Binnenland de blaren zitten r- 'Grootaandeelhouder zet commissarissen van Wegener buitenspel' BOEK ONLINE of bel 0900-9697 TON wint tweetal zetels terug Absolute asnreder! Ontdek de veelzijdigheid van de HARZ! Toezichthouder zou zijn werk niet meer naar behoren kunnen doen. waarom zou je verder zoeken PZC Maandag 30 juni 2008 j 5 Zie www.kras.nl/73610 15 cpm INCLUSIEF: verblijf in het 3-sterren Ramada HotelVierJahreszeiten,ineen2-persoonskamer met ontbijt. Aankomstdata: ma. en vr. van 4/7 t/m 25/8, alleen op ma. van 1/9 t/m 20/10 4 dagen 5 dagen 8 dagen Juli v.a. 109 v.a. 139 v.a. 225 Aug. v.a. 99 v.a. €139 v.a. €219 Sept. - v.a. 109 Okt. - v.a. 99 Reserveringskosten 17,50 per boeking (verplicht). Prijzen zijn per persoon, gebaseerd op een bezetting van 2 personen. door Peter Leunissen APELDOORN - President-commissa- ris Han Noten en commissaris Jan Vink zijn opgestapt bij Koninklij ke Wegener, omdat ze hun werk als toezichthouder niet meer naar behoren konden doen. Dat zegt Han Noten in een toelich ting op zijn vertrek en dat van zijn collega. Beiden dienden vrijdag hun ontslag in. Noten: „In een fors misleidende persverklaring geeft Wegener aan dat wij zijn op gestapt vanwege verschil van in zicht over de te benoemen voorzit ter van de raad van bestuur. Dat klopt, maar het is wel pas de twee de reden die we in onze ontslag brief noemen. Het persbericht rept niet over de eerste reden voor ons vertrek: het voortdurende ver schil van inzicht met Mecom over de governance bij Wegener (de wijze waarop een bedrijf wordt be stuurd, transparant moet zijn en controleerbaar, red.). Dat is naar mijn overtuiging niet toevallig ver geten in het persbericht. Als com missarissen moet je door het be stuur van de onderneming juist, volledig en tijdig worden geïnfor meerd. Gebeurt dat niet, dan kun je de taak van toezichthouder niet naar behoren uitvoeren. Dan moet je opstappen. Dat hebben wij ge daan." Noten wil niet in detail in gaan op zaken waar de informatie voorziening niet deugde. „Laat ik zeggen dat je in die persverklaring een aardig voorbeeld hebt van hoe er gecommuniceerd wordt. Daar bij komt dat ik de indruk heb dat Mecom over belangrijke zaken bij Wegener eerder op de hoogte was dan wij als raad van commissaris sen. Dat klopt niet. Want Mecom is geen eigenaar van Wegener, maar grootaandeelhouder. Als toe zichthouders hebben wij rekening te houden met het belang van meer partijen: de andere aandeel houders, het personeel, onze klan ten en ook met de maatschappelij ke rol die we als mediabedrijf ver vullen. Het belang van die partijen kan ernstig worden geschaad als het beleid van het bedrijf wordt be paald door Mecom en we ook nog eens onvoldoende toezicht kun nen houden." Wegener zit nu feite lijk zonder raad van commissaris sen. Het derde lid, Rob van Schaik, bedankte al eerder deze maand. 1*^ Een opgestapte commissaris van Wegener zegt dat door toedoen van grootaandeelhouder Mecom de commissarissen hun werk niet naar behoren kunnen doen. RIJSWIJK - Trots op Nederland (TON), de partij van Rita Ver donk, wint twee Kamerzetels te rug ten opzichte van vorige week. Onenigheid in de partij kostte TON vorige week vier zetels. Uit een peiling van Maurice de Hond blijkt dat TON veel poten tiële kiezers heeft onder CDA, WD en PW. Een kwart van de kiezers die in 2006 nog aanhanger j waren van CDA, PvdA, WD en SP zegt nu zeker niet meer op de gekozen partij te stemmen. wordt de vliegtax ingevoerd. Het is een van de maatregelen die het leven foto Cynthia