Zeeland PZC Sloop goedkope woningen nodig Havendagen Terneuzen trekken groot aantal bezoekers Zicht op derde fase Aanzienlijk minder klachten van van Scheldeboulevard inwoners over gemeente Terneuzen 11 ZEEUWS-VLAANDEREN 17 15 Gemeente Terneuzen niet blij met verkoop huizen door Clavis. Organisatie kijkt terug op geslaagd driedaags feest. Danseressen luiden project Dijken van Wijven in Maandag 30 juni 2008 Zeeuwse zonneboten eindigen in middenmoot Tip? redtern@pzc.nl door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Om de woonkwali teit te verbeteren moeten in de ge meente Terneuzen veel goedkope huur- en koopwoningen worden gesloopt en vervangen door kwali tatief hoogwaardige nieuwbouw. Tegen de achtergrond van de ver dergaande vergrijzing en daling van het aantal inwoners is dat de komende jaren een van de belang rijkste volkshuisvestelijke taakstel lingen. Dat schrijven burgemeester en wethouders in een tussentijdse opname van de stand van zaken met betrekking tot de in de Woon- visie 2005-2009 aangegeven doel stellingen. Hoewel de prijzen van koopwonin gen in de gemeente Terneuzen de afgelopen jaren gemiddeld met ruin negen procent stegen, blijven die prijzen ver onder het landelijk niveau. De gemiddelde koopprijs van een huis bedroeg de afgelopen jaren 148.000 euro, landelijk was dat vorig jaar 247.000 euro. Gelet op het grote aanbod komt de koop- starter op de woningmarkt al snel aan zijn trekken. Het riante aan bod van dergelijke huizen is tegelij kertijd ook reden tot zorg. De kwa liteit van de allergoedkoopste wo ningen voldoet vaak niet aan de woonwensen van de starter. Gelet op de lage woningprijzen kunnen de koopstarters zich veelal veroor- Om de woonkwaliteit te verbete- ren moeten in de gemeente Ter neuzen veel goedkope huur- en koopwoningen gesloopt worden en vervangen door nieuwbouw. loven om dit segment in hun wooncarrière over te slaan. Dat be tekent dat de allergoedkoopste wo ningen over het algemeen lang te koop staan. „Verdere verpaupering van de woningvoorraad ligt derhal ve op de loer", stelt de notitie. De gemeente maakt zich in dat ka der ook zorgen over het voorne men van woonstichting Clavis om een deel van de huurwoningvoor- raad te verkopen in plaats van te slopen. Clavis heeft de opbrengst van de verkoop nodig om de wo ningherstructurering in andere de len van Terneuzen te kunnen be kostigen. Gezien het huidige over aanbod van goedkope koopwonin gen concludeert de notitie echter dat grootschalige verkoop van der gelijke huizen een ongewenste ont wikkeling is. Vooral ook omdat de voor verkoop aangewezen wonin gen met name in de vroeg naoor logse woonwijken liggen. Dit zijn volgens de notitie juist bij uitstek locaties waar sloop wenselijk kan zijn om een blijvende kwaliteits verbetering mogelijk te maken. „De verkoop van deze woningen frustreert deze mogelijkheid in ernstige mate." door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De combinatie van maritieme activiteiten, een brade rie, kermisattracties en optredens van bekende en minder bekende artiesten blijft een succesformule. Toch zeker als de weergoden dan ook nog eens voor een aangename temperatuur zorgen. Afgelopen weekeinde bezochten weer vele duizenden belangstellenden de Ha vendagen. Voetje voor voetje schuifelen langs de kraampjes, kijken en luisteren naar de optredens op verschillen de locaties en natuurlijk een rond vaart maken met een sleepboot. Bij de ponton waar de rondvaar ten vertrokken stond voortdurend een rij mensen op hun beurt te wachten. De stevige bries zorgde voor wat golven en dus extra spek takel. Gelukkig waren er weinig zeezieken. Ook de zeesleper Furie trok veel bezoekers, die van de be manning tekst en uitleg kregen. „Het was een drukte van jewelste en iedereen had het naar de zin", vatte voorzitter Kees Muller van de Stichting de Havendagen sa men. De mensen die zaterdaga vond naar de Havendagen gingen waren onder de indruk van het vuurwerk dat bij de Oostpier de lucht in ging, gevolgd door een luid getoeter van de in de haven liggende sleepboten. „We hebben veel complimenten gekregen over de invulling van het programma", zegt Luci de Ridder van de organi satie. Zonder sponsors zouden er geen Havendagen zijn. We doen dit zonder enige vorm van subsi die van wie ook. En als je dan ziet hoeveel mensen van al die activi teiten genieten, zijn we daar best trots op." De Havendagen werden gisteren afgesloten met een vloot- schouw op de Westerschelde. Lange rijen wachtenden tijdens de Havendagen in Terneuzen. foto Camile Schelstraete door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De uitvoering van de derde fase van het opknappen van de Scheldeboulevard in Terneuzen is een stap dichterbij gekomen. Burgemeester en wethouders zijn bereid een eventueel positief reke ningssaldo van dit jaar aan te wen sen voor uitvoering van de werk zaamheden. Tenminste, als de ge meenteraad zich dan achter het voorstel van raadslid Pim Broek- huysen (eigen lijst) stelt. De werk zaamheden voorzien onder meer in de aanleg van verlichting. Het geld voor de derde fase is destijds gestopt in de Noordstraat. Volgens wethouder Jaap Bos zijn overigens niet alle inwoners van Terneuzen enthousiast. Met name de flatbe woners bij de Scheldeboulevard zit ten niet te wachten op verlichting, omdat ze dan geen goed zicht meer zouden hebben op de Wes terschelde. De wijkraad Noordpol der houdt nu een enquête. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Bij de gemeente Ter neuzen kwamen vorig jaar aan zienlijk minder klachten binnen dan voorgaande jaren. Het aantal klachten daalde in 2007 naar 51 te gen 65 in 2006, blijkt uit het jaar verslag van Regeling Klachtenbe handeling Terneuzen. Er waren vooral veel minder kla gers over het niet of niet tijdig han delen, niet of niet tijdig beant woorden van brieven of nakomen van afspraken. Op de verschillen de afdelingen wordt daar voortdu rend aandacht voor gevraagd en dat blijkt zijn vruchten af te wer pen. Of de daling van het aantal klachten zich zal voortzetten is vol gens het jaarverslag moeilijk te zeg gen. „Duidelijk is wel dat de klach tenregeling goed bekend is bij de burgers. Steeds vaker wordt een klacht elektronisch ingediend, vooral door het invullen van het klachtenformulier op de website." Vorig jaar is er meer geklaagd over een verkeerde handelwijze. De meeste klachten zijn informeel afgehandeld en vaak opgelost door nadere uitleg te geven over de pro cedures, wettelijke regelingen of de gevolgde werkwijze. Het aantal klachten over onheuse bejegening door de gemeente is licht gedaald. Gezien het aantal contacten dat er dagelijks is met burgers is een aan tal van 15 klachten niet groot, stelt het jaarverslag.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 45