Raad wil inzet meer BOA's Potje voor kerk weer gevuld 200m2 Samen wandelen en al 60 jaar gelukkig Bij de kerkbazaar was het gelijk raak Nozenstrandje in Terneuzen valt niet onder regels Natura 2000 Toezicht op plaatsen waar veel overlast is van jongeren. SPUITCABINE VAN IWAARDEN Z PZC Maandag 30 juni 2008 13 door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De Temeuzense ge meenteraad wil een onderzoek naar uitbreiding van het aantal bij zondere opsporings ambtenaren (BOA's) om toezicht te houden op plaatsen waar overlast is. De raad schaart zich daarmee ach ter een motie van de SGP-fractie. Die stelt vast dat een aantal loca ties in de verschillende woonker nen zich onderscheidt door een forse overlast door jongeren. Sluis kil, Hoek en Zaamslag zijn volgens door Jeanette Vergouwen KLOOSTERZANDE - Het diamanten echtpaar Joos de Booij (88) en Pau line van Driessche (91) is blij en te vreden. „Dat we zo lang mogen le ven en dan ook nog samen zijn, dat is een luxe", vertelt Pauline, klein van gestalte en goedlachs. Sinds twee jaar woont het paar in zorgcentrum St. Antonius in Kloosterzande en dat waren zware jaren, want ze verloren twee kinde ren en de gezondheid laat ook wel eens te wensen over. De liefde ontlook in het café van de ouders van Paulien in Lams- waarde. „Joos kwam daar vaak en ik stond achter de tap. Hij vroeg toen om eens samen te gaan wan delen en zo is het gekomen." Het paar woonde in Lamswaarde, Kuit aart en Kloosterzande. Zij kregen zes kinderen en hebben zeven de SGP er uit springende voorbeel den. „Maar dit zijn niet de enige lo caties waar zich problemen voor doen. Met alle nare gevolgen voor de burgers in een dergelijke omge ving." In hun antwoorden op de algeme nen beschouwingen hebben burge meester en wethouders zelf al aan gegeven dat de huidige groep van zes BOA's een omvangrijk taken pakket heeft. Daardoor kunnen ze onmogelijk ook nog eens regelma tig preventief toezicht houden in de wijken en kernen. „Het mag bo vendien duidelijk zijn dat de poli tie vanwege een gebrek aan mens kracht en andere prioriteiten de toezichthoudende taak op genoem- kleinkinderen en twee achterklein kinderen. Joos werkte vanaf zijn twaalfde jaar bij een boer en daar na bij graanhandelaar Balkenende, de vader van de premier. Die had bedrijven in Kapelle en Walsoor den. „Vader heeft veel gesjouwd en zwaar werk verricht en tussen door hielp hij zijn kinderen bij de bouw van hun huizen. Hij was een fanatiek voetballiefhebber, eerst keeper bij SDO Lamswaarde, later voorzitter en nu erelid." Paulien werkte graag en ze deed al les voor haar huishouden en dat van anderen. Ook breide ze kleer tjes voor de poppen van de kinde ren. „Vakantie, daar hadden we geen tijd voor, maar we gingen wel samen fietsen. We hebben heel ons leven gezorgd voor de kin deren en nu zorgen die voor ons. We zijn tevreden en dankbaar." de zaken niet meer vervult of kan vervullen", betoogt de SGP. De fractie concludeert dan ook dat meer toezicht, dus meer BOA's, in de wijken en kernen dringend noodzakelijk is. De gemeenteraad is het unaniem eens met het plei dooi van de SGP. Op dit moment telt de gemeente zes BOA's. Straks zullen er volgens burgemeester Jan Lonink uiteinde lijk acht BOA's beschikbaar zijn, waarvan er één wordt ingescha- De Temeuzense gemeenteraad wil een onderzoek naar de moge lijkheid om meer bijzonder op sporings ambtenaren (BOA's) aan te stellen. keld bij het parkeerbedrijf. Of dat echt nodig is moet nog blijken. Door de sluiting van coffeeshop checkpoint is de stroom drugstoe risten aanzienlijk verminderd. Dat heeft mogelijk ook gevolgen voor het aantal benodigde parkeerwach ters. Die zouden dan voor andere taken kunnen worden ingezet. Burgemeester Lonink wees er tij dens de raadsvergadering op dat het antwoord op veel