'Hoe ga je hier overheen?' PZC Maandag 30 juni 2008 3 Counting Crows, met zanger Adam Duritz. Krezip, met bassist Joost van Haaren en zangeres Jacqueline Covaert. door Marcel Modde Steven Delcourt heeft het mooiste plaatsje van de we reld, vindt de Belg zelf Pal voor het hoofdpodium ontgaat hem niets van zijn pophelden. Blofis voor hem de primaire re den waarom hij is afgereisd naar de Brouwersdam. Hij kust zijn vin gertoppen. „Dit festival is echt te gek. Deze plek, de hele organisatie, werkelijk geweldig. Ik ben al op heel wat festivals geweest, maar die kunnen er nog een puntje aan zuigen!" De derde editie van Concert at Sea is, wat organisator Machiel Hof man betreft, uitgedraaid op 'een dikke tien'. „Wie we ook spreken, iedereen is laaiend enthousiast. Er is echt maar heel weinig verkeerd uitgepakt; dan heb je het over wat details. Ook de verkeersafwikke ling: nauwelijks files. Het busver voer: iedereen was snel terug op zijn logeeradres of thuis. Zo moet het." Daarmee is de kater van vorig jaar definitief weggespoeld. Blof-zan- ger Paskal Jakobsen kwam zater dag tussen twee nummers door nog één keer terug op de ellende van vorig jaar. Toen kwamen hon derden mensen door zware regen val uren vast te zitten in de mod der en waren er te weinig bussen voor de afvoer van het publiek. „Daarvoor namens de organisatie nogmaals onze welgemeende excu ses", aldus Jakobsen ten overstaan van zijn 55.000 gasten. Ook de politie was na afloop con tent. Afgezien van twee arrestaties, voor een afgebroken spiegel en openbare dronkenschap, was alles prima verlopen. Het evenement werd op de voet gevolgd door de Staf Grootschalig en Bijzonder (po- litie)Optreden vanuit Middelburg, waar politiemensen en vertegen woordigers van betrokken organi saties bijeen zaten om hun men sen bij de dam aan te sturen. Volgens organisator Hofman heb ben zo'n 25.000 mensen Concert at Sea gebruikt voor een weekeind je Zeeland. Ongeveer tienduizend boekten een arrangement in com binatie met de toegevoegde vrijdag avondprogrammering. „Dus zo is er voor Zeeland ook nog een be langrijke spin-off" De plannen voor volgend jaar lig gen al klaar. „Hoe ga je hier nu overheen? Dat wordt de uitdaging. Concert at Sea is begonnen als on bekend Zeeuws feestje, maar lang zamerhand krijgt het festival ook landelijk naam. Adam Duritz van de Counting Crows was echt ra zend enthousiast over de locatie en sfeer. En wanneer dat soort in ternationale artiesten met elkaar praten over hun ervaring, wordt zo'n festival steeds bekender. Zo werkt het natuurlijk wel." Waarmee Hofman geenszins wil zeggen dat Concert at Sea vaker en meer buitenlandse bands moet boeken. „Ons doel is dat we bij de topdrie van beste Nederlandse fes tivals willen horen. En dat doen we door ons te onderscheiden van de rest. Op een tweede Pinkpop of Lowlands zit niemand te wachten. Concert at Sea heeft zo z'n eigen karakter en dat gaan we nu verder uitrollen." Kijk op www.pzc.nl/cultuur voor: Vier videofilms die een compleet overzicht bieden van Concert at Sea op vrijdag en zaterdag. Afzonderlijke recensies van Wolff, Alain Clark, Milow, Krezip, Ste- vie Ann, The Scene, IOS, Blaf en Counting Crows. Concertfoto's van Ronald den Dekker. Nog meer foto's van zowel optredens als publiek in het album 'Concert at Sea 2008' (kijk hiervoor op de site onder de knop Foto). Zet hier je eigen foto bij!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 3