Zeeuwen zijn op dreef in Sluis Dubbel feest voor tennisser Bakx 32 I Maandag 30 juni 2008 PZC Ajax ziet Henrique naar Barcelona gaan Pechweekeinde voor crosser De Reuver Cue Action sluit seizoen met zilver af Romy Joosen wint de Ben Talent Trofee Aimee Schoe behaalt een derde plaats Lange-baanwedstrijd bewijst bestaansrecht met 350 deelnemers. Dennis Reijnhout en Ivo Walraven winnen dubbelspel in Goes. W AMSTERDAM - Ajax heeft vorige week tevergeefs geprobeerd om de Braziliaanse verdediger Henrique van Palmeiras vast te leggen. FC Barcelona heeft het 21-jarige ta lent overgenomen. De Spaanse club betaalde een hogere transfers om dan de Amsterdamse club kon bieden: zo'n tien miljoen euro, vol gens Braziliaanse media. Ajax zou acht miljoen voor Henrique heb ben overgehad. Ajax wil de selectie voor het nieu we seizoen nog versterken met een verdediger, een middenvelder en een aanvaller. TEUTSCHENTAL - De Nederlandse motorcrosser Mare de Reuver heeft tijdens de Grote Prijs van Duitsland de finishvlag niet ge zien. In beide MXt-races stond hij al rap langs de kant. In de eerste ra ce haakte hij na drie ronden afj in de tweede wedstrijd hield de Reu ver het acht rondjes vol. De Nieuw-Zeelander Joshua Cop- pins won in Teutschental beide wedstrijden en verkleinde daar mee zijn achterstand op WK-kop- loper David Philippaerts uit België tot vier punten. TILBURG - De poolbiljarters van Cue Action sloten in Tilburg het seizoen af met een tweede plaats op het NK eerste klasse. Winnaar werd Rumors Return uit Leid- schendam. Cue Action won in de eerste wedstrijd met 3-1 van En schede. In de halve finale werd met dezelfde cijfers van Club 8 ge wonnen. In de finale bleken de Zuid-Hollanders van Rumors Re turn te sterk. Alleen Atong Wu slaagde erin om een partij te win nen. Cue Action werd eerder kam pioen in de eerste klasse. GOES - Romy Joosen is zaterdag winnaar geworden van de Ben Ta lent Trofee uitgereikt. De turnster van Forza Gymnastica werd tij dens het Nederlands kampioen schap airtumbling eerste, zowel in dividueel als met haar team. De bokaal is vernoemd naar Ben Westrate, erelid van de club. Ben stopte vorig jaar met het geven van turnlessen binnen de club na ruim veertig jaar actief te zijn ge weest binnen de turnsport. Vorig jaar werd de prijs voor de eerste maal uitgereikt aan Dwight Baltus. VROUWENPOLDER - Aimee Schoe uit Vrouwenpolder is bij een mountainbikewedstrijd in Zoeter- meer als derde geëindigd. De wedstrijd telt mee voor het klassement om de Beneluxcup. Schoe kwam uit in de leeftijdscate gorie 8 tot en met 10 jaar. Schoe kwam na de eerste ronde als eerste meisje door. Daarna sloeg het noodlot toe en kreeg Schoe met een technisch manke ment te maken. Hierdoor moest ze genoegen nemen met de derde plaats. door Gino van den Broecke SLUIS - Na een jaar absentie stond gisteren de lange-baanwedstrijd Sluis-Hoeke-Sluis weer op de ka lender. Zo'n 350 deelnemers kwa men in het open water rondom Sluis in actie in 25 verschillende ca tegorieën. Het sluitstuk van de dag was een ploegentijdrace schoolslag van één kilometer ter nagedachtenis aan de overleden ZCK-zwemmer Auk de Maat. Meer dan veertig (oud) zwemmers doken daarvoor het Sluise kanaal in, onder wie Anton Thoen, Ryan Verplanke, Eline Nijskens, Ruud Hamelink en Susan de Baar. On der het toeziend oog van de fami lie van Auk was er een hartelijk door Sven Bakker SINT PHILIPSLAND - Niet titelfavo- riet Frank den Engelsman heeft: de tennistitel bij het Ruucstoppelen Open op zijn naam geschreven, maar outsider Jeroen Bakx. Bakx had in het mannenenkelspel 3 eerder al zijn goede vorm ge toond door met 7-5 1-6 6-3 van de als eerste geplaatste Den Engels man te winnen en toonde tegen Daniel Huising aan dat zijn zege weerzien tussen de voormalige lan- ge-baan toppers. „Het is prachtig om dit te zien. In één woord fantastisch, dat die gas ten dit hebben