Het mysterie Gemeenten en provincies steeds meer geld kwijt aan Grevelingen Vijfde plaats voor brandweer Bruinisse Zeeuwland koppelt bestuur aan directie Roparun geeft stoelen voor kankerpatiënten Popkoor Fever treedt op in kerk Renesse Eind van financiering door rijksoverheid komt in zicht. IVN leidt fietsers langs oevers Oosterschelde Keuken gestolen uit woning in aanbouw Karla Peijs opent site Schouwen-Duiveland Politie houdt inbreker uit Oost-Souburg aan Zierikzee ziet zeilers Deltaweek graag komen ondanks beetje last. 12 Maandag 30 juni 2008 PZC ZIERIKZEE - De stichting Roparun heeft twee elektrisch verstelbare re- laxstoelen aangeschaft voor kanker patiënten die in Zierikzee in dagbe handeling zijn. De stoelen zijn al in gebruik, maar worden donderdag overhandigd aan personeel van het Rode Kruis- ziekenhuis in Zierikzee. De Ro parun is de jaarlijkse benefiet hard loopwedstrijd van Parijs naar Rot terdam. Afgelopen Pinksteren le verde de tocht 4,3 miljoen op. RENESSE - Als eerste in een reeks donderdagavondconcerten in de Ja- cobuskerk in Renesse treedt pop koor Fever op. De 28 meiden van het koor zingen vierstemmig en swingen mee met hun liedjes. Hun repertoire bestaat naast pop uit musicalnummers, ballads, Ne derlandstalig en cabaret. Het con cert begint om 20.00 uur. SCHARENDIJKE - Schouwen-Duive- land, de vier gemeenten op Coo ree-Overflakkee en de provincies Zeeland en Zuid-Holland moeten steeds dieper in de buidel voor be heer en ontwikkeling van het Gre- velingengebied. Dat meldt het Grevelingenschap in zijn jaarstukken. Het Rijk trok zich in 2005 terug als deelnemer, maar betaalde wel een uitkoopsom. Dat geld is belegd en levert gedurende 22 jaar bijna zes ton op. Maar in 2020 is de koek op en moeten pro vincies en gemeenten alles zelf be talen. Om die klap te verzachten, dragen provincies en gemeenten elk jaar een beetje meer bij aan het Grevelingenschap. Dit jaar be talen zij nog ruim 349.000 euro; WEMELDINCE - De blusgroep van brandweerpost Bruinisse is zater dag vijfde geworden geworden tij dens de gewestelijke brandweer wedstrijden in De Bilt. Winnaar werd de groep uit We- meldinge. Zij scoorden de meeste punten bij het blussen en hulpver lenen in een kerk waarin een brand geënsceneerd was. De brandweermannen moesten in De Bilt een compleet kerkkoor in veiligheid brengen en een bewuste loze koster opsporen, alvorens het vuur - dat was ontstaan in een op slag voor kerstversiering - te kun nen blussen. De winst betekent dat de blus groep Wemeldinge net als vorig jaar mag deelnemen aan de lande lijke finale, die op 13 september in Loon op Zand wordt gehouden. Dat geldt helaas niet voor de Brue- naren, hoewel die volgens de jury ook een mooi resultaat boekten. S WEMELDINCE - De IVN-afdeling De Bevelanden biedt van 2 tot en met 4 september een driedaags fietsar- rangement aan in het gebied rond om de Oosterschelde. De tocht, waarvoor deelnemers zelf fietsvervoer en logies moeten regelen, begint in Wemeldinge en voert over en langs het water door Tholen, Schouwen-Duiveland en Zuid-Beveland. Voor lunch en koffie wordt ge zorgd. Info: 06-29329489. 