Middelburgse Danceparade zoekt sponsors Ontwikkeling kantoren en appartementen Kavel Pik heeft geen haast. Erfelijk Ab Westdorp pakt titel eerste Thoolse kampioenschappen snelstrijken Danseressen luiden project Dijken van Wijven in Zeeuwse zonneboten eindigen in middenmoot Maandag 30 juni 2008 Tip? redgoes@pzc.nl door Mieke van der Jagt GOES - De gemeente Goes heeft op nieuw één van de woningen in de Trompstraat aangekocht. Daarmee bezit de gemeente op drie na alle huizen in het straatje, dat al enkele jaren op de nominatie staat te wor den afgebroken. De Trompstraat moet plaats maken voor de ont wikkeling van het zogeheten Kavel Pik, nu nog een parkeerterrein, maar bedoeld om appartementen en kantoren te bouwen. Dat plan staat in de slaapstand, net als ande re plannen voor kantoren en ap partementen in Goes. Het barst in Goes van de plannen voor appartementen, een paar honderd in de Goese Schans, een woontoren in het Stationspark en her en der in de stad op plaatsen waar bedrijven uit milieu- of be drijfsmatige overwegingen naar el ders vertrokken. Projectontwikkelaars hebben zich in hun plannenmakerij vooral ge richt op gegoede senioren. Met de ouder wordende babyboomers worden er daarvan immers een he leboel verwacht. De senioren zul len er wel komen, maar of hun welstand aan de verwachtingen voldoet, wordt steeds meer de vraag. Op de huizenmarkt doet de tegenvallende economische groei en de kredietcrisis zich al goed voe len en hetzelfde geldt voor de kan- torenmarkt. Ook daar zijn ontwik kelaars voorzichtiger geworden. In het Stationspark, het beoogde De gemeente Goes tracht de leefbaarheid van de Trompstraat zo goed mogelijk te behouden. Leegstand wordt voorkomen door tijdelijke verhuur. moderne kantorenpark in Goes, zijn al verschillende borden ver dwenen die de bouw van grote kantoorgebouwen aankondigden. Adspirant-huurders en -kopers lie ten, ondanks de prachtigste artist's impressions, wel erg lang op zich wachten. Pas op de plaats dus, voor verstandige vastgoedontwik kelaars. Voor de gemeente is zo'n pas op de plaats niet zo'n probleem. Die gaat gewoon door met huizen ko pen, zodra die op de markt ko men. Een woordvoerster van de de gemeente meldt dat het al twee jaar geleden was dat een huis in de Trompstraat te koop werd aange boden. Zolang de plannen voor het Kavel Pik niet veranderd zijn, blijft de gemeente de voorwaar den scheppen. Om te voorkomen dat de straat door leegstand onleefbaar wordt, verhuurt Goes de woningen voor bepaalde tijd. „Mensen die snel een tijdelijke woning nodig heb ben, kunnen zo'n huis huren, maar wel met de restrictie in het contract dat de huur te allen tijde kan worden opgezegd." Alles kan veranderen, zodat weer een drin gende behoefte aan kantoorruimte en appartementen ontstaat. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Nee hoor, ze willen er nog helemaal niet mee ophou den. Maar de organisatoren van de jaarlijkse Danceparade in Middel burg willen wel graag wat meer fi nanciële zekerheid. Van sponsors of van de gemeente Middelburg bijvoorbeeld. „Omdat de Danceparade steeds groter wordt, hebben we ook hoge re kosten", zegt Martin Priem. „Bij voorbeeld voor bewaking, om de veiligheid te kunnen garanderen, of voor mensen die de verkeers stroom in goede banen moeten lei den. Het is natuurlijk voor een groot deel een gratis evenement, dus het is moeilijk om al die kos ten zelf te dragen." De parade heeft sponsors best wat te bieden. De NS zet zaterdag 26 juli, als de parade weer door Mid delburg trekt, extra treinen in om dat mensen uit heel Nederland het feest willen meemaken. Naast de 'bewegende muziek is er mu ziek van twee podia: op Plein 1940 en het Hof van Tanghe. Alleen voor dat dat laatste moet entree worden betaald. Meer informatie: www.danceparademiddelburg.nl. Tip? redactie@pzc.nl De dames van de mondaine kle dingzaak hebben zo hun eigen taalgebruik. De meeste woorden en uitdrukkingen zullen andere rasechte Zierikzeeënaren bekend in de oren klinken. Maar soms doet een onderling gebbetje ande ren diep fronsen. Zoals de man die op het punt stond de apo theek binnen te stappen. Zijn ge snotter bleef hem maar plagen. Niet dat hij zich daar ongerust over maakte in deze tijd van het jaar. Vader had het, diens vader ook en anderen in de familie kampen met dezelfde kwaal. „O, dan heb je geslachtsziekte", flap te één van de dames er uit. Pas na de uitleg over erfelijkheid eb- de zijn schrik stilletjes weg. SINT ANNALAND - Eindelijk eens een kampioenschap waarin de dames een voorsprong hebben, zou je zeg gen. Maar niks hoor. Tijdens het eer ste Thoolse kampioenschap snelstrij ken in Sint Annaland was het een man die de lauweren oogstte: Ab Westdorp won het strijkijzer. Onder de deelnemers waren de mannen be paald niet ondervertegenwoordigd. In de jury wel, want strijken, vlug of langzaam, blijft toch een ervarings deskundigheid, die vooral oudere da mes beheersen. Volgens de organisa toren zal het niet bij dit ene kam pioenschap blijven. Westdorp kan volgend jaar zijn titel verdedigen. Het Schorrekoor tuigde het Schorre- feest op het Havenplein in Sint An naland op met het extra competitie ve element. Voor rest was er vooral muziek en mooi weer. foto's Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 57