200m2 nu alleen nog een gebouw Kidsweekend wordt waar dorpsfeest Goed verdiend voor Malawi Hoedekenskerke bereidt Jan en alleman warm welkom met muziek. VAN IWAARDEN SPUITCABINE BPZC Maandag 30 juni 2008 13' Het minitreintje tuft door de Pluimweide tijdens het stoomweekeinde voor kinderen in Hoedekenskerke. foto Willem Mieras door Mieke van der Jagt HOEDEKENSKERKE - Het jaarlijkse stoomweekeinde voor kinderen: 'Stoompluimen in de Pluimwei de', in Hoedekenskerke, lijkt zo langzamerhand uitgegroeid tot een waar dorpsfeest. Maar wel een dorpsfeest wat toeristen mee kun nen vieren, want de grote-men- sen-stoomtrein van de SGB, voert op beide dagen drie keer een verse lading passagiers aan. Dan is het plotseling heel druk in Pluimwei de, waar een minitreintje door het struweel tuft, op het stationnetje waar een rommelmarkt en demon straties van klederdrachtgroep Mooi Zeeland plaatsvinden, in en om de koffiecorner, bij de braderie in het dorp en vooral ook in de grote tent, waar Bevelandse mu ziekverenigingen het oor strelen. De toerist die ook weer met de stoomtrein terug wil, heeft amper tijd genoeg om van alles te genie ten. Ook de nog niet zo lang gele den gerestaureerde Koutermolen draaide zaterdag, het snoepwinkel tje van Wullempje deed goede za ken en ook aan de Westerschelde- waterkant was het goed toeven. Wie met de trein kwam moest dus kiezen, maar er waren genoeg mensen die op een andere manier gekomen waren en van alles kon- De Stoomtrein Coes-Borsele brengt driemaal daags een verse lading toeristen den proeven wat geboden werd, desnoods allebei de dagen. Voor muziekliefhebbers was het smullen, want het no-jarig jubi leum van Con Amore werd ge vierd met optredens van bevrien de korpsen uit de buurt. Zaterdag speelde eerst Sint Caecilia uit 's-Heerenhoek, daarna Con Affez- zione uit Kwadendamme, OKK uit Wemeldinge, Con Amore zelf en voor de danslustigen Bigband The Evergreens in de avonduren. Zon dag waren er optredens van De Scheldegalm uit Hansweert, Euter pe uit Heinkenszand en Prinses Juliana uit Baarland. Gelijk met de concerten toonden modelbouwers in de tent de vruch ten van hun arbeid en de beginse len van hun techniek. Papegaaistraat S Goes www.vandereepe.nl Van hamer tot aggregaat! Verkoop, verhuur en reparatie van kwaliteitsgereedschappen. Livingstoneweg 14 Goes 0113-561298 info@depagoes.nl SCHILDERSBEDRIJF voor alle spuitwerken (o.a. timmerwerk en industrie) Ampereweg 6 4338 PT Middelburg Telefoon 0II8 64 0400 Leden van de gereformeerde kerk vrijgemaakt in Goes haasten zich de Westerkerk in voor de allerlaatste dienst in het gebouw, gistermiddag. Tot een nieuwe kerk vlakbij het ziekenhuis klaar is, kerken de vrijgemaakten in de aula van het Calvijncollege. foto Willem Mieras 's-HEER ARENDSKERKE - Partners in Hoop, de club die zich inzet voor de allerarmste mensen in het aller armste land van Afrika, Malawi, heeft zaterdag in samenwerking met speelboerderij 't Klok'uus in 's-Heer Arendskerke meer dan zes honderd euro verdiend met een kleine kermis in en om de speel boerderij. Tegen betaling kon je je vaardigheid testen om een koe te melken, jongeren wasten auto's en kinderen lieten zich sponsoren voor een skelterrace. Met een ba- lonnenwedstrijd werd de middag besloten. De opbrengst wordt in een pot ge stopt waarmee een terreinwagen kan worden aangeschaft. Het pro ject in Malawi, dat Partners in Hoop ondersteunt, heeft die hard nodig. Inmiddels is al 8000 van de benodigde 12.000 euro binnen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 59