'S-HEER ARENDSKERKE - In een nog in aanbouw zijnde woning in Be- westenwege in 's-Heer Arendsker- ke is tussen zaterdagavond half elf en zondagochtend half tien inge broken. Uit het huis zijn keukenin- bouwapparatuur en gereedschap gestolen. De totale waarde van de weggeno men goederen is niet bekend. volgend jaar wordt dat 357.000 eu ro. Van dit bedrag neemt de pro vincie Zuid-Holland 62,5 procent voor haar rekening, het part van Zeeland is vastgesteld op 25 pro cent en de vijf gemeenten zijn good voor procent. Het Grevelingenschap heeft de boeken over 2007 gesloten met een positief resultaat van 494.000 euro. Voor versneld uitvoeren van groot onderhoud wordt hiervan 350.000 euro opzij gezet, de rest gaat naar de reserves. Voor groot onderhoud is komend jaar 450.000 euro nodig. In totaal be steedt het schap 1,8 miljoen aan onderhoud. Het slopen en afvoe ren van het drijvend restaurant 't PN In 2020 moeten de provincies Zeeland en Zuid-Holland en de vijf gemeenten rond het meer al le kosten van het Grevelingen schap zelf betalen. ZIERIKZEE - Commissaris van de ko ningin in Zeeland, Karla Peijs, opent donderdagmiddag de inter- netportal Welkomopschouwendui- veland.nl. Dat gebeurt om 16.00 uur in ho- tel-grandcafé 'T Getij aan het Ha venplein in Zierikzee. Eilandelijke ondernemersverenigingen en de gemeente zijn eveneens van de partij. Welkomop... geeft informa tie over wonen en werken, evene menten, het nieuws en het weer. MIDDELBURG - Een 2i-jarige Oost-Souburger is gisteren om 5.20 uur opgepakt wegens inbraak in de Kanaalweg in Middelburg. De politie arriveerde na een mel ding bij een horecagelegenheid waarvan enkele ruiten waren ver nield. De politie zag de Souburger wegrennen met bebloede handen. De man is hierop aangehouden. Dolfijntje heeft 40.000 euro ge kost, zo blijkt uit de stukken. Ken nelijk had de exploitant van 't Dol fijntje nog schuld, maar die is als niet-invorderbaar afgeboekt. Het schap staat op het punt een nieuwe pachto-v-creciikczmoL aan te gaan. Dit keer gaat het om het voormalig Chinees restaurant Zee draak op de Punt bij Ouddorp. De gelegenheid heet inmiddels brasse rie Zicht op de Grevelingen en wordt gepacht door mevrouw W. van Dorp uit Burgh-Haamstede. In het contract heeft het schap be dongen dat het te allen tijde gratis in de brasserie terecht kan voor vergaderingen en presentaties. De Schouwse horecaondernemer be taalt 18.5000 euro pacht. Dat is iets minder dan het schap wilde, maar er is veel achterstallig onderhoud. Een en ander komt aan de orde in een vergadering van het schap, vrij dag om 10.30 uur in Zonnemaire. door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - Bij Chinees-Indisch res taurant Lotus in Zierikzee gaan de wc-rollen harder dan de babi pan gang. En dan weet je het: 't is weer Deltaweek. „Ja, zeilers nemen wc-papier mee. Mijn moeder klaagt daarover", zegt Wing Fai Wuu van het ho tel-restaurant aan de Hoofdpoort straat. „Maar dat doen ze niet alle maal hoor. Bejaarde studenten noem ik ze altijd. De zeilers zijn duidelijk aanwezig en vragen aan dacht. Je moet een beetje meegaan in wat ze zeggen. Ik draai een goe de omzet en ze geven ook een goe de fooi." Een stukje verderop zit eetcafé De Banjaard. Vroeger werden daar ter voorbereiding op de invasie van het bootjesvolk alle koperen klok ken en patrijspoorten van de muur gehaald. Inmiddels is het ca fé twee keer van eigenaar verwis seld en is het interieur wat strak ker geworden. „Het is ook minder erg dan toen", zegt huidige uitba ter Camiel van Tiggelhoven. „Ne gen van de tien wedstrijdzeilers zijn gewoon gezellige mensen en ze verteren goed. Ik heb extra man kracht en zelf let ik wat beter op als het druk is. Maar ja, vorig jaar hebben ze toch de sigarettenauto maat van de muur getrokken." „VdlldVUllÜ. JLlidkcn we He.t bont, maar morgen gaan we op tijd naar