Boll/GPD accijns op benzine en diesel. Zoge naamd om het autorijden te ont moedigen, maar ze willen hele maal niet dat we stoppen met rij den, want de schatkist wordt er al leen maar beter van." Natuurlijk moet de schatkist wor den gevuld, erkent econoom Boonstra. „Bedenk wel: we willen met z'n allen goede infrastructuur en goed onderwijs. Dat moet er gens van betaald worden." De betuttelingstaks zal veel consu menten niet weerhouden van 'schadelijk' gedrag. Boonstra: „Neem rokers: als er een versla ving in het spel is, dan werkt een prijsprikkel minder goed." De maatregelen per 1 juli 2008: Vliegtickets worden duurder: 11,25 euro voor bestemmin gen binnen Europa of maxi maal 2.500 kilometer, 45 euro voor overige bestemmingen. Accijns op een liter diesel stijgt 3 cent, op een liter Ipg 1,5 cent. t- Accijns op een pakje sigaret ten (twintig stuks) stijgt 25 cent, de accijns op een pakje shag (50 gram) stijgt 31 cent. (inclusief btw). Daar komt bij dat consumenten snel wennen aan kleine prijsverho gingen, vult Kalshoven aan. „Dat zwakt het ontmoedigende effect af" Hij noemt het voorbeeld van de vliegtaks, die zijn doel voorbij lijkt te schieten omdat vakantiegangers uitwijken naar luchthavens in Bel gië of Duitsland. Dus geen winst voor het milieu én geen winst voor de schatkist. Toch denkt Kalshoven dat de vlieg- drang van de consument de ko mende tijd wat afvlakt. De peper dure olie (ruim 140 dollar per vat) heeft de kerosineprijs opgedreven. Wie een vliegvakantie boekt, be taalt niet alleen een vliegbelasting maar ook een forse brandstoftoe slag. De reizigers op Schiphol zijn nog niet overtuigd. Hildegard de Jong (52), op weg naar de Canarische Ei landen, betwijfelt of consumenten de 'pijn' van de vliegbelasting wel voelen. Een hogere brandstofprijs jaagt mensen volgens haar immers ook niet uit de auto. „Als ik om me heen kijk", zegt De Jong wij zend op de drommen passagiers bij de incheckbalies, „dan zal die vliegtaks ook weinig helpen." .J-ilgOll.tSil *1 J.f tl -V .najïfis'iooisv re^nïnoct zich uitstekend voor het maken van stevige wandelingen en sportieve fietstochten. Bovendien heeft de Harz talloze bijzondere bezienswaardigheden die niet op uw programma mogen ontbreken! Wat dacht u van Harzgerode? Hier vindt u vakwerkhuizen, prachtige kerken en kastelen. In de omgeving ligt maar liefst 200 km aan wandelpaden. Dus neem uw wandelschoenen mee! Bekijk ook het grootste natuurwonder van de Harz, de Tropfsteinhöhlen, dit zijn schitterende druipsteengrotten. Maar ook keizerstad Goslar en Göttingen zijn absoluut de moeite waard! Kom naar Midden-Duitsland en ontdek de schitterende Harz! Want KRAS.NL heeft voor u een geweldige aanbieding naar dit mooie stukje Duitsland geselecteerd! Wat dacht u van een 4-daags verblijf in het 3-sterren Ramada Hotel Vier Jahreszeiten in de Harz, vanaf slechts 99? En dat is bovendien inclusief ontbijt! Aarzel niet langer en boek snel! RAMADA HOTEL VIER JAHRESZEITEN U verblijft in het 3-sterren Ramada Treff Vier Jahreszeiten, gelegen in het plaatsje Hahnenklee, in de Harz. Het comfortabele hotel beschikt over o.a. een lift, restaurant, bar, Stube, terras en zwembad met sauna, stoombad en fitnessruimte (faciliteiten deels tegen betaling). Uw kamer is o.a. voorzien van televisie, telefoon, balkon en badkamer met douche en toilet. ONTDEK DE HARZ De Harz: een schitterend stukje Duitsland! Dichte naaldbossen, heldere meren en prachtige vergezichten... Deze omgeving leent

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 5