vraagstuk ken niet alleen ligt in het inzetten van meer politie, maar vooral ook in preventie. Nog dit jaar komen burgemeester en wethouders met een notitie over het onderwerp, waarbij ook de inzet van de BOA's aan de orde komt. door Edy de Witte HENGSTDIJK - De Heilige Catharina- kerk ligt de bevolking van Hengst dijk na aan het hart. Acties om het bedehuis in stand te houden heb ben de laatste jaren al flink wat geld opgeleverd. De 15e editie van het Midzomerfeest ten bate van de kerk bracht zaterdag veel volk op de been, ook van buiten het dorp. Het affiche vermeldde onder meer zo'n 50 kraampjes met hobbyisten en ambulante handelaren, een boe kenbeurs in de kerk, kinder- en kermisvermaak, legervoertuigen en sportieve activiteiten. 's Avonds was er een Goud van Oud festijn met muziek van onder anderen Harry Bakker. Gisteren was er nog een schieting en gaai- bolwedstrijd en een knutselmid- dag voor de jeugd. Voorzitter Jo de Cock van het Midzomerfeest comi té was tevreden. „Het onder- houdspotje voor onze kerk kan nu weer een stootje hebben." voor allo spuitwerken (o.a. timmerwerk ert industrie) Ampereweg 6 4338 PT Middelburg Telefoon 0118 64 0400 Pauline en Joos de Booij, foto Wim Kooyman SCHILDERSBEDRIJF Het echtpaar Maurice en Lisa van Steenberghe. foto Wim Kooyman TERNEUZEN - Het Nozenstrandje in Terneuzen maakt geen deel uit van het Natura 2000-gebied de Westerschelde en Saeftinghe. GroenLinks betoogde eerder dat het ambitieuze plan om in en om de oude veerhaven allerlei nau tische en recreatieve voorzienin gen te realiseren, in strijd zou zijn met Natura, 2000. Volgens wefh'8tldér Có Vait'Scfiaik vallen de stranden echter niet on der Natura 2000. „Die zijn er bui ten gelaten. Dat is logisch, want dan zou er op stranden waar veel toeristen komen helemaal niets meer mogen gebeuren." Plannen voor het Nozenstrandje moeten wel getoetst worden aan de Na tuurbeschermingswet 1998, waar in de Europese Vogel- en Habitat richtlijn zijn opgenomen': ontsmetting knaagdieren insecten houtworm wespen vlooien kakkerlakken determinatie vliegen UV lampen vogelwering °S1E v Vlietstraat 15Terneuzen Tel. 0115-614082 Bij ziekenbUiV "De Honfe" - Preventie en bes - Advies- inspe - Bedrijfsmatig én pa - Gecertificeer - HACCP hygiënec 0115-53 05 f www.lader.nl door Wilma Valk OOSTBURG - Net na de bevrijding in 1945 was er niet veel vertier voor jongelui en werd elke moge lijkheid om uit te gaan aangegre pen. Zo waren er bij de kerkbazaar in Oostburg ook jongeren uit Sint Kruis, zoals Maurice van Steen berghe met zijn maat, en uit Schoondijke Lisa van den Bossche met een vriendin. Ze zagen elkaar en het was 'gelijk raak!', zegt Mau rice ruim zestig jaar later. Na drie jaar verkering trouwde Maurice op 29 juni 1948, zijn 25e verjaardag, zijn Lisa (81) in Schoon dijke. De laatste oorlogsjaren was Maurice net als veel anderen te werkgesteld in Duitsland. Na zijn terugkomst ging hij samen met zijn vader werken: „Bij de polder, het Vrije van Sluis en tegenwoor dig het waterschap." Later werkte hij in België in de bouw: „Heel slecht voor mijn rug, vaak in de kou, ik moest stoppen en werkte de laatste elf jaar tot aan mijn 65e in de keuken en het magazijn van het ziekenhuis." Lisa bleef na haar trouwen thuis. Het echtpaar kreeg zes kinderen, vier dochters en twee zonen: „Geen tijd om nog buiten de deur te werken of voor hobby's. Wel was ik ruim dertig jaar vrijwilliger bij de Zonnebloem. Nu ga ik als gast mee op reis zoals vorige week met het schip. Nu laat ik me ver wennen." Zijn 85e verjaardag en tevens zijn zestigste trouwdag vierde Marcel met zijn Lisa zondag met kinde ren, de twee kleinkinderen en ver dere familie tijdens een etentje. .®sra sinrfcï «as Papegaaistraat S Goes www.vandereepe.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 47