. pagina 27: lot in handen van Raad van State Balkenende bekijkt bonnetjes van Beatrix OEN HAAG - Premier Jan Peter Bal kenende krijgt er een 'vorstelijke' taak bij. Hij moet alle declaraties controleren van leden van het Ko ninklijk Huis en kijken of de inge diende bonnetjes kloppen. Zo hoopt de regering dat er beter in zicht komt in de kosten die voor het koningshuis worden gemaakt. Zo'n compleet overzicht is er niet, bekende Balkenende gisteravond tegenover de Kamer. Dat leidde de afgelopen maanden tot ophef Veel tieners zijn blij met rookvrije horeca DEN HAAG - Van de tieners vindt 72 procent het goed dat er niet meer gerookt mag worden in de horeca, aldus onderzoekers van TNS Nipo. DOMBURG - Fijner zand dan wat er nu vers is op gespoten, hebben ze lang niet gehad in Dom burg. Een prachtige korrel: niet te grof, niet te fijn. En geen klei-elementen en er zitten ook maar weinig schelpen in. „De kwaliteit is echt heel goed dit jaar", zegt Andries Jumelet van Rijkswaterstaat, dat verantwoordelijk is voor het ophogen van het strand tussen Domburg en Westkapelle. „Hoe dat komt? Ja, omdat we een hele goeie zandwinplaats in de Noordzee hebben gevonden. Daar is ook langer naar gezocht dan vorig jaar." De zandsuppletie zou afgelopen nacht worden gerond. Het duurde net iets langer dan gehoopt. De hopperzuigers hebben een paar keer een halve dag niet kunnen varen door de harde wind, verklaart Jumelet. „Bovendien heb ben we een keer last gehad van motorstoring." Dat Rijkswaterstaat een dag langer doorgaat, komt ook omdat de Stichting Strandexploitatie Walcheren heeft gevraagd om een extra strand- vak op te spuiten. Dat zorgt voor een mooiere overgang naar de rest van de kust die later dit jaar wordt opgespoten met zand voor de kustver- sterking bij Westkapelle. foto Lex de Meester Rookverbod gaat niet ver genoeg reageer op www.pzc.nl Concert at Sea moet heel het weekeinde duren WÊÊU 51% 49% eens oneens aantal reacties: 387 Zeeland: 2, 3, 21 t/m 27; Binnen land: 4 en 5; Buitenland: 6 en 7; Meningen: 9; Beurs: 12; Economie: 13; Buitengebied: 14 en 15; Cul tuur: 17; Weer: 18; Strips: 20; Sport: 33 t/m 37; Televisie: 38 en 39. zie pagina

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 1