gerealiseerd", rea geerde de onlangs afgezwaaide ZCK-trainer José van de Berghe. Even verderop was Ria de Maat, de moeder van Auk, duidelijk aan gedaan door het gebeuren. „Dit is mooi, maar ook heel zwaar. Op dit soort momenten mis je dan toch Auk daartussen. Dit was zijn ter rein, zijn sport. Maar wel geweldig natuurlijk van iedereen." De memorial was een mooie apo theose van een geweldige zwem- dag. Carmen de Ridder deed voor het Zeeuwse klassement goede za ken door zowel 's ochtends op de 5000 meter vrij als 's middags op de 2500 meter vrije slag als eerste Zeeuwse te eindigen. „De eerste slag is binnen. Dit geeft een heer lijk gevoel", zei de zwemster van niet eenmalig was. Met 3-6 6-4 en 6-3 won Bakx van Huising, die la ter ook nog eens verloor van Den Engelsman: 3-6 6-4 3-6. Voor Bakx was het dubbel feest, want ook in het mannendubbel- spel 4 mocht hij de eerste prijs op halen in Sint Philipsland. Samen met Jean Dhooge, de speler met wie Bakx dit voorjaar reeds diver se dubbelwedstrijden speelde, wer den Jean-Paul Fleurbaay en Marco van Herpen geklopt. Het werd 7-6 en 6-1. Hans Jan Goedegebure en Gerrit van Splunder wonnen het man- nendubbelspel 5. In straight sets De Bruinvis. Ook tweelingbroer Niek deed het verdienstelijk op de zelfde afstanden bij de mannen. Hij werd derde op de vijf (en eer ste Zeeuw) en zesde op de 2500 meter. Daar werd hij derde Zeeuw achter Charles Potin en het 19-jari- ge talent Toby Aarnoutse van Luc- tor et Emergo. Met een watertemperatuur van net geen twintig graden voelden de deelnemers aan Sluis-Hoeke- Sluis zich prima thuis in het ka naal. De organiserende Stichting Open Water Zwemmen Zeeuws-Vlaanderen was tevreden over het verloop en hoopt op cle mentie van de KNZB om volgend jaar weer op de vertrouwde datum NV Sluis-Hoeke-Sluis wordt na een jaar afwezigheid weer gehouden. De Zeeuwse deelnemers preste ren prima tijdens de wedstrijden in het open waters. voldeden de favorieten aan de ver wachtingen door met 6-1 6-4 van Jeroen de Koek en Anthony van Schilt te winnen. Bij het Jiba Open Goes-toemooi waren Dennis Reijnhout en Ivo Walraven de sterksten in de vierde categorie van het mannendubbel- spel. Met 6-0 6-2 werden Dominic van Elzelingen en Henning Kalk- hoven probleemloos verslagen. Eerder in het toernooi bleken Re ijnhout en Walraven net iets beter dan Emiel Gideonse en Stef Her mus, die als eerste waren inge schaald: 2-6 7-5 en 10-6 in de su pertiebreak. (het eerste weekend van juli) de 37e editie te organiseren. „We heb ben aan bijna alle eisen van de bond voldaan, al zei de official wel dat we geen compleet programma hadden vandaag. We hebben geen prestatietocht in de programme ring opgenomen en dat kan ons misschien nekken", aldus bestuurs lid Peter Boekhorst. Tijdens een prestatietocht mogen ook ongetrainde zwemmers hun kunnen laten zien tijdens een af stand van minimaal vijfhonderd meter in het open water. Peter Boekhorst: „Wij vinden het onverantwoord om aan die eis te voldoen in verband met de veilig heid van deelnemers. Als je ziet aan welke eisen je allemaal qua vei ligheid dient te voldoen om pun ten te scoren, dan is het wel krom dat de zwembond een dergelijk programmanummer eist als crite rium." In de 5-categorie had Gideonse meer succes. Samen met Riche An- beek werden in de eindstrijd Djoe- ke Altena en Mark Inja met twee maal 7-5 geklopt. Deze week beginnen het Een- drachttoernooi in Tholen en het Autoteam De Puye Open in 's-Heer Hendriksinderen. Dylan Blackman voegde weer een titel aan zijn toch al niet geringe palmares toe. De tennisser uit Slijk- plaat greep de titel bij het Rabo- toernooi in Axel. Hij won in de fi nale (enkelspel 3) van de als eerste geplaatste Pierre van Hyffe. Het werd 6-4 en 6-2. Niek de Ridder (nummer 48) in actie op de 2500 meter vrije slag. foto Wim Kooyman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 34