huis, want ik moet maandag wer ken", vertelt deelnemer Michiel Geerling uit Amsterdam. Hij vaart met zes anderen op de Croix du Cygne en kent Zierikzee al langer. „Het kan heel gezellig zijn hier. Ze ker 's zomers als ze tien rijen dik liggen in de haven. Dan moet je niet voor je rust willen komen." Van incidenten in de Zierikzeese horeca heeft Michiel geen weet. NI Zierikzeeënaren zijn gewend aan invasie van bootjesvolk. De wed strijdzeilers van de Deltaweek zijn nadrukkelijk aanwezig, maar goed voor sfeer en economie. „Of ja, toch. We zijn hier een keer in oktober geweest. In een duister café in een zijstraatje werden we toen zo'n beetje weggekeken. Cul tuurverschil met Zeeuwen uit de omgeving, denk ik. Maar dat stoot me niet af, hoor. Ik blijf naar Zie rikzee komen. Het IJsselmeer vind ik vreselijk vaarwater. Ik ben hele maal weg van de Oosterschelde met zijn tij en stroming. Ik zal het je sterker vertellen. Ik werk mo menteel voor een bedrijf in Brui nisse, misschien ga ik nog wel eens in Zierikzee wonen." Karin van Rosevelt en Olaf Wil- lemsen uit Zierikzee zijn trouw pu bliek van de Deltaweek. „De Zierik zeeënaren doen wel mee aan het feest, maar de wedstrijden volgen ze niet", zegt Olaf. „Wij hebben vanmiddag op het havenhoofd ge zeten. Daar zie je heel wat. Start en finish, zó mooi. En het was ook een prachtige dag." Karin: „Zeilers zijn gewoon nette mensen, die geen gekke dingen doen. Ik heb het idee dat het alle maal nog netter en gladder is dan een paar jaar geleden. Toen had je in een druk café nog wel eens van die plakkers en kontenknijpers. Nu niet. Maar ja, dat ligt mis schien ook wel aan mij." „De Deltaweek past bij Zierikzee," vat Karin samen. „Het is leuk en fi nancieel nodig." Olaf: „Er gebeurt iets in de stad en dat mag best wat meer gepromoot worden." ZIERIKZEE - Woningbouwvereni ging Zeeuwland verandert haar be stuursstructuur. Directie en be stuur worden samengevoegd en komen onder toezicht van de raad van commissarissen. Daarmee maakt Zeeuwland de overgang van drie naar twee be stuurslagen. De organisatie komt hiermee in overeenstemming met de aanbevelingen van koepelorga nisatie Aedes. Daarvoor was een statutenwijziging nodig, die inmid dels is goedgekeurd door minister Ella Vogelaar van Wonen, Wijken en Integratie. De personele invul ling van de nieuwe structuur volgt later. In de nieuwe statuten staat wel dat de raad van commissaris sen ten minste uit vijf en ten hoog ste uit zeven leden moet bestaan. Bij een meerhoofdige directie wordt een voorzitter benoemd. De wijziging wordt vanavond voor gelegd aan de verenigingsraad. ZIERIKZEE - Plonie Geerts heeft een snoeptrekkraam op aan tweedehands serviesgoed, lampen, speelgoed en de snuffelmarkt van kinderboerderij De Punt in Zierik- boeken. De kinderboerderij mocht ook vijf nieuwe le- zee. De markt van tweedehands spullen zaterdag trok den inschrijven. tweehonderd bezoekers. Die kochten voor 650 euro foto Dirk-Jan Gjeltema 38e Deltaweek De Deltaweek wordt voor de 38e keer gehouden. Aan de zeilwedstrijden doen dit jaar 140 schepen mee. Met gemiddeld drie opvarenden tel len de drie Zierikzeese jachtha vens 420 bezoekers. Het startweekeinde in Zierik zee is het drukst. Door de week zijn er minder deelne mers. Het zeilcircus verplaatst zich vandaag naar Sint Annaland. Later deze week gaat het naar Wemeldinge en Yerseke. Zaterdag en zondag zijn de laat ste wedstrijden in Colijnsplaat.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 52