Balie voor zorgregisseur opPijlerdam Sloepen en motoren in Bruinisse Aanhouding vechtersbazen SCHOUWEN-DUI 15 Centrum voor Jeugd en Gezin opent in oktober bij Allévo Zierikzee. Erfelijk BRUINISSE - Interscaldis Pipes St Drums speelt op het kortge schoren gras van Golfclub Grevelingenhout in Bruinisse. Schot land is de bakermat van het golf, dus die combinatie ligt voor de hand. Maar de golfclub heeft ook iets met de stichting Bru doet een Wens. Die zamelt geld in om wensen te vervullen van chronisch zieke kinderen. Grevelingenhout bestaat twintig jaar en organiseert activiteiten, waarvan de opbrengst ten goe de komt aan deze stichting. Na de festiviteiten van zaterdag staat de teller op 12.000 euro. Ook de Bruse schooljeugd doet mee door het werven van donateurs. Komende zondag tijdens het slot van de Bruse golfdagen maakt Bru doet een Wens het eindbedrag bekend. foto Dirk-Jan Gjeltema Maandag 30 juni 2008 Danseressen luiden project Dijken van Wijven in Zeeuwse zonneboten eindigen in middenmoot Tip? redzzee@pzc.nl door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - Het Centrum voor Jeugd en Gezin wordt gevestigd in het gebouw van Allévo aan de Gre- velingenstraat in Zierikzee en gaat op 1 oktober open. Dat meldt wethouder Gilles Houte kamer in een brief aan de gemeen teraad. Het Centrum voor Jeugd en Gezin coördineert de hulp aan kinderen of gezinnen die in de problemen dreigen te raken. De centra moe ten een eind maken aan de situa tie dat vele hulpverleners zich met TERNEUZEN - De politie Zeeland heeft gisterochtend kwart voor vijf twee mannen aangehouden in de Korte Kerkstraat in Terneuzen. De twee, een 25-jarige Rotterdam mer en een 18-jarige man uit Ter- neuzen, waren in die straat aan het vechten. Over en weer vielen rake klappen. Beiden werden met een waarschuwing tot ontzegging van de binnenstad van Terneuzen en een boete heengezonden. een gezin bemoeien, terwijl zij el kaar daarbij voortdurend in de wielen rijden. Nog te vaak moet bij onderzoek naar een gezinsdrama deze conclu sie worden getrokken. Schou- wen-Duiveland is de eerste Zeeuw se gemeente die zo'n Centrum voor Jeugd en Gezin krijgt. Minis ter van Gezinszaken André Rou- voet heeft in maart hiervoor het startsein gegeven. De voorbereidingen voor het cen trum zijn in het najaar van 2007 begonnen. Inmiddels werkt bij Emergis al een halfjaar een 'zorgre gisseur' die zich bezighoudt met Schouwse gezinnen waar meerde re problemen tegelijkertijd spelen. Het gaat daarbij om 'complexe' en BRUINISSE - Een sloeproeiwedstrijd en motorstunts in een stalen bol, zijn de nieuwe attracties van de Bruse Visserijdagen die op 17, 18 en 19 juli worden gehouden. Dat heeft de Stichting Festiviteiten Bruinisse (SFB) afgelopen weekein de bekendgemaakt. Sloeproeivereniging Snoque Deux heeft vijftien andere roeiteams we ten te strikken voor deelname aan de Mosselrace, die zaterdag 19 juli voor het eerst op de Oosterschelde 'zeer urgente' problemen. De acht uur per week die hieraan wordt be steed is te weinig. Tot die conclu sie komen het gemeentebestuur en de deelnemende organisaties als GGD, Allévo en Maatschappe lijk Werk. Er komen steeds meer multi-pro- bleemgezinnen bij haar in behan deling. Vanaf morgen, 1 juli, heeft de zorg regisseur dan ook een fiilltime- baan. Bovendien wordt voor 24 uur per week een administratief Vanaf oktober is het Schou- wen-Duivelandse Centrum voor Jeugd en Gezin gevestigd in het Allévo-gebouw aan de Grevelin- genstraat in Zierikzee. wordt gevaren. Een andere novi teit voor het mosseldorp zijn de Extreme Globe Riders. Deze mo torrijders razen met zeventig kilo meter per uur door een openge werkte stalen bol van zes meter doorsnee. Daarbij ontwijken de twee motoren elkaar nauwelijks. Ook nieuw zijn de crea-allerhande- markt op donderdag en het stand werkersconcours op vrijdag en za terdag. Bruinisse viert feest, hoewel daar medewerker aangesteld. De kosten worden betaald door de gemeente die dit onder meer financiert van uit de deze maand verhoogde alge mene uitkering van het Rijk. Met de opening van de baliefunc tie in oktober aan de Grevelingen- straat loopt de gemeente achter op haar eigen planning. Bedoeling was dat het Centrum voor Jeugd en Gezin al in april 'fysiek' aanwe zig zou zijn op Schouwen-Duive- land. De vorming van het centrum is niet soepel verlopen. Hulpverle ningsorganisaties hadden aanvan kelijk moeite met delen van verant woordelijkheden of het verlies van cliënten door bemiddeling van de zorgregisseur. eigenlijk bitter weinig aanleiding toe is. 'De schaduw van de onzeke re toekomst van de schelpdiersec tor zal onvermijdelijk over deze da gen hangen', meldt de SFB. De Vis serijdagen worden gebruikt om de betekenis van de mosselsector on der de aandacht van de bezoekers te brengen. „Bru zal zijn grootste trots tijdens de Visserijdagen met verve uitdragen en dat zal talrijke supporters opleveren", aldus het SFB-bestuur. BURGH-HAAMSTEDE - Een 60-jarige man uit de gemeente Veere is ge wond geraakt toen hij op de Oos- terscheldekering met zijn fiets ten val kwam. Dat gebeurde zaterdag rond 14.30 uur. De wind greep een 12-jarig meisje op de fiets. Ze werd tegen de 60-jarige aan geblazen, die hierdoor over de railing sloeg en op de rijbaan terechtkwam. De man brak drie vingers bij zijn val. Het meisje raakte niet gewond. Tip? redactie@pzc.nl De dames van de mondaine kle dingzaak hebben zo hun eigen taalgebruik. De meeste woorden en uitdrukkingen zullen andere rasechte Zierikzeeénaren bekend in de oren klinken. Maar soms doet een onderling gebbetje ande ren diep fronsen. Zoals de man die op het punt stond de apo theek binnen te stappen. Zijn ge snotter bleef hem maar plagen. Niet dat hij zich daar ongerust over maakte in deze tijd van het jaar. Vader had het, diens vader ook en anderen in de familie kampen met dezelfde kwaal. „O, dan heb je geslachtsziekte", flap te één van de dames er uit. Pas na de uitleg over erfelijkheid eb de zijn schrik stilletjes weg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 51